Plan podziału a ostateczny plan podziału

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Plan podziału a ostateczny plan podziału

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #15951
  kmaro08
  Participant

  Mam pytanie czy zasadniczo jest jakaś różnica w sformułowaniu (m.in. w monitorze gospodarczym) między „plan podziału funduszy” i „ostateczny plan podziału funduszy”? Pytanie może wydawać się banalne bądź głupie, ale w mojej sytuacji to chyba dość istotne, bo troche nie rozumiem obecnej sytuacji. Na początku stycznia Sędzia zobowiązał syndyka do złożenia „planu podziału funduszy”, który miał uwzględniać wszystkich zgłoszonych wierzycieli oraz wynagrodzenie Syndyka (wynagrodzenie zatwierdzone postanowieniem przez Sędziego). Syndyk złożył „plan podziału funduszy” w drugiej połowie stycznia oraz poinformował Sąd o tym. Na początku lutego mineły 2 tygodnie od kiedy plan pojawił się w monitorze. Jednak mniej więcej w tym okresie Sędzia wysłał do Syndyka ponownie info o tym, żeby ogłosił w monitorze info o złozonym „ostatecznym plan podziału” a do mnie również informację, że syndyk złożył „ostateczny plan podziału” (dnia w którym złożył „plan podziału”. To troche pomieszane, ale wydaję mi się, że Sędzia coś namieszał i nie zobaczył, że już w monitorze „plan podziału” został ogłoszony i mineły 2 tyg. Jednak trochę się obawiam, bo plan nie został jeszcze zatwierdzony przez Sędziego, a za tydzień rozprawa o psw. Dziś zamierzam przedzwonić do Sądu, może czegos sie dowiem. Miał ktoś podobną sytuację?

  #15952
  Aldonaa
  Participant

  I co udało Ci się to wyjaśnić ?
  Częściej jednak używa się „ostateczny plan podziału” ale chyba może być też „plan podziału”.
  Nie zdziwiłabym się gdyby to zarządzenie zrobienia przez syndyka następnego planu – okazałoby się tylko pomyłką.
  U mnie tuż przed rozprawą np. pomylono nr sygnatury, ustalono dwa terminy rozprawy a treść tego zarządzenia zobowiązującego mnie do przedstawienia jeszcze przed rozprawą jakiś informacji – mocno odstawała od mojej sytuacji.
  Mój ostateczny plan został co prawda zatwierdzony na kilka dni przed rozprawą, ale syndyk nie zdążył już wykonać przelewów.
  Wymyślono więc, że ja jakiś rachunek muszę dostarczyć – a orzeczenie będzie na posiedzeniu niejawnym.

  #15953
  kmaro08
  Participant

  Niesety nie dodzwonilem się dziś, bo długie kolejki oczekujących były, a miałem intensywny dzień w pracy. Jutro spróbuję. Wszystko na to wskazuje, że to pomyłka Sędziego, bo dwa razy odnosił się do tego samoge dokumentu (ta sama data złożenia).
  U mnie może być podobna sytuacja 😉
  Dzięki za podzielenie się doświadczeniem

  #15967
  Pilot
  Participant

  O zaraz sprawdzę co mam napisane,

  #15968
  Pilot
  Participant

  Ja mam plan podziału funduszy z masy upadłościowej i wniosek o wynagrodzenie syndyka jeszcze z listopada

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.