Moment w którym dostaję pełną pensję.

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Moment w którym dostaję pełną pensję.

Przeglądasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Autor
    Wpisy
  • #20758
    Anonim
    Nieaktywne

    Interesuje mnie moment kiedy syndyk przestaje zabierać mi część wypłaty. Czytałem na forum i w internecie i na to wychodzi, że są dwie opcje.
    1. Jedna mówi:”Kiedy uprawomocni się postanowienie o ustaleniu Planu Spłaty Wierzycieli – syndyk kończy swoją pracę. Co to oznacza dla upadłego? Syndyk przestaje zabierać część wynagrodzenia, które dotychczas zajmował.”
    2. „Syndyk, który zajmował wynagrodzenie od dnia ogłoszenia upadłości, przestaje zajmować wynagrodzenie dokładnie w dniu, w którym sąd wydaje postanowienie o ustaleniu spłaty wierzycieli lub umorzeniu zobowiązań bez ustalania planu spłaty, albo też warunkowym umorzeniu spłaty.”
    Możecie mi powiedzieć jak to wygląda w praktyce?
    Czekam na termin rozprawy o PSW, ma być rozprawa jawna na której będę ja i Syndyk. Czy syndyk przestanie zabierać mi kasę w dniu rozprawy (jak jest napisane w punkcie 2), czy może dopiero jak uprawomocni się wyrok o ustalenie PSW? Jeśli trzeba czekać na prawomocność wyroku o PSW to po ilu dniach się uprawomocnia, po 7 czy 14 dniach?

    #20759
    Anonim
    Nieaktywne

    Syndyk schodzi z poborów PO UPRAWOMOCNIENIU SIE psw, nie wcześniej, te 7 14 dni to nie do końca, czasem mijają dwa ,trzy mce, bo syndyk nie dostał potwierdzenia, ze postanowienie jest prawomocne, także trzeba samemu dzwonnic do sadu i się dowiadywać kiedy będzie prawomocność, sad ciebie o tym nie zawiadamia. natomiast wszystko co syndyk potrąca po ustaleniu psw do czasu prawomocności musi ci później zwrócić, po prostu się z tobą rozlicza.

    #20763
    tomek001
    Uczestnik

    po uprawomocnieniu schodzi z wyplaty i odblokowuje konta, trzeba tu rozdzielic postanowienie sadu a prawomocne postanowienie sadu, uprawomocnienie trwa cale 7dni, jesli nie bedzie zazalen na postanowienie.

    Mimo to syndyk do czasu uprawomocnienia dalej wisi na wynagrodzeniu, ale jesli sie uprawomocni to co zabral to ci odda.

    #20767
    Anonim
    Nieaktywne

    Dziękuje za informację.

    #20771
    Anonim
    Nieaktywne

    Z tego co kojarzę, to ktoś z upadłych tu na forum wystosował prośbę do syndyka o zejście z wynagrodzenia po rozprawie o ustalenie psw i syndyk sie zgodził. Myślę, że spróbować możesz, tym bardziej, że wszyscy wierzyciele zostaną zaspokojeni w toku postępowania upadłościowego i tak na prawdę nie będzie komu się odwołać od tego postanowienia.
    Standardowo, jednak jest tak jak wyżej napisane tj. syndyk schodzi z wynagrodzenia w momencie otrzymania postanowienia z klauzulą prawomocności.

    #20772
    Anonim
    Nieaktywne

    U mnie zszedł wcześniej, ale nie po rozprawie, tylko po odrzuceniu sprzeciwu przez Sąd Okręgowy. Wtedy zwróciłam się do Syndyka o odblokowanie środków, bo de facto już nic nie mogło ulec zmianie. Nie sądzę, żeby Syndyk zwolnił komuś wynagrodzenie przed uprawomocnieniem się PSW.

    #20773
    Anonim
    Nieaktywne

    Poniżej jeden przykład jaki na szybko znalazłem na forum:
    „Witam. Jestem w postępowaniu upadłościowym od marca 2016r.
    W październiku 2017 roku miałam rozprawę o zatwierdzenie PSW. Rozprawa została odroczona ponieważ w masie upadłościowej zebrało się sporo kasy i sędzina zarządziła aby syndyk ponownie ułożył plan spłaty wierzycieli. Od tej rozprawy syndyk napisał pismo do mojego pracodawcy o zwolnienie wynagrodzenia i od listopada 2017 roku dostaję cała pensję. I tu zaczyna się mój problem. Minęło już 5 miesięcy a ja ciągle nie mam nowego terminu rozprawy. Nie wiem co mam o tym myśleć. Czy powinnam pisać ponownie wniosek o ustalenie PSW? Niby sytuacja jest dla mnie korzystna bo mam cała pensję , ale nie wiem co mnie może czekać w sądzie. Czy mogą mi zasądzić oddanie pieniędzy, które zwolnił mi syndyk? Jak to długo może jeszcze trwać. Szczerze mówiąc wolałabym już mieć ustalony plan spłaty i powoli kończyć temat upadłości. Może ktoś miał podobny problem i mógłby mi poradzić co dalej?”

    W upadłości chyba wszystko jest możliwe.

    #20832
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam. Jestem właśnie po rozmowie z Syndykiem. 26 kwietnia mam rozprawę o ustalenie PSW, jak wcześniej wspomniałem w masie uzbierałem tyle kasy że wystarczy na 100% zaspokojenie wierzycieli i jeszcze zostanie kwota ok 450zł, Syndyk powiedział że jeszcze tego samego dnia, po rozprawie sądowej wyśle pismo do pracodawcy o zdjęcie zajęcia pensji, powodem jest właśnie że ma zabezpieczenie finansowe na spłatę wszystkich wierzycieli. Zaczyna mi się powoli układać. Jeśli sąd nie przesunie rozprawy to już w maju będę miał całą wypłatę na koncie, pierwszy raz od 5 lat

    #20833
    Anonim
    Nieaktywne

    Czyli już ostatnia prosta.
    Dodatkowo, w maju/czerwcu po otrzymaniu postanowienia z klauzulą prawomocności będziesz oficjalnie oddłużony 😉 Nie zapomnij złożyć wniosku o odpis postanowienia z klauzulą prawomocności. W Twoim przypadku możesz to zrobić od razu po rozprawie, bo i tak nikt się nie odwoła.

    #20836
    Anonim
    Nieaktywne

    Tak zrobię. Dziękuję za informację. Na pewno po rozprawie napiszę jak to wszystko wyglądało.

    #20862
    Anonim
    Nieaktywne

    Dzisiaj miałem rozprawę kończącą upadłość. Rozprawa trwała 5 minut. Sędzia przeczytała komu i ile kasy przypada- wszyscy zaspokojenie w 100%. Syndyk ma dokonać tych płatności ze środków z masy upadłości, natychmiast po uprawomocnieniu się wyroku czyli za 7 dni. Od dzisiaj jestem oddłużony. Za tydzień składam wniosek o odpis wyroku z klauzulą prawomocności. W końcu zaczynam nowe życie. Dziękuję wszystkim na forum za cenne informację. Wszystkim Wam życzę krótkiej i szczęśliwej drogi do uzyskania oddłużenia!

    #20864
    Anonim
    Nieaktywne

    Gratulacje!

Przeglądasz 12 wpisów - od 1 do 12 (z 12)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.