Nakazy zapłaty

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Autor
  Wpisy
 • #21303
  Combo
  Uczestnik

  Mija już miesiąc od ogłoszenia upadłości, a wierzyciele wciąż przysyłają mi nakazy zapłaty długu. Czy oni nie są powiadamiani o mojej upadłości?

  #21305
  Kevin
  Uczestnik

  no moga jeszcze nie wiedziec, czekaj cierpliwie az sie dowiedza i sie odczepia od Ciebie, a jak beda nachalni to wtedy im odpisz.

  #21307
  perse
  Uczestnik

  Potrafią przysyłać nakazy i wezwania nawet jak są powiadomieni, a nuż się uda i postanowisz cos spłacić(absolutnie nie!) Po jakimś czasie odpuszczą.

  #21311
  Wiosna2019
  Uczestnik

  ” a jak beda nachalni to wtedy im odpisz.”

  Po ogłoszeniu upadłości nie rozmawiaj już z wierzycielami, nie odpisuj i nie oddzwaniaj.

  #21312
  Kevin
  Uczestnik

  a ja uwazam, ze wlasnie jak najbardziej, firmy pozyczkowe i banki maja taki nieporzadek w papierach, ze nawet jak do nich przyjdzie info o upadlosci to i tak moga przyjac tego do wiadomsoci, bo ktos gdzies tam w innym dziale zapomnial i dalej windykuja jak gdy nigdy nic, wiec trzeba ich grzecznie poinformowac o upadlosci i wtedy mzoe sobie zanotuja i dadza swiety spokoj, no chyba ze wolisz, zeby dzwonili codziennie lub pisali co jakis czas.

  p.s. do mnie kiedys dzwonili z Aliora rok po ogloszeniu upadlosci, pozniej z windykacji Aliora, a pozniej innej formy windykacyjnej, ktora pracowala dla Aliora i oni dopiero przyjeli do wiadomsoci wielce zdziwieni, ze od ponad roku mam upadlosc…Alior byl jednym z wiekszych wierzycieli, a nawet sie nie wpisal na liste i nie place im nic z PSW.

  #21314
  Combo
  Uczestnik

  Już blokuję dziennie po kilka numerów tel. Jednak nie dają za wygraną i dzwonią z innych numerów. Czy ich możliwości z nowymi numerami, z których dzwonią się kiedyś skończą? 😄

  #21315
  kmaro08
  Uczestnik

  Ja bym postępował dokładnie, jak @Wiosna2019. Może na tym nawet dobrze wyjdziesz, jak większość wierzycieli się nie zgłosi.
  U mnie też Alior się nie zgłosił, a moje zobowiązania u nich stanowiły większość moich wszystkich długów.

  #21327
  corda123
  Uczestnik

  Aktualnie czekam na uprawomocnieni planu spłaty. 2 miesiące temu otrzymałam jakiś sms od firmy windykacyjnej, której zupełnie nie znałam. Dzisiaj pierwszy telefon, nie odebrałam (ale nr sprawdziłam w google).
  Rozumiem, że ignorować i się nie przejmować skąd, od kogo i na jakiej podstawie? Najprawdopodobniej odkupienie, bo pierwsze słyszę o tej firmie…

  #21328
  perse
  Uczestnik

  no niezupełnie ignorować, lepiej odebrać i poinformować ze dług który kupili jest w upadłości( zwykle chcą postanowienia sadu, wysyłałam e mailem i dawali spokój) Nie ma co ignorować na własnym przykładzie podam, ze taka firma uzyskała nakaz zapłaty w e sadzie co przeoczyłam i komornik wszedł mi na konto w trakcie wykonywania planu spłaty( na początku), żeby było śmieszniej pismo od komornika przyszło 2 dni po zajęciu konta, na szczęście nic na nim nie było. Dopiero po dostarczeniu komornikowi postanowienia o upadłości komornik wycofał się, oczywiście pieniądze które by zajął musiał by zwrócić ale wiesz, ze to trwa i trwa a ty jesteś bez kasy. Także lepiej reaguj. Firmy odkupujące dług próbują różnych rzeczy.

  #21329
  corda123
  Uczestnik

  Ciekawostka… Odebrałam właśnie telefon od windykacji. Okazuje się, że pomyłka, bo skierowany do zupełnie kogoś innego. Ah, ten strach przed windykacją jednak pozostaje i pewnie przez jakiś czas jeszcze tak będzie.
  Zatem moje obawy, bezpodstawne 😉

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.