Moja upadłość, problemy z hazardem

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Moja upadłość, problemy z hazardem

Otagowane: 

Przeglądajasz 13 wpisów - od 616 do 628 (z 628)
  • Autor
    Wpisy
    daniell87
    Participant

Przechodziłem to samo z biegłym i nie kłuć się z biegłym 🙂 Hazard jak na razie jest zaburzeniem co najwyżej i nie jest chorobą psychiczną. Nie może znosić Twojej poczytalności (chyba że chcesz dostać „żółte papiery”) Możesz ustosunkować się do jego opinii i jeśli w opinii jest błąd taki jak np ten z datą kiedy podjąłeś leczenie to możesz mu odpisać (do sądu oczywiście) ale musisz liczyć się z wydłużeniem postępowania o miesiąc lub 2…
    Napiszę tak: sędzina która orzekała w mojej sprawie powiedziała że na podstawie opinii biegłego nie ogłosiłaby mojej upadłości ale całokształt mojej sytuacji i moja mowa końcowa przekonała ją że chcę się zmienić i ona mi to umożliwi lecz jest to mój ostatnikredyt zaufania instytucji państwa 😉

Pozdrawiam i przygotuj sobie dobrą wzruszającą mowę końcową 😉

daniell87
    Participant

Panie Michale na pewno nie słyszy Pan tego po raz pierwszy gdyż pierwsza sprawa to była moja o której z Panem rozmawiałem ok 2 lata temu 🙂
    Może i nie ma podstaw prawnych do powoływania biegłego lecz nie polecam przepychać się z sędzią czy można czy nie… bo to od jego dobrej woli zależy wyrok.

Sąd Szczecin Centrum

daniell87
    Participant

Boże użycz mi pogody ducha
    abym godził się z tym czego nie mogę zmienić,
    odwagi abym zmieniał to co mogę zmienić
    i mądrości abym odróżnił jedno od drugiego

W mojej opinii zrobiłeś co mogłeś i nic już nie zmienisz. Możesz – tak jak już napisałem wcześniej, przygotować się do Twojej mowy końcowej kiedy to sędzia zapyta czy przed ogłoszeniem wyroku chciałby Pan coś powiedzieć.
    Ja generalnie trzasnąłem dobrą autodiagnozę przed sędzią 😛

powodzenia

jamon
    Participant

@daniell87, możesz chociaż w skrócie powiedzieć, jak ta przemowa wyglądała? Co warto powiedzieć?

@daniell87
    To tak dawno, że już zapomniałem 🙂 Jak widać tam do tej pory nie doczytali tego przepisu 🙂

jamon
    Participant

Dzisiaj miałem kolejną rozprawę, po opinii biegłego psychiatry, który potwierdził, że cierpię na patologiczne uzależnienie od hazardu. Mimo to, sędzia stwierdził, że to moje rażące niedbalstwo i oddalił wniosek. Dodając przy tym, że „w sumie to on się nie zna na tym”. Teraz mam 7 dni na decyzję co dalej. Czy wocofać wniosek, czy zażalić się. Może w wyższej instancji są bardziej kompetentni sędziowie? Nie wiem… Jeśli wycofam wniosek i złożę ponownie to trafi do tego samego sędziego? A może poczekać do marca, bo podobno mają się zmienić przepisy upadłościowe. Ktoś poratuje dobrą radą?

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

A może poczekać do marca, bo podobno mają się zmienić przepisy upadłościowe.

Nowelizacja już jest zatwierdzona.

Czy wocofać wniosek, czy zażalić się. Może w wyższej instancji są bardziej kompetentni sędziowie?

To drugie, wiesz jakie jest myślenie hazardzisty.

jamon
    Participant

A jeśli złożę zażalenie i sąd wyższej imstancji również oddali mój wniosek, to wtedy też moge go jeszcze wycofać?

moskit
    Participant

Nie.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Jednak, może się mylę, po nowelizacji będzie możliwe ponowne złożenie wniosku.

jamon
    Participant

Chyba nie do końca zostało zrozumiane pytanie. Chodziło mi o to, czy po oddaleniu mojego wniosku w ciągu dni mogę go też wycofać. Dzisiaj byłem po poradę prawną i już wiem, że tak. Także na pewno się odwołam, bo Pani prawnik powiedziała, że z tego co opowiadam, wynika, że sędzia tak naprawdęnie zapoznał sięwystarczająco ze sprawą i mam wszelkie powody, żeby takie zażalenie złożyć. Dodatkowo zawnioskuję o adwokata z urzędu. Może się uda.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Chodziło mi o to, czy po oddaleniu mojego wniosku w ciągu dni mogę go też wycofać

Przecież wszystko opisane, możesz wycofać wniosek, ale po zażaleniu i po drugiej rozprawie już nie.

jamon
    Participant

Mam jeszcze pytanie do bardziej doświadczonych. Złożyłem wniosek o sporządzenie i doręczenie odpisu postanowienia wraz z uzasadnieniem. Z tego co się zorientowałem, na taki odpis mogę sobie pcozekać nawet 2 miesiące. Czy jeśli w ciągu tych 2 miesięcy zmieniłbym zdani i chciał wycofać wniosek, to będę mógł to zrobić?

Przeglądajasz 13 wpisów - od 616 do 628 (z 628)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.