Moja upadłość, problemy z hazardem

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Moja upadłość, problemy z hazardem

Otagowane: 

Ten temat zawiera 597 odpowiedzi, ma 73 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  phoenix 1 minuta temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 571 do 585 (z 598)
  • Autor
    Wpisy

kmaro08
    Participant

@jamon mnie też jeden straszył i słowa dotrzymał – Surat (Polska Platforma Finansowa). Rozprawy nie miałem, mam nadzieję, że prokurator to umorzy. U mnie sytuacja była taka, że nie odebrałem listu z prokuratury choć wszystkie inne zawsze odbierałem i zbierałem. Być może zgubiłem awizo. I pewnego dnia (około miesiąca temu) zawitało do mnie dwóch policjantów, bo przez nieodebranie wezewania do złożenia zeznań w prokuraturze, prokurator musiał ustalić moje miejsce, stad policjanci u mnie 🙂 Pani porkurator dziwna babka na początku. Jak opowiedziałem jej o mojej sytuacji nie ukrywała, że kompletnie sie nie zna na upadłości. Wysłała mnie również na badania sądowe, bo nie wierzyła w moje uzależnienie mimo,że przedstawiłem jej dokumentację. Na kolejnym spotkaniu z nią już była troche lepiej nastawiona, bo powiedziała, że skoro jest to moja pierwsza tego typu sprawa i to w jakiej sytuacji się znalazłem, to prawdopodobnie zostanie sprawa umorzona. Nic jednak jeszcze nie dostałem na pismie.
    Dla Sądu według mnie (i Mecenasa również, bo konsultowałem z Nim tę sprawę) nie ma to żadnego znaczenia.
    Sprawa dziwna. Nie powiem na początku się troche stresowałem, ale nie ma czego. Teraz na spokojnie do tego podchodzę

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

U mnie jeszcze było przed komornikiem, ale w międzyczasie dostałem 4 nakazy zapłaty z sądu.

Trzeba interweniować, dzwonić do syndyka i od razu wysyłać skany, wtedy syndyk zareaguje i będzie OK.

jamon
    Participant

@kmaro08 i @wiosna2019, a ile mieliście rozpraw o samą upadłość? Skończyło się na jednej? Czy było więcej, powoływanie biegłych, jakichś świadków, itp?

kmaro08
    Participant

@wiosna2019 u mnie syndyk nie chciał żadnych nakazów. Nie mam majątku więc komornik jedyne co mógłby zająć to wynagrodzenie no, ale informację od syndyka mój pracodawca ma więc nie ma szans nic ściągnąć.
    @jamon samo ogłoszeni upadłości odbyło się na jednej 15-minutowej rozprawie

jamon
    Participant

Moja rozprawa skończyła się tak, że sędzia powiedział, że nie jest ekspertem od spraw uzależnień i chce powołaćbiegłego psychiatrę. Chociaż ja sam diagnozę od psychiatry miałem. Znowu muszę czekaćniewiadomo jak długo i znowu żyć w niepewności :/

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

Niestety nic nie poradzisz, musisz czekać.

kmaro08
    Participant

Teraz nie powinno to trwać długo. To już chyba u Ciebie formalność, jeśli biegły stwierdzi uzależnienie to już Sędzia nie będzie miał żadnych podstaw do odrzucenia 😉

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

Może to potrwać, bo skoro bez biegłego po rozprawie coś trwa prawie 2 miesiące. To ile z powołaniem biegłego, opinii i zatwierdzenia ?.

Hazardzista
    Participant

Witam . Dawno tu nie zaglądałem.Może mnie nie którzy kojarzą . Chce isc na leczenie zamkniete ponownie. Postanowilem ze zarobie na 3 raty do przodu ( zostalo jeszcze 11 mc planu spłat ) grałem dalej pomimo dostania takiej szansy ogarniecia sie. I jeszcze dlug u znajomego ok 2tys ktory za miesiac zamierzam splacic.Mam zryty łeb przez to granie ze bez komentarza. Moje pytanie: Jestem na umowie o prace od lutego na czas okreslony do 2023.Czy na odwyku jak bede przysluguje mi kasa z chorobowego ? To musi byc zwolnienie l4 czy zaswiadczenie ze przebywam wystarczy ? Na miejscu na odwyku to jakos kieruja do zakladu pracy?Wczesniej jak bylem pracowalem na zleceniu.I ile przysluguje % z ew zwolnienia co do wyplaty? Jestem rozjebany psychicznie swoja sytuacja…prosze o odp jak ktos wie co i jak . Mam zamiar jeszcze sie zglosic na policje z wlasnej woli apropo grania ale szczególy zachowam dla siebie . Jestem mega patologiczny i musze spróbowac innych metod.

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

Mam zamiar jeszcze sie zglosic na policje z wlasnej woli apropo grania ale szczególy zachowam dla siebie .

Żartujesz? Chcesz sobie narobić większych kłopotów niż masz? Co powiesz, że grasz nielegalnie przez internet?.

kmaro08
    Participant

Jak byłem parę miesięcy temu na dziennym oddziale odwykowym (Warszawa) to zwonienia lekarskie były wystawiane z dołu po każdych dwóch tygodniach. Wystarczylo powiedzieć, ze potrzebujesz do pracy i podać nip pracodawcy. Na zwolnieniu lekarskim przy twojej umowie dostaniesz 80% wynagrodzenia zasadniczego. Ja na Twoim miejscu udałbym się tam od razu i pozostał tam tyle ile trzeba czyli pewnie 6 miesięcy, bo nie można tego lekceważyć. Prawdopodobnie będziesz mógł tam uczęszczać z dnia na dzień. Mi bardzo pomogło i polecam kazdemu kto mieszka w Warszawie – DDO ul. Zgierska 18a.

Hazardzista
    Participant

Wiosna 2019 a co bys zrobil jak mam konta na ponad 10 buków na necie i jak do nich pisze o wykluczenie NA ZAWSZE to nie ktore ze sa wykluczenia np na 3 ms maks albo po napisaniu jakiejs prosby mailowej jest przywrócenie ? I jak tak robilem . Zamykalem na wlasna prosbe i powracalem a ja wlasnie nie chce ze nawet jak prosze oni odblokuja mimo ze pisalem ze jestem patologicznym graczem . Jak gram to do ostatniej zlotowki . Nie widze konca w tym gównie.

Hazardzista
    Participant

Przedwczoraj np w 4 godz zrobilem 2tys zysku . Wczoraj przegralem wklad i zysk. Taki maly przyklad mojej patologii.

Hazardzista
    Participant

Kmaro – w moim przypadku biore pod uwage tylko oddzial zamkniety ale dzieki za inf

Wiosna2019
    Wiosna2019
    Participant

Przedwczoraj np w 4 godz zrobilem 2tys zysku . Wczoraj przegralem wklad i zysk. Taki maly przyklad mojej patologii.

Tak to działa, ja swego czasu tłukłem cały tydzień, żeby póniej w godzinę przegrać wszystko co ugrane oraz dokonać dwóch wpłat.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 571 do 585 (z 598)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.