Nowe informacje w raporcie BIK o upadłości konsumenckiej!

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Nowe informacje w raporcie BIK o upadłości konsumenckiej!

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #2079
  anheros
  Participant

  Chciałem tutaj poinformować wszystkich – a przy okazji podpytać Pana Mecenasa – że na raportach z BIK jest już widoczna rubryka o postępowaniu upadłościowym konsumenta oraz o jego statusie! Masakrycznie opóźnione są dane (tak co najmniej z pół roku), ale jednak SĄ! Co należy uważać za istotną wiadomość w sprawie, bo jak sądzę przy zapytaniach banków, wierzycieli BIK informuje również o upadłości.
  Panie Mecenasie – czy i co to nam jeszcze daje, co daje wierzycielom (nie mogą mówić, że „nie wiedzieli”, tak?) – i czy PO całkowitym zakończeniu postępowania możemy jakoś wnioskować o wykreślenie tego wpisu?

  #2080

  W stosunku do wierzycieli mających dostęp do BIK jest to zawsze argument w ewentualnym sporze.
  Co do zasady z BIK można żądać usunięcia tylko tych informacji, które tam się znalazły za naszą zgodą. Co do wpisu o postępowaniu upadłościowym, to postaram się to sprawdzić.

  #2082
  anheros
  Participant

  A Mecanas domyśla się KTO ten wpis tam umieszcza? Bo jeśli BIK z urzędu, to trochę byłoby za późno – ponad pół roku od ogłoszenia w Monitorze, czyli kto…?

  #16057
  newbie
  Participant

  Witam, czy coś w temacie usunięcia wpisu o upadłości w BIK udało się zdziałać?

  #17543
  kami12345
  Participant

  Dzień dobry Wszystkim,

  Mam pytanie, na jakiej podstawie prawnej (chodzi mi tu o konkretni przepis prawny) w BIK widnieje zapis o upadłości konsumenckiej i który przepis prawny, mówi że informacje te będą przetwarzane przez następne 10 lat po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej.

  Będę wdzięczna za podesłanie konkretnych nazw ustaw i artykułów 🙂

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.