Odzyskanie dokumentów od syndyka

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Odzyskanie dokumentów od syndyka

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
    Piotr K
    Participant

Witam, mam dosyć nietypowy (chyba) problem. Moja żona ogłosiła upadłość, został ustalony plan spłat i wyrok uprawomocnił się. Syndyk przez cały czas trwania sprawy w sądzie był dla żony bardzo chamski i stwarzał jej ciągle jakieś problemy. Ale nie o tym. W posiadaniu syndyka pozostały dokumenty z działalności mojej żony i mojej (byliśmy wspólnikami w społce cywilnej). Są tam między innymi wyroki sądowe i nakazy zapłaty naszych dłużników. Ja nie ogłosiłem upadłości wiec potrzebuję wszystkich dokumentów zwłąszcza nakazów sądowych zapłaty wystawionych na moich i żony dłużników. Syndyk nie chce wydać dokumentów żonie. Ja mam z nią bardzo słaby kontakt, ale wiem, że mimo uprawomocnienia się planu spłaty i zamkniecia sprawy u syndyka – on uparcie odmawia wydania dokumentacji (która również należy do mnie). Nie chcę naciskać żony – miała i tak dużo problemów – ale chcę moje dokumenty. Co powinienem zrobić? Żona podobno napisała pismo do Sędzi Komisarza, syndyk mimo to dokumentów nie oddaje. Pomocy.

Aldonaa
    Participant

Nie wiem czy to pomoże. Ale sam napisz pismo do tego syndyka ( znając jego nazwisko – na stronie MS można znależć jego adres i nr.licencji).
    Napisz, że w przypadku braku zwrotu tych dokumentów – zmuszony będziesz zwrócić się z tym problemem właśnie do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz do Krajowej Izby Syndyków.
    Możesz też zadzwonić do tej Krajowej Izby Syndyków i zapytać czy syndyk powinien zwrócić Ci te potrzebne dokumenty.

Piotr K
    Participant

Dziękuję Aldona za odpowiedz. Sprubuję zadzwonić do Izby – może coś poradzą.

anheros
    Participant

Cisnąć syndyka – oficjalnymi (polecony ZPO) pismami!
    Niestety, przepisy są takie, że syndyk… nic nie musi. Trzeba mu było dawać ksera 🙁
    Ja odzyskałem dopiero po pismach oficjalnych, bo syndyk leciał również w kulki, że „nie ma” i takie tam inne głupoty. Troszkę pogroziłem w granicach przyzwoitości – i pomogło. A też na początku nie chciał i nic nie pomagały prośby.

Piotr K
    Participant

Niby powinien zwrócić niezwłocznie po uprawomocnieniu… Ten powiedział, że jak dostanie pismo z sądu… Zupełna samowolka. Był tylko raz w domu, a wpisał sobie wielokrotne wizyty i oczywiście pobrał sobie kaskę. I podobno stracił kilka ryz papieru 🙂

karol123
    Participant

Upadli są trochę traktowani przez syndyków i w sądach jak takie za przeproszeniem g… Jakbyś Ty zaniedbał cokolwiek. To od razu wielkie halo. Pisma do sądu. I pewnie uwaliliby Ciebie. Przecież to zwykła przyzwoitość oddać oryginały ważnych dla upadłego i jego rodziny dokumentów. I obowiązek. Ręce opadają.

Piotr K
    Participant

Karol – masz rację. Być może kiedyś to się zmieni. Syndyk mojej żony to było g… Oby nigdy nie wszedł mi w drogę. Większość upadłych traci wiarę w siebie przez takich ludzi jak oni. Dlatego wyjechałem z mojego kraju i zostawiłem wszystko – nawet rodzinę. Straciłem wiarę, że ktokolwiek może mi pomóc.

karol123
    Participant

Nie należy się poddawać. Tylko walczyć. Z tego co tu czytam to większość syndyków to szuje. Ja miałem duże szczęście z syndykiem.

Villemo
    Participant

Witam wszystkich,
    jak to jest ze zwrotem dokumentów od Syndyka?
    Syndyk otrzymał ode mnie segregator z oryginałami dokumentów (umowy kredytowe, dokumenty medyczne, pisma od komorników).
    Poprosiłam o zwrot segregatora z moimi dokumentami, syndyk powiedział, że nic nie będzie zwracał.
    ???
    Czy to normalne? Dwa lata temu musiałam dostarczyć dokumenty Syndykowi i musiały to być oryginały.
    W jaki sposób mogę upomnieć się o zwrot tych dokumentów?

anheros
    Participant

Głupie to jest, ale syndyk nic nie musi.
    Należy napisać pismo urzędowe do niego, wysłać poleconym ZPO.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.