Plan spłat a zakup samochodu

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan spłat a zakup samochodu

Otagowane: ,

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
    domi
    Participant

Witam. Jestem w trakcie realizacji planu spłaty i zastanawiam się czy w tym czasie mogę kupić auto za kilka tys zł. Odrazu zaznaczę, że moje zarobki wzrosły od momentu ogłoszenia upadłości i teraz w miarę dobrze zarabiam. Nie chcę sobie zrobić pod górkę dlatego pytam. Był ktoś w takiej sytuacji?

moskit
    Participant

Możesz kupić samochód. Jeśli jego wartość jest poniżej progu zgłaszania w rocznym sprawozdaniu to nie powinno być z tym żadnego problemu. Jeżeli jest powyżej to istnieje ryzyko, że wierzyciele się o tym fakcie dowiedzą przeglądając sprawozdanie i wystąpią z wnioskiem o zmianę PSW. Jeśli twoje zarobki wzrosły od momentu rozprawy w/s PSW to nie musisz tym się martwić, ponieważ do zmiany PSW nie dojdzie.

Artelauna
    Participant

Dzień dobry. Również jestem w trakcie PSW, w zasadzie dopiero zaczynam. Planuję zakup samochodu za ok. 4500 zl. Pogubiłam się w informacjach dotyczących tego, jakiej kwoty nie mogę przekroczyć. Czy jest to przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw czy podwójne minimalne wynagrodzenie. Zastanawiam się równiez, czy kwota dotyczy tego, co będę miała na umowie kupna czy wartości samochodu wyliczanej na podstawie jakiejś średniej (tak jak w US). Nie chciałabym narobić sobie kłopotu, tym bardziej, że cena auta niebezpiecznie oscyluje wokół progu zgłaszania.

Izabela59
    Participant

Witam.A ja mam takie pytanie,też odnośnie psw.Czy odnośnie spłaty spóżnię się 7 dni.ale wpłacę w tym samym miesiącu.to będą jakieś konsekwencje!!i czy Wy spłacacie terminowo!!Gryzę się tym okropnie!

Kevin
    Participant

Jak dla mnie to stapasz po kruchym lodzie…nie szkoda Ci tyle nerwow i walki, a teraz sie spozniasz pare dni z wplata? Wg. mnie to moze byc argument, by Ci umorzyc postepowanie, splac jak najszybciej i nie dopuszczaj do takich sytuacji w przyszlosci.

a co do zakupu auta to Moskit wyczerpal temat:)

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 weeks, 4 days temu przez Kevin.
    Beata67
    Participant

Witam. Proszę o poradę. Nie wspomniałam syndykowi że mam samochód w leasingu. Głównie dlatego że wzięłam go dla córki bo sama nie mogła i od początku ona opłaca raty. Teraz się martwię, bo spłatą całkowita jest za dwa i pół roku i potem wykup a a plan spłaty upadłościowego minimum trzy lata. Czy mogę mieć przez to problem.

Beata67
    Participant

Czy przez ten leasing mogę mieć cofnięta upadłość konsumencka?

Beata67
    Participant

Zaznaczam jeszcze ze córka nie ma działalności gospodarczej wiec nie mogłam zrobić na nią cesji. Myśleliśmy o darowiznie.

Kevin
    Participant

po prostu pogadaj z syndykiem, ze niby zapomnialas o tym i niech zrobi z tym porzadek, zadnych teraz darowizn nie rob, bo to moze pogorszyc jeszcze sprawe, a co do umorzenia to na dwoje babka wrozyla, zalezy od syndyka.

Beata67
    Participant

Ale czy taka informacja po czterech miesiącach nie zniweluje moja szanse na upadłość, teraz jestem przed samym planem spłat i czy to że córka od początku opłacała ten leasing będzie miało jakiś wpływ.

perse
    Participant

Moim zdaniem to bez znaczenia,kto opłacał,zobowiązanie jest twoje i nie wykazałaś go.Nie wiem co teraz,chyba jednak rozmowa z syndykiem,a co on zrobi to już inna sprawa. Jeśli to kiedyś wyjdzie w przyszłości i ktoś dojdzie do tego ,ze podczas planu spłat spłacasz sobie inne zobowiązanie o którym nie wspomniałaś,to jest to działanie na szkodę innych wierzycieli i powód do odrzucenia upadłości.

Beata67
    Participant

A to że wspomnę o tym dopiero po czterech miesiącach to nie będzie problemu? Ważne żeby przed planem spłat.

perse
    Participant

problem pewnie będzie,nie wiem wymyśl coś,ze przeoczyłaś,ze spłacała to córka bo to dla niej i kompletnie nie pomyślałaś o tym długu jako swoim,naprawdę nie wiem,może syndyk znajdzie jakieś rozwiązanie.

Kevin
    Participant

tutaj dobrego wyjscia z sytuacji nie ma i ja bym nie kombinowal, bo za duzo do stracenia, idz do syndyka i badz szczera, moze mu sie jeszcze uda dopisac tego wierzyciela do listy i jakos to wyprostuje, a jak nie powiesz to bedziesz siedziala na beczce prochu, bo wystarczy, ze ktoras stron w jakims momencie sie zorientuje i bedzie Ci grozic umorzenie.

Beata67
    Participant

Dziękuję za radę.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.