Moja wolność

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 4 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  Fredd 4 miesiące, 2 tygodnie temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy

monikasho
    Participant

Moja upadłość dotyczyła zadłużeń, które powstały kiedy żyłam z byłym partnerem, dzieliliśmy wspólne gospodarstwo.
    brałam dla niego kredyty, chwilówki, telefon czy laptopy.
    Na pierwszej sprawie nie zjawiłam się ponieważ zmieniłam adres i nie wiedziałam o awizie. Miałam aktywne e-awizo na poczcie, ale niestety poczta mnie nie poinformowała….
    Zjawiłam się dzisiaj na drugiej sprawie bo została odroczona automatycznie na za miesiąc.
    Sędzina zadawała wiele pytań ogólnie trzymała mnie około 35-40 min. Wszystko tyczyło się tego co było we wniosku, np jak stałam się niewypłacalna, na co brałam kredyty, skąd zadłużenia, po co mi dwa laptopy, czy miałam pracę itp. Sędzina była spokojna i sympatyczna. Po przesłuchaniu prosiła, abym wyszła i po 5 minutach zawołała na ogłoszenie wyroku. Ogłosiła upadłość. Poprosiła, abym współpracowała z syndykiem i była z nim szczera bo mogą mi umorzyć ta sprawę jeśli coś będzie nie tak.
    Sprawa dotyczyła sądu w Opolu.

Jaki jest czas, że moga takowe zdanie zmienić? Sędzina zapytała czy wszystkie zadłużenia powstały w okresie trwania tego związku partnerskiego powiedziałam, że tak, ale… zupełnie nie pomyślałam….jedno zadłużenie miałam powstałe już 2006/2007 chodziło o mandaty za brak bilety, byłam bezrobotna i jeździłam bez biletu w sprawie pracy, ale rozłożyli mi to na raty bo się ugadałam, a było to już za czasów mojego związku partnerskiego. We wniosku/dokumentach był spis tych mandatów za brak biletu, były terminy, więc sędzina musiała to raczej widzieć. Czy syndyk może mi się o to przyczepić?? Czy moga mi przez to umorzyć moją sprawę??

anheros
    Participant

Było wiele razy – raz że poczta to poczta (państwo w państwie), a dwa – co najistotniejsze – że eawizo do sądówek nie działa!!
    Jest absurdalne i nienormalne, ale nawet jak w PL ktoś coś wymyśli fajnego, to zaraz spi….li.
    Jakie „zdanie zmienić”? Upadłość? Ogłoszona i koniec kropka, prawomocnie!
    Jedynie Ty sama możesz uwalić sprawę, jeśli coś ukryjesz itp. itd. CZYTAJ FORUM!
    Jak zapomniałaś o długu, to zgłoś syndykowi i będzie OK.
    LUUUDZIEE!!! QFA za przeproszeniem – DZISIAJ KOMUŚ INNEMU TO SAMO PISAŁEM, bo o to samo pisał – CZEMU NIE CZYTACIE, NIE SZANUJECIE INNYCH LUDZI I ICH CZASU!!!????

100nog@
    Participant

Pani Moniko mam do Pani prosbe. Odezwalaby sie Pani do mnie na meila? Bo mam podobny problem co Pani i chcialam sie zapytac o kilka rzeczy 🙂

100nog@
    Participant

klaudiar13@wp.pl oto moj meil bede wdzieczna

Fredd
    Participant

Nie, absolutnie za taką nieistotną nieścisłość nikt Ci postępowania nie umorzy.

Gratuluję upadłości, tylko pamiętaj, że ‚sędzina” to żona sędziego

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.