Odmowa cofnięcia wniosku

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Odmowa cofnięcia wniosku

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    leny28
    Participant

Witam
    Sprawa była 13 grudnia w związku z wnioskiem który złożyłem.
    Sędzie oddalił mój wniosek tylko ze względu na to że w przeszłości przerywałem terapię, przynajmniej tak to uzasadnił. Stwierdził że sąd daje wiarę w to że zobowiązania powstały w skutek uzależnienia od hazardu, ale przerywając terapię dopuściłem się działania na szkodę wierzycieli.
    Więc 18 grudnia wysłałem wniosek w załączniku o wycofanie wniosku, żeby się nie uprawomocnił i żeby złożyć nowy wniosek z i dołączyć dokumenty z terapii całodziennej na której byłem od 17 października do 12 grudnia, ale dostałem odmowę 29.01.2020:
    „na podstawie art. 332& 2 k.p.c. w zw. z art. 203& 4 k.p.c uznać cofnięcie wniosku za niedopuszczalne i odmówić umorzenia postępowania”
    Co będzie jak nic nie zrobię i wyrok się uprawomocni? czy będę mógł próbować dopiero za 10 lat z nowym wnioskiem?
    Co zrobić?

Proszę o poradę, gdyż już nie wiem co mam robić, czy to ma jeszcze sens.. Długów na ok. 600 tysięcy same odsetki w tym momencie to ok. 60 tyś rocznie

Edward87
    Participant

Nie wiem co Ci doradzić, ale jeśli nie upadłość to przed Tobą walka o umorzenie zobowiązań i ich restrukturyzację w inny sposób! Mam kolegę w AH któremu sąd umorzył zobowiązanie dlatego że zostało mu przyznane kiedy on nie był wypłacalny.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

czy będę mógł próbować dopiero za 10 lat z nowym wnioskiem?
    Co zrobić?

Być może nie, nie wiem na pewno, ale chyba po nowelizacji będziesz mógł złożyć ponownie. Zadzwoń do kancelarii i dopytaj.

skyfall
    Participant

Poczekaj do końca marca i złóż wniosek na nowych zasadach.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.