Plan spłaty a pismo od komornika o egzekucji

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli Plan spłaty a pismo od komornika o egzekucji

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    mons
    Uczestnik

Od kwietnia wykonuje plan spłaty wierzycieli.
    We wniosku o upadłość wskazałam firmę X jako jednego z wierzycieli.
    Widocznie nikt z owej firmy X nie zainteresował się moją upadłością, bo Sąd w postanowieniu nie uwzględnił firmy X w planie spłaty.
    Dzisiaj otrzymałam pismo od komornika z zawiadomieniem o wszczęciu egzekucji – wierzycielem jest owa firma X.
    Co mam zrobić w tej sytuacji?
    Czy komornik ma prawo wszczęcia egzekucji i blokady mojego konta bankowego?

perse
    Uczestnik

Niestety częsta sytuacja, miałam tak samo, nawet zablokował mi konto zanim pismo od niego dotarło do mnie, komornik nie ma bladego pojęcia o twojej upadłości, musisz jak najszybciej skontaktować się z komornikiem i poinformować go o upadłości, pewnie zażąda postanowienia sadu i wtedy musi odstąpić od egzekucji, u mnie odblokował mi wszystko w 2 dni. Tak niestety może się dziać przez cały plan spłat, trzeba reagować.

kmaro08
    Uczestnik

Miałem podobnie. Wystarczyło wysłać do komornika pismo o upadłości. Też komornik z wierzytelnością z firmy, która się nie zgłosiła (jeden z banków). Komornik nałożył na tą firmę koszty komornicze w wysokości ok 20 tys. zł. W uzasadnieniu coś pisał, ze bank powinien wiedzieć (na podstawie informacji w MSIG) o mojej upadłości konsumenckiej 🙂

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Dokładnie tak należy zrobić 🙂

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.