Ogłoszona upadłość

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Ogłoszona upadłość

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
    Aniqa
    Participant

Witam, mam już postanowienie sądu o ogłoszeniu upadłości w dniu 22/01/2020. Jest wyznaczony syndyk, z którym kompletuje dokumenty.
    Jestem po rozwodzie, mieszkam u rodziców a drugi rodzic nie płaci alimentów. Mam pytanie jaką kwotę wynagrodzenia może teraz syndyk pobierać z mojego wynagrodzenia? ( mam ok 3500 netto). Czy skoro nie mam majątku to sprawa może toczyć się krócej niż ok 1,5roku? Rozumiem, że po tym czasie jest nakładany plan spłat?

Korki8877
    Participant

cześć, też jestem Świeżym Upadłym. Z tego co wyczytałem to syndyk może zabrać 50% zarobków a jeśli płacę alimenty to 60% (chodzi pewnie o to że syndyk z mojej pensji opłaca alimenty i tak mało wtedy wchodzi do masy). Co do PSW to nie wiem jak to jest ale zakładałem jakiś czas temu temat na forum coś w stylu Ogłoszona upadłość-Nadal Zielony, looknij tam, może coś wyczytasz, Ja zarabiam 3400 a dostaję 1900. Nie jest to połowa ale nie wiem czemu nie zabiera więcej

pas1973
    Participant

Bo syndyk zajmuje wynagrodzenie na tych samych zasadach co komornik, czyli upraszczając:
    – może zająć POŁOWĘ wynagrodzenia
    ALE jednocześnie
    – musi zostawić dłużnikowi kwotę NAJNIŻSZEGO WYNAGRODZENIA (teraz ok. 1920 zł)

Czyli z 3400 50% to byłoby 1700, ale musi zostawić najniższe, więc dlatego dostajesz 1920.

Można więc powiedzieć, że do ok. 3800 netto, zawsze dłużnik dostanie kwotę najniższą 1920, zaś jeśli zarabia więcej niż 3800 netto, to połowę tej kwoty. Oczywiście to wersja BEZ ALIMENTÓW.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.