Plan spłat – prawomocne postanowienie

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan spłat – prawomocne postanowienie

Przeglądajasz 15 wpisów - od 166 do 180 (z 330)
  • Autor
    Wpisy
    anheros
    Participant

Niektórym niecały rok wystarcza postępowania upadłościowego.
    Ale nie wiem czy pytasz o psw czy o samo postępowanie…?
    LUUUDZIE KOCHANI!! Ogarnijcie się i pytajcie PRECYZYJNIE, a nie tak ogólnie ni przypiął ni przyłatał.
    PROSZĘ!

cierpliwy
    Participant

Pytam o cale postępowanie, ale bardziej mnie interesuje czego dotyczyć może wyznaczone posiedzenie.

Konto usuniete
    Uzytkownik

Wyznaczenia plany spłat wierzycieli. Poczytaj trochę 🙂

Marela
    Participant

@patrycja, wydaje mi się, że w mojej sytuacji na ten moment to nawet złożenie wniosku do wniosku nic nie pomoże ponieważ tak jak napisałam sędzia komisarz jest na urlopie prawie do końca sierpnia a tym samym nie miałby kto tego wniosku nawet rozpatrzyć…taki pech, że sezon urlopowy sie zaczął więc sądy pracują na bardzo wolnych obrotach….mają czas…oni urlop na Majorce a my …cóż cieszmy się, że mamy dach nad głową 🙁 i 1450 zł co miesiąc na koncie… w końcu upadłego można upodlić

dracula
    Participant

@Marela, pisz wniosek o przyśpieszenie rozpoznania sprawy. Jeżeli sprawa „leży”, możesz napisać też pismo do Przewodniczącego Wydziału. Z reguły pomaga. Istnieje nawet możliwość spotkania z Przewodniczącym (różnie to wygląda w praktyce). Jeżeli rzeczywiście nie ma przeszkód i postanowienie jest faktycznie prawomocne, również inny sędzia może stwierdzić prawomocność. Zawsze możesz też męczyć syndyka pytaniami o prawomocność, dzwonić, pisać maile, prosić o telefon do sądu (syndyk ma kontakt z referatem sędziego-komisarza).

anheros
    Participant

Tak, ale syndyka nie ma o co męczyć – to nie on stwierdza prawomocność.
    A z resztą się zgadzam i popieram. DZIAŁAĆ TRZEBA KOBIETO DROGA! 🙂

ziutek1
    Participant

witam
    1) w jakiej wysokości z reguły jest ustalany ustalony psp i na jak dłogi okres czasu?
    2) jakiej wysokości następuje zwykle redukcja faktycznych długów przy upadłości konsumenckiej
    pozdrawiam wszystkich

Patrycja
    Participant

@marela u nas prawomocności nie stwierdzał sędzia komisarz tak więc to że twój jest na urlopie nie ma nic do rzeczy!!
    Tak jak pisał @dracula prawomocność może klepnąć każdy sędzia, musi być tylko wyrok prawomocny.

Konto usuniete
    Uzytkownik

Marcela. Ja już mam. Widzę w systemie prawomocny odpis postanowienia, który był 20 wysłany do mnie….. WOW. Moje pisma z prośbą o przyśpieszenie coś dały.

anheros
    Participant

Jakby to powiedzieć, a nie krzyczeć: a nie mówiłem? 😉 🙂
    GRATULACJE!
    …to teraz ja bym radził wszystkim wysłać ksero takiego odpisu, niby nie trzeba ale to jest w Twoim interesie: komornikom, wierzycielom, co to się nie zgłosili albo nie ujęci w psw, a także: do banku i do US.
    Chodzi o to, żeby zmniejszyć prawdopodobieństwo, ze za pół roku np. ktoś zrobi Ci egzekucję, bo „nie wiedział” niby o upadłości. Inna sprawa, że wykluczyć i tak tego się nie da. Ale nie zaszkodzi to zrobić 🙂
    Jak długo będziesz spłacał psw? 😉

Peter
    Participant

Karol,
    niedawno składałeś wniosek o wydanie prawomocnego odpisu postanowienia. To znaczy, że jednocześnie złożyłeś wniosek o szybsze rozpatrzenie tego wniosku?

Konto usuniete
    Uzytkownik

Haha. Tak zasypywałem sąd pismami. Co 2 tygodnie wysyłałem żonę z pismem pisanym przeze mnie do biura podawczego sądu. Pisałem jak u mnie ciężko i że błagam o szybkie rozpoznanie. Tych pism chyba z 5 wysłałem. 20 miesięcy będę spłacał psw.. Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i wsparcie. To forum mi dużo pomogło.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 years, 6 months temu przez Konto usuniete.
    anheros
    Participant

I o to właśnie mi chodzi, pisząc o tej „namolności”. Bardzo dobrze zrobiłeś. I jest efekt! 🙂

Konto usuniete
    Uzytkownik

W każdej dziedzinie życia jak się chce coś osiągnąć, to trzeba być ” namolnym”. Ja wcześniej nie wiedziałem, że można tak sobie pisać pisma z prośbą o przyśpieszenie sprawy. Dowiedziałem się od Pani w sekretariacie w zeszłym roku. I od tamtego czasu pisałem 2 pisma miesięcznie. Błagałem, płakałem prosiłem itd. I to zadziałało.. Tak sobie myślę, że chyba mieli mnie dość. Wysłałem ok. 20 pism.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 years, 6 months temu przez Konto usuniete.
    anheros
    Participant

I o to chodziło! Jak w przypowieści w Biblii: jeśli nawet ktoś nie chce Cię załatwić dla samego Ciebie, to załatwi Cię z powodu Twojej namolności, bo już chce mieć spokój 😉
    Brawo Ty! 🙂

Przeglądajasz 15 wpisów - od 166 do 180 (z 330)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.