Nakazy zapłaty

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Autor
    Wpisy
    Combo
    Uczestnik

Mija już miesiąc od ogłoszenia upadłości, a wierzyciele wciąż przysyłają mi nakazy zapłaty długu. Czy oni nie są powiadamiani o mojej upadłości?

Kevin
    Uczestnik

no moga jeszcze nie wiedziec, czekaj cierpliwie az sie dowiedza i sie odczepia od Ciebie, a jak beda nachalni to wtedy im odpisz.

perse
    Uczestnik

Potrafią przysyłać nakazy i wezwania nawet jak są powiadomieni, a nuż się uda i postanowisz cos spłacić(absolutnie nie!) Po jakimś czasie odpuszczą.

Wiosna2019
    Uczestnik

” a jak beda nachalni to wtedy im odpisz.”

Po ogłoszeniu upadłości nie rozmawiaj już z wierzycielami, nie odpisuj i nie oddzwaniaj.

Kevin
    Uczestnik

a ja uwazam, ze wlasnie jak najbardziej, firmy pozyczkowe i banki maja taki nieporzadek w papierach, ze nawet jak do nich przyjdzie info o upadlosci to i tak moga przyjac tego do wiadomsoci, bo ktos gdzies tam w innym dziale zapomnial i dalej windykuja jak gdy nigdy nic, wiec trzeba ich grzecznie poinformowac o upadlosci i wtedy mzoe sobie zanotuja i dadza swiety spokoj, no chyba ze wolisz, zeby dzwonili codziennie lub pisali co jakis czas.

p.s. do mnie kiedys dzwonili z Aliora rok po ogloszeniu upadlosci, pozniej z windykacji Aliora, a pozniej innej formy windykacyjnej, ktora pracowala dla Aliora i oni dopiero przyjeli do wiadomsoci wielce zdziwieni, ze od ponad roku mam upadlosc…Alior byl jednym z wiekszych wierzycieli, a nawet sie nie wpisal na liste i nie place im nic z PSW.

Combo
    Uczestnik

Już blokuję dziennie po kilka numerów tel. Jednak nie dają za wygraną i dzwonią z innych numerów. Czy ich możliwości z nowymi numerami, z których dzwonią się kiedyś skończą? 😄

kmaro08
    Uczestnik

Ja bym postępował dokładnie, jak @Wiosna2019. Może na tym nawet dobrze wyjdziesz, jak większość wierzycieli się nie zgłosi.
    U mnie też Alior się nie zgłosił, a moje zobowiązania u nich stanowiły większość moich wszystkich długów.

corda123
    Uczestnik

Aktualnie czekam na uprawomocnieni planu spłaty. 2 miesiące temu otrzymałam jakiś sms od firmy windykacyjnej, której zupełnie nie znałam. Dzisiaj pierwszy telefon, nie odebrałam (ale nr sprawdziłam w google).
    Rozumiem, że ignorować i się nie przejmować skąd, od kogo i na jakiej podstawie? Najprawdopodobniej odkupienie, bo pierwsze słyszę o tej firmie…

perse
    Uczestnik

no niezupełnie ignorować, lepiej odebrać i poinformować ze dług który kupili jest w upadłości( zwykle chcą postanowienia sadu, wysyłałam e mailem i dawali spokój) Nie ma co ignorować na własnym przykładzie podam, ze taka firma uzyskała nakaz zapłaty w e sadzie co przeoczyłam i komornik wszedł mi na konto w trakcie wykonywania planu spłaty( na początku), żeby było śmieszniej pismo od komornika przyszło 2 dni po zajęciu konta, na szczęście nic na nim nie było. Dopiero po dostarczeniu komornikowi postanowienia o upadłości komornik wycofał się, oczywiście pieniądze które by zajął musiał by zwrócić ale wiesz, ze to trwa i trwa a ty jesteś bez kasy. Także lepiej reaguj. Firmy odkupujące dług próbują różnych rzeczy.

corda123
    Uczestnik

Ciekawostka… Odebrałam właśnie telefon od windykacji. Okazuje się, że pomyłka, bo skierowany do zupełnie kogoś innego. Ah, ten strach przed windykacją jednak pozostaje i pewnie przez jakiś czas jeszcze tak będzie.
    Zatem moje obawy, bezpodstawne 😉

Przeglądasz 10 wpisów - od 1 do 10 (z 10)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.