Nieodebrany przekaz pocztowy przez wierzyciela

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Nieodebrany przekaz pocztowy przez wierzyciela

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    Wojtas18
    Participant

Witam, mam kilku wierzycieli którzy nie podali nr konta bankowego, więc syndyk środki z masy upadłościowej przekazał przekazem pocztowym. Ja w pierwszej racie musiałem spłacić kilku wierzycieli całościowo bo to były małe kwoty. No i jeden z przekazu pocztowego z środkami wrócił a powód był następujący :”adresat się wyprowadził” ” i co teraz? Nie wiem czy wierzyciel zrobił to umyślnie nie przyjmując tych środków bo to była kwota 9 zł, bo 3 tygodnie temu jak syndyk przekazał mu ponad 200 zł z masy upadłościowej to przekaz został odebrany. Czy w tej sytuacji muszę dążyć do przekazania środków wierzycielowi do skutku. Czy tylko poinformować Sąd w sprawozdaniu rocznym?

michalina
    Participant

Wyślij pismo do sądu z wyjaśnieniem i prośbą o ustalenie depozytu sadowego.

Wojtas18
    Participant

Przepraszam za pomyłkę. Zweryfikowałem ten przekaz na poczcie. Ten wierzyciel zmienił adres już wcześniej, kontaktowałem się z syndykiem, powiedział mi, że jego przekaz też wrócił i radził czekać, aż się sam odezwie. Raczej to nie zrobi bo to kwota 1.04 zł. Co radzicie, pisać do Sądu o zlokalizowane niego adresu? Ten wierzyciel już na rozprawę o PSW nie przyjął korespondencji bo zmienił miejsce zamieszkania i rozprawa była przekladana.

michalina
    Participant

@Wojtas18 – ja na Twoim miejscu bym napisała do sądu jak sprawa wygląda. Bo czy to 1 zł czy 1000 zł to żeby później wierzyciel nie zarzucił Ci że nie płaciłeś . Lepiej napisać pismo wyjaśniające. Moje postępowanie nauczyło mnie że nic na gębę i żeby nie zostawiać sobie samopas. Wszystko najlepiej na papierze oficjalnie do sądu. 🙂

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.