PIerwsza rozprawa – PITy

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania PIerwsza rozprawa – PITy

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #15897
  Zagubiony92
  Participant

  Dzień dobry,
  Sąd informuje o pierwszej rozprawie i prosi o dokumemty dot. leczenia hazardu, co jest zrozumiałe. Natomiast chce tez PITy za lata 2014-2018. W jakim celu są potrzebne te rozliczenia sądowi?

  Osoba fizyczna.

  #15898
  Kevin
  Participant

  Żeby potwierdzić dochody, ja do wniosku dołączylem i z tego co pamiętam inni ludzie składający wnioski także dołączali.

  #15899
  Zagubiony92
  Participant

  Umowa o pracę nie wystarczy?

  Dziwne, że chxą się cofnąć aż do 20q4 roku.

  #15901
  kazik79
  Participant

  Czy jak pisałeś w wniosek o upadłość,to z jego treści nie wynikały żadne zdarzenia,które mogły mieć miejsce w okresie 2014-2018?Podejrzewam,że wniosek mówił o zdarzeniach z m.in. tego właśnie okresu czasu.

  #15904
  Kevin
  Participant

  Osoba, która pomagała mi wxsprwie powiedziała że mam dołączyć pity z ostatnich v5 lat i wydawało się to dosyć naturalne, że zawsze tak robi.

  Psm Kazik czy mógłbyś się odnieść jak się skończyla twoja sprawa w związku z pożyczkami z pracy? W jakimś wątku Cię o to pytałem.

  #15909
  Andi7
  Participant

  Co Sąd to obyczaj. Ja musiałem złożyć PITY od 2007 roku. Nie miało znaczenia, że początki problemów z płynnością finansową datowane były we wniosku na 2012 rok. Najgorszym w tym wszystkim był fakt, że zwróciłem się do Urzędu Skarbowego po kopie złożonych zeznań za lata 2007-2013. Wyliczyli małą sumkę w kwocie prawie 500 PLN.

  #15920
  kazik79
  Participant

  @kevin
  Tak jak pisałem wcześniej przez swoją niewiedzę nie podałem w Sądzie pożyczki z zakładu pracy.Po ogłoszeniu mojej upadłości zgłosił się do Sądu mój zakład pracy jako wierzyciel.Dostałem wezwanie na posiedzenie Sądu,którego przedmiotem było stwierdzenie czy zrobiłem to w sposób świadomy i czy mogłem tym działaniem w jakiś sposób pokrzywdzić wierzyciela oraz ewentualne umorzenie mojego postępowania upadłościowego ze względu na zaistniałą sytuację,czyli nie podanie wszystkich wierzycieli we wniosku o upadłość.Sąd przyjął moje wyjaśnienia za wystarczające i nie umorzył mojego postępowania upadłościowego.Od chwili ogłoszenia upadłości do czasu kiedy Sąd umorzył moje zobowiązania bez ustalania psw mój zakład pracy zostawił pożyczkę z zfśs w takim zawieszeniu,czyli nie była już mi potrącana rata,żyranci również na ten czas byli zostawieni w spokoju.Po uprawomocnieniu się postanowienia o umorzeniu zobowiązań zakład wysłał zawiadomienie do moich żyrantów,że zostają zobligowani do spłaty mojej pożyczki i od tamtej chwili potrącał im solidarnie raty tej pożyczki.
  Nie radzę ukrywać w Sądzie faktu posiadania takich zobowiązań,ani spłaty samemu tych pożyczek,bo może to zostać uznane jako działanie na szkodę innych wierzycieli i z cała pewnością może stanowić podstawę do umorzenia Twojego postępowania upadłościowego.

  #15924
  Edward87
  Participant

  Zagubiony, skąd sąd ma posiąść wiedzę o Twoim całkowitym dochodzie jeśli nie z PIT?

Przeglądajasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.