Oczekiwanie na PSW tryb uproszczony

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Oczekiwanie na PSW tryb uproszczony

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    PolciaK
    Participant

Witam wszystkich. Upadłość ogłoszona 10 marca 2021, tryb uproszczony. Spotkanie z syndykiem zaraz po ogłoszeniu upadłości. Brak majątku. Ile będę czekać na propozycję PSW? W portalu Sądowym ostatnia czynność to akta na kalendarz, w uwagach odnotowano kal.10/08. Co to oznacza? Wiem, że trzeba dużo cierpliwości, ale może ktoś jest w stanie udzielić mi jakiejś odpowiedzi. Zastanawiam się czy mogę przedzwonić do syndyka z zapytaniem na jakim etapie jest moja sprawa, tylko nie wiem czy to jest na miejscu, czy nie wyjdzie na to że próbuję go pospieszać, tym bardziej że obiecał zająć się sprawą jak najszybciej.

perse
    Participant

tez miałam tryb uproszony,rozprawy niejawne bez mojego udziału i na starych zasadach czekałam rok na plan spłat,bez żadnego majątku,a nawet bez zajmowania poborów przez syndyka,bo najniższa krajowa,mimo to rok,ale w kolko zgłaszali się wierzyciele. teraz w nowej upadłości jest chyba trochę inaczej,wierzyciele jakoś szybciej musza się zgłosić. Maż idzie nowa upadłością ,ogłoszona w lutym 2021 i własnie syndyk zgłosił swoja propozycje planu spłat i kazał męzowi dostarczyć swoja,a wiec lada dzień trafi do sadu, czyli zajęło to 5 mcy ale kiedy sad to rozpatrzy i ustali plan spłat ,tego nie wiem,chociaż jak już syndyk składa to powinno być szybko,chyba,ze wierzycielom nie spodoba się ustalenie sadu i będą zaskarżać, no ale to już inna bajka.

Przeglądajasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.