Oddalony wniosek o upadłość konsumencką

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Oddalony wniosek o upadłość konsumencką

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #1581
    AMD
    Uczestnik

    Witam,
    W ostatnich dniach, po rozprawie sąd oddalił wniosek o upadłość mojego męża.
    Wiem, że możemy złożyć odwołanie, ale zastanawiam się jaki to ma sens.
    W uzasadnieniu sąd podał rażące niedbalstwo. Nasza niewypłacalnośc jest skutkiem tego, że moja firma nie przyniosła oczekiwanych dochodów. Do pewnego czasu braliśmy kredyty widząc możliwość ich bezproblemowe spłaty jak tylko firma zacznie działać pełna parą. Później wpadliśmy w pętlę kredytową. Kredyty były brane żeby nie dopuścić do takiej sytuacji w jakiej właśnie jesteśmy i dotrwać do czasu pełnego rozwoju firmy. W końcu oprzytomnielismy i przysłowiowe mleko się rozlało
    Maz ma pracę etatową ja mam wynagrodzenie prowizyjne. Mamy dom. Od trzech miesięcy nie płacimy juz rat za dom. Bank właśnie wypowiedział nam umowę. Upadłość była nasza jedyna szansa na wyciągnięcie wniosków ze swoich błędów i rozpoczęcie nowego życia bez długów. Jeśli nasz wniosek został oddalony to jaki jest sens składać odwołanie.

    #1587
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Proszę nie tworzyć kilku wątków na forum dotyczących tego samego tematu.
    Wszystko zależny od tego czy jest się w stanie logicznie wykazać zasadność takiego, a nie innego działania. Jeżeli rzeczywiście dochodziło do istotnego pogłębiania zadłużenia w sytuacji braku perspektyw na jego spłatę (biorąc pod uwagę zasady doświadczenia życiowego), to rzeczywiście szanse na uwzględnienie zażalenia nie są duże. Jeżeli zaś oczekiwanie poprawy kondycji finansowej miało racjonalne podstawy, to należy je wykazać i wnosić zażalenie.

    #1595
    AMD
    Uczestnik

    Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za stworzenie kilku wątków. Czy jest możliwa Pana pomoc w napisaniu odpowiedniego zażalenia.
    W naszym odczuciu były bardzo realne perspektywy spłaty. Biorąc kredyty nigdy nawet przez myśl nam nie przeszło, że moglibyśmy ich nie spłacać. Co więcej, kredyty były rozpisane na 8 do 10 lat, ale przewidywalismy spłacenia wszystkiego po max 5 latach, a po kolejnych 5 zamierzalismy spłacić kredyt hipoteczny rozpisany na 34 lata.

    #1596
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Tak, istnieje możliwość zlecenia mi przygotowania zażalenia. Przy czym w tej sprawie proszę kontaktować się ze mną na maila.

    #1597
    AMD
    Uczestnik

    Dziękuję, napisze maila.

    #1598
    AMD
    Uczestnik

    Czy przez zakładkę kontakt, będzie ok?
    Jeśli nie to proszę o podanie adresu mailowego

    #1600
    adw. Michał Hajduk
    Administrator
    #1613
    AMD
    Uczestnik

    Dziękuję, przesłała maila, na podany adres

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.