nadpłacanie psw

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli nadpłacanie psw

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
  • #20192
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Psw mam od 15.06.21 do 15.05.24. Czy mógł bym cały rok 2023 nadpłacac psw tak zeby skrócić to o te 5 miesięcy, żeby na początku 2024 roku złożyć ostatnie sprawozdanie i zamknąć ten rozdział życia.

    #20193
    Anonim
    Nieaktywne

    Możesz. Jednak warto żebyś miał uzasadnienie skąd to wynika. Najlepszym powodem jest po prostu wzrost wynagrodzenia od momentu ustalenia psw.
    Jestem w podobnej sytuacji, moje psw dotyczy okresu 06.2020 – 06.2023. W najbliższych miesiącach zamierzam nadpłacać raty tak aby zamknąć temat max do 08.2022 czyli skrócić psw o jakieś 10 miesięcy. Dlatego plan jest taki aby w kwietniu złożyć jeszcze sprawozdanie roczne za 2021 z PITem, w sierpniu po opłaceniu ostatniej raty od razu złożyć wniosek o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli. Być może jeszcze na koniec tego roku (przy bardzo dobry wiatrach) otrzymam postanowienie stwierdzające wykonanie planu spłat.

    Warto mieć to na uwadze:
    „Jeżeli bezpośrednio przed złożeniem wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli nie nadszedł jeszcze termin składania kolejnego rocznego sprawozdania z wykonywania planu spłaty wierzycieli, to nie trzeba już go składać. Do wniosku o stwierdzenie wykonania planu spłaty wierzycieli należy jedynie dołączyć potwierdzenia płatności kolejnych spłat nie ujętych we wcześniejszych sprawozdaniach.”

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.