Ogłoszenie planu spłaty w Monitorze Sądowym

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Ogłoszenie planu spłaty w Monitorze Sądowym

Otagowane: 

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #14690
  Bielsko
  Participant

  Witam, czy Sąd na obowiązek publikacji informacji o postanowieniu w sprawie ustalenia plany spłaty w Monitorze Sądowym? Mam informację, że Sąd Gospodarczy w Bielsku-Białej tego nie robi a widzę, że inne Sądy zamieszczają taką informację.

  #14691
  Howard80
  Participant

  Plan spłaty wierzycieli w monitorze sądowym? Pierwsze słyszę… Może masz na myśli plan podziału? A to zupełnie co innego 🙂

  #14692
  Bielsko
  Participant

  Wpisz do google hasło „imsig plan spłaty” i ci wyskoczą. Możesz też zajrzeć do Monitora np na pozycję 17037 (2019r.)
  Napisane jest jaki jest plan spłaty, ile rat komu jaką kwotę będzie upadły przelewać etc.

  #14695
  Howard80
  Participant

  Rzeczywiście. Masz racje. Ale tak jak napisałeś w pierwszym poście nie wszystkie sądy ogłaszają. Tu ewidentnie widać ze Kielce, Opole i Rzeszów ogłaszają. Tez jestem ciekaw dlaczego tak die dzieje 🙂

  #14696
  Bielsko
  Participant

  Może Michał Hajduk pomoże 🙂

  #14697

  W Monitorze Sądowym i Gospodarczym (TUTAJ) publikowana jest jedynie informacja o wydaniu postanowienia w przedmiocie planu spłaty wierzycieli, a dokładniej o zakończeniu postępowania upadłościowego na skutek uprawomocnienie się takiego postanowienia. Nie publikuje się jego pełnej treści. Proszę zerknąć choćby na str 31 ostatniego Monitora.

  Na stronie imsig.pl znajduje się prywatny/komercyjny serwis.

  #14700
  Bielsko
  Participant

  Panie Mecenasie, nadal nie jest dla mnie jasne dlaczego na imsigu znajdują się dokładne informacje dot. planów spłaty. Wspomina Pan, że na imsig jest komercyjny serwis ale ogłoszenia o ustaleniu planu spłaty zgłasza Sąd. Dlaczego więc z niektórych Sądów takie ogłoszenia są publikowane w pełnej treści, łącznie z informacją ile który wierzyciel będzie otrzymywał miesięcznie oraz jaka jest wysokość zadłużenia a z niektórych Sądów takiej informacji nie ma. Czy to Sądy decydują o tej treści czy też ktoś inny?

  #14701

  Sądów upadłościowych w całym kraju jest tylko 30. Każde postanowienie jest wywieszane w gablotce na korytarzy danego sądu upadłościowego, który je wydał. Wystarczy pojawić się w sądzie i zrobić zdjęcia aby mieć dostęp do treści tych postanowień.

  Jeszcze raz podkreślam. Sądy tego nigdzie nie publikują, a udostępniają każdemu zainteresowanemu w powyższy sposób. Imsig.pl prowadzi działalność komercyjną. Prawdopodobnie firma ta ma pracowników, którzy dzień w dzień pojawiają się w sądach i robią fotokopie wywieszanych postanowień, które później udostępniają odpłatnie innym zainteresowanym. Widocznie też nie w każdym sądzie mają jeszcze takiego pracownika.

  #14723
  Bielsko
  Participant

  Teraz rozumiem 🙂 Dziękuję za wyjaśnienie.

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.