plan spłaty? kiedy skladać wniosek?

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli plan spłaty? kiedy skladać wniosek?

Otagowane: 

Przeglądasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
  • #20406
    kaska2908@o2.pl
    Uczestnik

    KIEDY POWINIENEM SKŁADAĆ NIOSEK O USTALENE PSW? czy syndyk mnie do tego wezwie? czy może sąd?
    niemam żadnego radcy prawnego,dlatego o to pytam…

    #20411
    Hubert
    Uczestnik

    Jeśli upadasz według „nowych” przepisów w to syndyk składa wniosek o ustalenie PSW. Ty możesz się jedynie ustosunkować do tego wniosku.

    Według „starych” przepisów – najlepiej zapytaj syndyka na jakim jest etapie i czy już składać wniosek o PSW.

    #20413
    Anonim
    Nieaktywne

    Dokładnie, według starych zasad bywało różnie albo dostało się pismo z sądu z prośbą o złożenie swojej propozycji psw wraz z uzasadnieniem, albo syndyk o to prosił, albo (były i takie przypadki) samemu się składało na odpowiednim etapie postępowania.
    Zgadzam się z kolegą wyżej, najlepiej zapytać syndyka.

    #20426
    kaska2908@o2.pl
    Uczestnik

    właśnie się dowiedziałem od syndyka że mogę już składać wniosek o PSW…(upadłość na starych zasadach)
    tylko tyle mi powiedziano.
    czy wniosek wysyłam tylko do sądu? czy też do sydyka?
    boję się żebym czegoś niepopsół.
    może ktoś pomoże…

    #20429
    Anonim
    Nieaktywne

    Najlepiej zapytać Syndyka i się upewnić.
    Można zawsze wysłać do Sądu wniosek i kopię do niego żeby wiedział co napisałeś.
    W mojej ocenie jeśli syndyk chciałby żebyś wysłał do niego to by to zaznaczył więc jak dla mnie miał w domyśle wysłanie do sądu. Tak w sumie jest też dla Ciebie lepiej, bo wiesz przynajmniej, że to nie utknie gdzieś u syndyka.

    #20440
    Hubert
    Uczestnik

    W moim przypadku (na starych zasadach) wysłałem wniosek o PSW do syndyka a syndyk go pozytywnie zaopiniował i przesłał wraz z tą opinią do sądu. Nie wiem czy to normalna praktyka.

    #20917
    Korki8877
    Uczestnik

    Odgrzeje temat. Otóż moja upadłość trwa już ponad dwa lata. W marcu postanowiłem złożyć wniosek do sądu o psw z całkowitym umorzeniem. Do tej pory cisza. A zrobiłem tak bo syndyk powiedział że już mogę i on prześlę swoją opinię. Dostarczyłem do sądu i syndyka kopie tego wniosku i czekam. A czy jest możliwość że decyzja zapadnie na jakiejś niejawnej rozprawie czy zawsze jest tak że wzywają dłużnika?

    #20924
    Anonim
    Nieaktywne

    Może być zarówno rozprawa niejawna jak i jawna, reguły nie ma.
    Zadzwoń do sądu może uzyskasz jakieś informacje.

    #20993
    Korki8877
    Uczestnik

    Dzięki za podpowiedzi. Sam się przejadę w tygodniu do sądu i zapytam. A powiedzcie mi proszę jak to jest z tą kasą. Bo zanim złożyłem wniosek to syndyk powiedział mi że gdy sąd przyklepie (jeśli się uda) spłatę psw bez zasądzonego planu to powinienem dostać jakaś kasę. Czy chodzi o zwrot tego co potrąca mi syndyk ??? Jeśli tak to od kiedy?? Od daty złożenia wniosku czy od prawomocnego wyroku ?? Przepraszam że tak nieskladnie ale pisze z pracy na komórce

    #20994
    Anonim
    Nieaktywne

    Syndyk schodzi z potrąceń dopiero kiedy postanowienie planu spłat UPRAWOMOCNI się, obojętnie czy będzie plan spłaty czy nie, dopiero wtedy syndyk się z tobą rozlicza z tego co uzbierało się w masie. Ile ,to zależy od postanowienia sadu, u mnie nawet przy planie spłat potrącono tylko wynagrodzenie syndyka, resztę mi oddal, bo sędzia nie kazał tego rozdzielić na wierzycieli, tylko plan spłaty, nie było tego dużo i mi zwrócono.

    #20996
    Korki8877
    Uczestnik

    No właśnie bardziej się wgłębilem w temat i tak właśnie myślałem. Czyli chodzi o środki z konta masy upadłościowej. Mi właśnie dużo nie zabiera z wypłaty bo mam alimenty i wychodzi że około 300 zł odliczając alimenty zabiera. Do tego pół trzynastki, wyrównanie podwyżki i tak wyliczyłem że będzie tego około 15 tyś. A niektórzy wierzyciele się nie zgłosili i tak wyliczyłem że długów mam na około 60 tyś. Będę dawał znać jak sytuacja dalej się rozwiąże

Przeglądasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.