Plan spłat – prawomocne postanowienie

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan spłat – prawomocne postanowienie

Przeglądasz 15 wpisów - od 226 do 240 (z 330)
  • Autor
    Wpisy
  • #5808
    anheros
    Uczestnik

    ten, co jest w ustawie
    Marcin – a nie prościej zerknąć do przepisów, przecież to nie są tysiące paragrafów, tylko jest po parę/paręnaście paragrafów dot. każdego etapu postępowania?

    #5809
    Anonim
    Nieaktywne

    To ktory przepis mowi ,ze tracisz upadlosc konsumencka?Wowczs wtedy ,kim sie stajesz wg.tych przepisow.Ponownie wyplacalnym?

    #5810
    moskit
    Uczestnik

    PU Art. 370e. 1. W przypadku niewykonywania przez upadłego obowiązków ustalonych w planie spłaty wierzycieli sąd z urzędu albo na wniosek wierzyciela uchyla plan spłaty wierzycieli po wysłuchaniu upadłego i wierzycieli objętych planem spłaty, chyba że uchybienie obowiązkom jest nieznaczne lub umorzenie pozostałej części zobowiązań upadłego jest uzasadnione względami słuszności lub względami humanitarnymi.

    #5811
    Anonim
    Nieaktywne

    No ,i co to konkretnie oznacza_?Nawet ,jak Ci uchyla psw.Upadlosc konsumencks masz dalej.

    #5812
    Anonim
    Nieaktywne

    Nie masz umorzenia. Bujasz się z długiem. Ja podpadam pod to niewielkie uchybienie 🙂

    #5813
    anheros
    Uczestnik

    Przecież tłumaczą marcin, że nic to nie zmienia w kwestii długów – nie ma upadłości, są długi i są wymagalne. A ewentualnych rzeczy czy mieszkania sprzedanego przez syndyka NIE dostajesz z powrotem.

    #5814
    Anonim
    Nieaktywne

    Z krorym dlugiem?Z tym jeszcze sprzed ogloszenia upadlosci konsumenckiej?

    #5815
    moskit
    Uczestnik

    Tak. (PU Art. 491.20 pkt 3)
    Dodatkowo kolejny wniosek o upadłość złożony w ciągu 10 lat zostanie przez sąd oddalony oddalony. (PU Art. 491.4. pkt 2)

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 lat, 8 miesięcy temu przez moskit.
    #5817
    Anonim
    Nieaktywne

    No musze dokladnie przeanalizowac te przepisy.Dosc niejasne jak dla mnie.

    #5818
    Anonim
    Nieaktywne

    To sad w przypadkach ,ktorych wymieniles odrzuca Wniosek o Upadlosc Konsumencka.A ,nie ze cofa twoja upadlosc.

    #5819
    moskit
    Uczestnik

    Ale masz do tego Art. 491.10 pkt 3, który daje podstawę do umorzenia postępowania upadłościowego.
    „Przepis ust. 2 stosuje się odpowiednio w przypadku, gdy podstawa do oddalenia wniosku o ogłoszenie upadłości ujawni się po ogłoszeniu upadłości”. Czyli to: „ustalony dla dłużnika plan spłaty wierzycieli uchylono na podstawie przepisu art. 491.20” aktywuje Ci umorzenie postępowania i wracasz do punktu startu.

    • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 6 lat, 8 miesięcy temu przez moskit.
    #5821
    Marela
    Uczestnik

    @patrycja, dziękuję, jesteś wielka :)….szczerze przyznam sie Tobie i Wam wszystkim, ze rzeczywiście nie pomyślałam o tym aby wziąć pod uwagę, że skoro wierzyciele się nie odwolali to postanowienie uprawomacnia się po 7 dniach od wydania powyższego….masakra, człowiek siedzi w tym bagnie po uszy od ponad dwóch lat i dalej popełnia bezsensowne błędy…ale dzięki takim osobom jak Ty i inni na tym forum jestem w stanie szybko wskoczyć na właściwe tory 🙂
    Zaraz piszę wniosek o rozpoznanie wniosku….Jeszcze tylko powiedz mi proszę czy ten wniosek wysyłałaś też do wiadomości dla syndyka?

    #5822
    Patrycja
    Uczestnik

    @marela nie do syndyka nie wysyłałam, ale jak już dostaniesz prawomocność to wtedy zanoś szybciutko postanowienie do syndyka aby wszystko odblokował. Syndyk dostanie swój egzemplarz ale może to być później niż ty dostaniesz swój, a wiadomo czym szybciej tym lepiej

    #6059
    alutka 2
    Uczestnik

    Moja upadłość została ogłoszona w kwietniu 2015. W maju tego roku sąd zatwierdził częściowy plan spłat. Moim zdaniem bardzo przedłuża się zakończenie postępowania upadłościowego ( zaraz 2,5 roku). Co radzicie w Tej sytuacji ? Bardzo liczę na Wasze doświadczenie.

    #6060
    anheros
    Uczestnik

    A który to Sąd?
    Gdzieś tutaj forumowicze pisali o jakimś wniosku-ponagleniu. Ja tylko mogę współczuć i radzić co jakiś czas zerkać do akt: czy i co w sprawie się dzieje?
    …i potem się Sądy dziwią, że ludzie narzekają na nich.

Przeglądasz 15 wpisów - od 226 do 240 (z 330)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.