Plan spłat a zakup samochodu

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan spłat a zakup samochodu

Otagowane: ,

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Autor
  Wpisy
 • #14280
  domi
  Participant

  Witam. Jestem w trakcie realizacji planu spłaty i zastanawiam się czy w tym czasie mogę kupić auto za kilka tys zł. Odrazu zaznaczę, że moje zarobki wzrosły od momentu ogłoszenia upadłości i teraz w miarę dobrze zarabiam. Nie chcę sobie zrobić pod górkę dlatego pytam. Był ktoś w takiej sytuacji?

  #14377
  moskit
  Participant

  Możesz kupić samochód. Jeśli jego wartość jest poniżej progu zgłaszania w rocznym sprawozdaniu to nie powinno być z tym żadnego problemu. Jeżeli jest powyżej to istnieje ryzyko, że wierzyciele się o tym fakcie dowiedzą przeglądając sprawozdanie i wystąpią z wnioskiem o zmianę PSW. Jeśli twoje zarobki wzrosły od momentu rozprawy w/s PSW to nie musisz tym się martwić, ponieważ do zmiany PSW nie dojdzie.

  #15689
  Artelauna
  Participant

  Dzień dobry. Również jestem w trakcie PSW, w zasadzie dopiero zaczynam. Planuję zakup samochodu za ok. 4500 zl. Pogubiłam się w informacjach dotyczących tego, jakiej kwoty nie mogę przekroczyć. Czy jest to przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw czy podwójne minimalne wynagrodzenie. Zastanawiam się równiez, czy kwota dotyczy tego, co będę miała na umowie kupna czy wartości samochodu wyliczanej na podstawie jakiejś średniej (tak jak w US). Nie chciałabym narobić sobie kłopotu, tym bardziej, że cena auta niebezpiecznie oscyluje wokół progu zgłaszania.

  #17463
  Izabela59
  Participant

  Witam.A ja mam takie pytanie,też odnośnie psw.Czy odnośnie spłaty spóżnię się 7 dni.ale wpłacę w tym samym miesiącu.to będą jakieś konsekwencje!!i czy Wy spłacacie terminowo!!Gryzę się tym okropnie!

  #17464
  Kevin
  Participant

  Jak dla mnie to stapasz po kruchym lodzie…nie szkoda Ci tyle nerwow i walki, a teraz sie spozniasz pare dni z wplata? Wg. mnie to moze byc argument, by Ci umorzyc postepowanie, splac jak najszybciej i nie dopuszczaj do takich sytuacji w przyszlosci.

  a co do zakupu auta to Moskit wyczerpal temat:)

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 2 weeks, 4 days temu przez Kevin.
  #17533
  Beata67
  Participant

  Witam. Proszę o poradę. Nie wspomniałam syndykowi że mam samochód w leasingu. Głównie dlatego że wzięłam go dla córki bo sama nie mogła i od początku ona opłaca raty. Teraz się martwię, bo spłatą całkowita jest za dwa i pół roku i potem wykup a a plan spłaty upadłościowego minimum trzy lata. Czy mogę mieć przez to problem.

  #17534
  Beata67
  Participant

  Czy przez ten leasing mogę mieć cofnięta upadłość konsumencka?

  #17535
  Beata67
  Participant

  Zaznaczam jeszcze ze córka nie ma działalności gospodarczej wiec nie mogłam zrobić na nią cesji. Myśleliśmy o darowiznie.

  #17536
  Kevin
  Participant

  po prostu pogadaj z syndykiem, ze niby zapomnialas o tym i niech zrobi z tym porzadek, zadnych teraz darowizn nie rob, bo to moze pogorszyc jeszcze sprawe, a co do umorzenia to na dwoje babka wrozyla, zalezy od syndyka.

  #17537
  Beata67
  Participant

  Ale czy taka informacja po czterech miesiącach nie zniweluje moja szanse na upadłość, teraz jestem przed samym planem spłat i czy to że córka od początku opłacała ten leasing będzie miało jakiś wpływ.

  #17538
  perse
  Participant

  Moim zdaniem to bez znaczenia,kto opłacał,zobowiązanie jest twoje i nie wykazałaś go.Nie wiem co teraz,chyba jednak rozmowa z syndykiem,a co on zrobi to już inna sprawa. Jeśli to kiedyś wyjdzie w przyszłości i ktoś dojdzie do tego ,ze podczas planu spłat spłacasz sobie inne zobowiązanie o którym nie wspomniałaś,to jest to działanie na szkodę innych wierzycieli i powód do odrzucenia upadłości.

  #17539
  Beata67
  Participant

  A to że wspomnę o tym dopiero po czterech miesiącach to nie będzie problemu? Ważne żeby przed planem spłat.

  #17540
  perse
  Participant

  problem pewnie będzie,nie wiem wymyśl coś,ze przeoczyłaś,ze spłacała to córka bo to dla niej i kompletnie nie pomyślałaś o tym długu jako swoim,naprawdę nie wiem,może syndyk znajdzie jakieś rozwiązanie.

  #17541
  Kevin
  Participant

  tutaj dobrego wyjscia z sytuacji nie ma i ja bym nie kombinowal, bo za duzo do stracenia, idz do syndyka i badz szczera, moze mu sie jeszcze uda dopisac tego wierzyciela do listy i jakos to wyprostuje, a jak nie powiesz to bedziesz siedziala na beczce prochu, bo wystarczy, ze ktoras stron w jakims momencie sie zorientuje i bedzie Ci grozic umorzenie.

  #17542
  Beata67
  Participant

  Dziękuję za radę.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.