Nowy wierzyciel po podpisaniu listy wierzytelności

Forum Fora Życie po zakończeniu upadłości konsumenckiej Nowy wierzyciel po podpisaniu listy wierzytelności

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
    Marcin 311
    Uczestnik

Dzień dobry,
    Mam sytuację taką że od 3 lat spłacam w ratach pożyczkę u osoby prywatnej, mamy umowę która nie jest w całość prawnie zrobiona .Spłacam co miesiąc od 3 lat po 500 zł i zostało jeszcze 3 lata .Ta osoba wzięła kredyt na siebie dostała prowizję 25 procent i ja spłacam.Na umowie nie mamy daty spłaty tylko umówiliśmy się słownie że spłacam co miesiąc raty .Ona teraz nagle chce żebym spłacił całość bo tak się umawialiśmy a to nie prawda , odzywa się do mnie windykacja na email dzisiaj żebym spalcil to kwotę. Tamta osoba się upiera żebym spłacił ale niestety mnie na to nie stać Jestem dzień po podpisaniu listy wierzytelności . Czy mogę tą osobę prywatną dodać do listy wierzytelności.Bede wdzięczny za jakiejkolwiek porady które pomaga bo nie wiem czy to ujawniać czy lepiej nie.Czy ktoś miał podobną sytuację i może coś doradzić?

kmaro08
    Uczestnik

Istnieje pewnie możliwość żeby to zgłosić syndykowi tylko, że nie wiadomo co on dalej z tym zrobi.
    Jak to uargumentujesz? Byłem niewypłacalny więc ogłosiłem upadłość, ale jednego wierzyciela nie zgłosiłem, bo to była osoba prywatna, którą chciałem spłacić, dlatego mimo ogłoszenia upadłości w dalszym ciągu realizowałem spłaty na jej rzecz. Trochę średnio. Dodatkowo, przed ogłoszeniem upadłości spłacając jednego wierzyciela a pomijając spłacanie pozostałych działałeś na ich szkodę.
    Pamiętaj, że po ogłoszeniu upadłości nie można też spłacać wierzycieli poza postępowaniem upadłościowym, a Ty właśnie tak robiłeś. Ponadto, zatajenie wierzytelności (nie wskazanie ich we wniosku o upadłość) może skutkować umorzeniem postępowania upadłościowego.
    Szczerze, ja osobiście nie wiem co bym zrobił na Twoim miejscu. Nie wiem jaki masz z tą osoba stosunek, czy znacie się dobrze czy nie, czy ona wie o twojej upadłości? Czy spłaty realizowałeś poprzez przelewy czy może gotówką do ręki? To moim zdaniem może być dość ważne jeśli chciałbyś to zgłosić syndykowi mówiąc po prostu, że zapomniałeś o tej wierzytelności, utrzymując, że nie spłacasz już tego od czasu ogłoszenia upadłości.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 2 tygodnie temu przez kmaro08.
    kmaro08
    Uczestnik

Jeśli nie ma możliwości się dogadać z tą osobą, to może warto iść w otwarte kart o upadłości. Dać ultimatum, albo zostaje tak jak jest, albo dorzucasz tą wierzytelność do upadłości. Zaznaczając, że w pierwszym przypadku otrzyma wszystko max w ciągu 3 lat, zaś w drugim nie wcześniej jak za 3 lata jeśli już coś otrzyma to pewnie będzie to część pozostałej kwoty. Pucz go, że takie postępowanie trwa latami, a w jego trakcie oraz w trakcie realizacji planu spłat wierzycieli (pewnie 3 lata) niedopuszczalne jest wszczęcie postępowania egzekucyjnego więc nic Ci nie zrobi. Ciekawe co wybierze.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.