Plan spłaty ustalony

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan spłaty ustalony

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
  • Autor
    Wpisy
    smartboy123
    Participant

Witam. Mam kilka pytań.
    Upadłość rozprawa o ustalenie kwoty spłaty była 19 marca, 27 marca było uprawomocnione.
    7 kwietnia dostałem to na piśmie iż prawomocność stwierdza się dzień 27 marca.
    I tu pytania.
    Czy wierzycieli mogę spłacać już pod koniec kwietnia w ostatni dzień czy jak to jest?
    Druga sprawa, aktualnie moja wypłata przychodzi na mamy konto, drugi rachunek. Dzwoniłem do mBank by założyć swoje konto bankowe ale mi odmówili i tu pytanie czy w innych bankach jest szansa założenia konta bankowego? A jeśli nie to plan spłaty wykonywać z mały konta przez te 3 lata?
    Dziękuję za odpowiedzi

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Upadłość rozprawa o ustalenie kwoty spłaty była 19 marca, 27 marca było uprawomocnione.

Czyli rozprawa jawna?.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

A jeśli nie to plan spłaty wykonywać z mały konta przez te 3 lata?

Było kiedyś o tym, tu na forum i ktoś wspomniał, że można. Aczkolwiek trzeba o tym poinformować i przedstawić dowody, że na to konto wpływa twoje wynagrodzenie, że spłacasz swoimi pieniędzmi.

smartboy123
    Participant

Tak, jawna. Więc mogę spłacać już pod koniec kwietnia 28 kwiecień?
    To ogólnie mogę założyć konto w innym banku, uda się? Bo Pieniądze z pracy wpływają póki co na konto mamy główny rachunek potem ją sobie przelewam na ten drugi rachunek u mamy.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Jeśli potrzebujesz to rachunek bankowy uda się założyć, bank przyjazny upadłym to Pekao S.A. ten z żubrem. Masz napisane na postanowieniu od kiedy spłacać, pewnie jest to od dnia uprawomocnienia. Czyli w kwietniu dwie raty za marzec i kwiecień.

perse
    Participant

A nie masz określone w planie spłaty od kiedy masz spłacać? zwykle w planie spłat jest napisane,ze masz spłacać np. do 15 każdego miesiąca począwszy od np kwietnia itp,Ja tak miałam i nie było problemu zastanawiania się kiedy mam zacząć spłacać. Odnośnie banku,ja założyłam sobie konto po ogłoszeniu planu spłat w Nest banku,do dzisiaj spłacam z niego plan spłat i tam wpływają moje dochody,nikt nigdy nie pytał mnie w tym banku o upadłość,przy zakładaniu konta tez nikt o tym nie wspominał,nie wiem,ale wszystko działa ok i jeszcze bank sprzyjający to rzeczywiście Pekao S A.

smartboy123
    Participant

Mam napisane przy każdym wierzycielu tak:
    ł (jeden
    złotych i sześćdziesiąt groszy) miesię
    cznie przez okres 36 (trzydziestu
    sześciu) miesięcypocząwszy od dnia
    po upływie jednego miesiąca od dnia
    uprawomocnienia się niniejszego
    postanowienia,
    Czyli by wychodziło że mam wpłacać pieniądze do 27 kwietnia już?

A z tym kontem bankowym, wam się udało założyć gdzieś w banku czy jak sobie radziliście z planem spłaty?

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Spłacałbym między 28-30 każdego miesiąca. Nie mam konta bankowego, będę spłacał podobnie do sytuacji, którą opisałeś. Na ten czas konto bankowe nie jest mi potrzebne. Poza tym przy hazardzie nie jest wskazane, choć wiadomo, że wszystko w dzisiejszych czasach można obejść.

smartboy123
    Participant

Więc spłacam pierwszą ratę dopiero pod koniec kwietnia, nie dwie jak wcześniej wspomniałeś?

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Wg twojego postanowienia pod koniec kwietnia będzie dobrze.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

nie dwie jak wcześniej wspomniałeś?

Jedna za kwiecień, tak ogólnie dużo masz miesięcznie?. Trzy lata dużo czasu, musisz pilnować.

smartboy123
    Participant

250

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Na długi okres Ci rozłożyli, cóż bywa.

smartboy123
    Participant

Udało się, dzwoniłem do Pekao i jest możliwość założenia i nie widzą problemów. Drugie pytanie, od kiedy robię dokładnie sprawozdanie roczne? Teraz mam Ostatatni miesiąc w pracy, myślicie by złożyć wniosek w firmie by wynagrodzenie juz przyszło na nowe konto bankowe które żałoze? I jednocześnie wpłacił bym na nie np załóżmy 500 zł by zrobić przelewy na spłaty wierzycieli już?

perse
    Participant

wpłat masz dokonać z tego co piszesz do końca kwietnia,możesz już teraz, to czy wpłacisz 15 cz 27 kwietnia nie ma znaczenia,byle było do 27,czy tam 28 kwietnia,jeśli nie ma syndyka to jak najbardziej zakładaj konto i tam będą wpływy od pracodawcy,po ustąpieniu syndyka już nikt ci nic nie zabierze,plan spłat wykonujesz sam.
    Sprawozdanie roczne robi się raz w roku,termin do końca kwietnia,wiec jeśli teraz zaczynasz spłacać sprawozdanie zrobisz za okres od kwietnia do grudnia 2021 i składasz je w sądzie od stycznia do kwietnia 2022 roku,jak będziesz miał już rozliczony pit za rok 2021, i tak co roku.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 20)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.