Plan spłaty, a zarobki.

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan spłaty, a zarobki.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #17796
  matero
  Participant

  Do kiedy syndyk zajmuje wynagrodzenie i do kiedy trzeba się rozliczać ze wszystkich dochodów.
  Dajmy na to rozprawa o ustalenie planu jest w ostatnim tygodniu marca. Czy od marca syndyk już schodzi z wypłat czy jest jeszcze jakiś okres kiedy trzeba wszystko wykazywać i spłacać różnicę?

  #17797
  perse
  Participant

  syndyk schodzi z wynagrodzenia po uprawomocnieniu się planu spłaty,wierzyciele mogą się odwoływać bądź prosić o uzasadnienie dlaczego taki plan spłat,jeśli żaden wierzyciel nie wystąpi a plan spłaty się uprawomocni dopiero wtedy syndyk schodzi ze wszystkiego i kończy postępowanie,u mnie prawomocność uzyskałam po miesiącu,nie wiem jak jest teraz.

  #17800
  matero
  Participant

  Aha czyli jeszcze za luty i marzec będzie chciał wszystkie informacje o sytuacji życiowej?

  #17802
  kmaro08
  Participant

  Tak, jak napisała @perse.
  W twojej sytuacji, skoro rozprawa o ustalenie psw jest w ostatnim tygodniu marca, to prawomocność uzyskasz nie wcześniej, jak w maju-czerwcu. Co za tym idzie, Syndyk dalej będzie pełnił swoje obowiązki m.in. zajmował część wynagrodzenia.
  Ja na prawomocność czekałem ok 2 miesięcy, jednak jest wiele osób, które czekały znacznie dłużej.
  Jeśli jakiś wierzyciel się odwoła, to wiadomo, sprawa przedłuży się pewnie o min. pół roku, zanim sąd drugiej instancji rozpatrzy odwołanie i wydana postanowienie.

  #17818
  Aw
  Participant

  Panie Mecenasie ,czy po uprawomocnieniu się postanowienia i ustaleniu PSW na 36 mc, syndyk ma coś do mnie????
  Bank w którym mam konto ,gdzie jest przelewana renta -jestem osobą niepełnosprawną, nie chce odblokować konta. Prawda nie potrąca już renty ale twierdzi ,że to syndyk musi wydać decyzję o odblokowaniu. Nic nie rozumiem, upadłość zakończona, syndyk nie chce ze mną gadać, mówi, że nie ma już z tą sprawą nic wspólnego??? pomieszanie z poplątaniem . czy jest jakaś podstawa prawna ,która to reguluje????

  #17819
  Wiosna2019Wiosna2019
  Participant

  pomieszanie z poplątaniem

  To ludzie sami sobie robią.

  #17820
  Kevin
  Participant

  Szanowny uzytkowniku Wiosna, Twoje cytowane posty naprawde malo wnosza i pomnagaja, napewno wiele wiesz o procesie upadlsci, wiec skoro juz tracisz czas na wejscie tutaj i komentowanie to fajnie by bylo cos konstruktywnego napisac, bo Aw niczemu nie zawinil, a ma powazny problem.

  Wg. mnie to musisz naciskac syndyka, to prawda, ze zakonczyl juz prace dot. Twojej upadlosci, ale to powienien dla Ciebie zrobic, naciskac mam na mysli – dzwonic, slac maile, psma, moze podjechac do niego z gotowym pismem do banku z wnioskiem w jego imieniu o odblokowanie rachunku i zeby tylko łaskawie podpisał, ja bym tak zrobil na Twoim miejscu, bo latwiej od syndyka to uzyskac niz walczyc i co wazniejsze wygrac z machina bankowa, mam nadzieje ,ze nie masz konta w mbanku, bo ktos opisywal beznadziejne boje z nimi o odblokowanie rachunku pozniejsze zamkniecie. Rownoczesnie mozna isc do banku i umowic sie na rozmowe z kierownikiem czy dyrektorem, pokazac postanowienia i moze Ci cos doradzi, pomoze, innych pomyslow nie mam.

  #17824
  Wiosna2019Wiosna2019
  Participant

  Twoje cytowane posty naprawde malo wnosza i pomnagaja

  To głaskaj po główce a takich postów będzie coraz więcej, bez komentarza.

  #17831
  kmaro08
  Participant

  Mi Santander też nie chciał odblokować konta i wymagał wizyty Syndyka. Jednak po długiej rozmowie z jakimś kierownikiem czy kimś tam, odblokowali mi. Czasem niestety procedury bankowe są nie do przejścia, nie wspominając już o tym, że niekoniecznie są zgodne z przepisami. Próbuj jeszcze załatwić to osobiście w banku i w między czasie męcz swojego syndyka.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.