Odzyskanie dokumentów od syndyka

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Odzyskanie dokumentów od syndyka

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #8504
  Piotr K
  Participant

  Witam, mam dosyć nietypowy (chyba) problem. Moja żona ogłosiła upadłość, został ustalony plan spłat i wyrok uprawomocnił się. Syndyk przez cały czas trwania sprawy w sądzie był dla żony bardzo chamski i stwarzał jej ciągle jakieś problemy. Ale nie o tym. W posiadaniu syndyka pozostały dokumenty z działalności mojej żony i mojej (byliśmy wspólnikami w społce cywilnej). Są tam między innymi wyroki sądowe i nakazy zapłaty naszych dłużników. Ja nie ogłosiłem upadłości wiec potrzebuję wszystkich dokumentów zwłąszcza nakazów sądowych zapłaty wystawionych na moich i żony dłużników. Syndyk nie chce wydać dokumentów żonie. Ja mam z nią bardzo słaby kontakt, ale wiem, że mimo uprawomocnienia się planu spłaty i zamkniecia sprawy u syndyka – on uparcie odmawia wydania dokumentacji (która również należy do mnie). Nie chcę naciskać żony – miała i tak dużo problemów – ale chcę moje dokumenty. Co powinienem zrobić? Żona podobno napisała pismo do Sędzi Komisarza, syndyk mimo to dokumentów nie oddaje. Pomocy.

  #8505
  Aldonaa
  Participant

  Nie wiem czy to pomoże. Ale sam napisz pismo do tego syndyka ( znając jego nazwisko – na stronie MS można znależć jego adres i nr.licencji).
  Napisz, że w przypadku braku zwrotu tych dokumentów – zmuszony będziesz zwrócić się z tym problemem właśnie do Ministerstwa Sprawiedliwości oraz do Krajowej Izby Syndyków.
  Możesz też zadzwonić do tej Krajowej Izby Syndyków i zapytać czy syndyk powinien zwrócić Ci te potrzebne dokumenty.

  #8506
  Piotr K
  Participant

  Dziękuję Aldona za odpowiedz. Sprubuję zadzwonić do Izby – może coś poradzą.

  #8507
  anheros
  Participant

  Cisnąć syndyka – oficjalnymi (polecony ZPO) pismami!
  Niestety, przepisy są takie, że syndyk… nic nie musi. Trzeba mu było dawać ksera 🙁
  Ja odzyskałem dopiero po pismach oficjalnych, bo syndyk leciał również w kulki, że „nie ma” i takie tam inne głupoty. Troszkę pogroziłem w granicach przyzwoitości – i pomogło. A też na początku nie chciał i nic nie pomagały prośby.

  #8508
  Piotr K
  Participant

  Niby powinien zwrócić niezwłocznie po uprawomocnieniu… Ten powiedział, że jak dostanie pismo z sądu… Zupełna samowolka. Był tylko raz w domu, a wpisał sobie wielokrotne wizyty i oczywiście pobrał sobie kaskę. I podobno stracił kilka ryz papieru 🙂

  #8509
  karol123
  Participant

  Upadli są trochę traktowani przez syndyków i w sądach jak takie za przeproszeniem g… Jakbyś Ty zaniedbał cokolwiek. To od razu wielkie halo. Pisma do sądu. I pewnie uwaliliby Ciebie. Przecież to zwykła przyzwoitość oddać oryginały ważnych dla upadłego i jego rodziny dokumentów. I obowiązek. Ręce opadają.

  #8510
  Piotr K
  Participant

  Karol – masz rację. Być może kiedyś to się zmieni. Syndyk mojej żony to było g… Oby nigdy nie wszedł mi w drogę. Większość upadłych traci wiarę w siebie przez takich ludzi jak oni. Dlatego wyjechałem z mojego kraju i zostawiłem wszystko – nawet rodzinę. Straciłem wiarę, że ktokolwiek może mi pomóc.

  #8511
  karol123
  Participant

  Nie należy się poddawać. Tylko walczyć. Z tego co tu czytam to większość syndyków to szuje. Ja miałem duże szczęście z syndykiem.

  #8667
  Villemo
  Participant

  Witam wszystkich,
  jak to jest ze zwrotem dokumentów od Syndyka?
  Syndyk otrzymał ode mnie segregator z oryginałami dokumentów (umowy kredytowe, dokumenty medyczne, pisma od komorników).
  Poprosiłam o zwrot segregatora z moimi dokumentami, syndyk powiedział, że nic nie będzie zwracał.
  ???
  Czy to normalne? Dwa lata temu musiałam dostarczyć dokumenty Syndykowi i musiały to być oryginały.
  W jaki sposób mogę upomnieć się o zwrot tych dokumentów?

  #8673
  anheros
  Participant

  Głupie to jest, ale syndyk nic nie musi.
  Należy napisać pismo urzędowe do niego, wysłać poleconym ZPO.

Przeglądajasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.