Ogródek działkowy PZD ROD

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk Ogródek działkowy PZD ROD

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    tomsi321
    Participant

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Za kilka dni mam wyznaczony termin rozprawy o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.
    Chciałbym zapytać czy jeżeli posiadam przypisane prawa do dzierżawy ogródka działkowego to czy podlegają one zajęciu przez syndyka?
    Wiem, że komornik nie może zająć działki ponieważ nie jest ona moją własnością ale czy w przypadku syndyka jest tak samo?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedz.

Pozdrawiam.

kmaro08
    Participant

Prawa syndyka i komornika są niemal identyczne. Nie może zostać zajęte coś co nie należy do Ciebie.
    Nie wiem natomiast co z umową dzierżawy, jak na to spojrzy sędzia, gdyż zapewne wiąże się to z dodatkowymi kosztami ponoszonymi przez Ciebie. Nie jest to coś niezbędnego do życia, ale z drugiej strony, skoro zostają Ci środki po zajęciu części wynagrodzenia, to czy ktoś może Ci zabronić wydawać je w ten sposób?

para
    Participant

Czy syndyk ma prawo zająć działkę Rod? Działka nie jest moją własnością ale Syndyk twierdzi że mogę ją sprzedać na rzecz wierzycieli… Czy mogą mnie do tego zmusić to że umowa jest na mnie nie znaczy że nie korzystają z niej moje dzieci mnie nie stać na opłaty to one utrzymują ogródek zobowiązałam się że umowę za zgodą zarządu przepisze na nie.

Ania79
    Participant

Witam. JESTEM PO OGŁOSZENIU UPADŁOŚCI. SPRAWA TRAFILA DoI SYNDYKA.
    NIE PISIADAM MAJATKU, ALE Właśnie DZIAŁKĘ REKREACYJNA. SYNDYK CHCE ZAJAC MOJ DOMEK , BO TO MAJATEK, ALE DOMEK JEST MUROWANY I TRWALE ZWIAZAMY Z GRUNTEM, A DZKILKA NIE JEST MOJA WŁASNOŚCIĄ.
    Jak można zabrać domek ? Rozebrać ? Działki nie oddam bo jestem tylko użytkownikiem. Poza tym na domku jest nakaz z nadzoru budowlanego o rozbiórce, kto ma teraz go rozebrać syndyk czy ja.
    Proszę o pomoc czy syndyk moze zmusić mnie do sprzedania działki .
    Proszę o pomoc

Splp87
    Participant

W przypadku upadłości konsumenckiej syndyk nic nie zajmuje, to nie jest komornik. To „upadły” ma obowiązek przekazać swój majątek na rzecz masy upadlosciowej. Więc może uznać że odpłatne przekazanie praw do działki rod w celu przekazania środków z tej transakcji do masy upadlosciowej jest konieczne, jeśli takie działanie się utrudnienia, może złożyć wniosek o umorzenie postępowania.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.