Moja upadłość, problemy z hazardem

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Moja upadłość, problemy z hazardem

Otagowane: 

Ten temat zawiera 552 odpowiedzi, ma 66 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Howard80 1 tydzień, 4 dni temu.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 541 do 553 (z 553)
  • Autor
    Wpisy

perse
    Participant

Witam,dawno nie pisałam, ale tez i nie było o czym, czekałam na decyzję sadu. NO ALE JEST!!!! koniec postępowania, moim zdaniem raczej szybko- składałam w styczniu 2018 roku- upadłość ogłoszona 20 lutego, a dzisiaj dokładnie po roku koniec postępowania, no niestety sad nie umorzył wszystkiego ustalił plan spłaty, ale nie będę się wygłupiać i odwoływać bo nie bardzo mam argumenty- wyznaczył 200 zl na 36 rat,,przy moich ogromnych długach to i tak jest nic-przy czym pierwsze 6 rat ma iść na skarb państwa a od 7 ej raty na 18 wierzycieli,którzy się zgłosili( 20 nie zgłosiło się w ogóle)wierzyciele strasznie upierali się o plan spłat no to mają- bo mam im spłacać np. raty po 1,27 zł 2,42 itd, naprawdę nie wiem po co im to chyba po to żeby mi utrudnić życie,no ale cóż. wiem,ze oni tez mogą się teraz odwoływać ale to do sadu okręgowego i z tego co mówił mi syndyk nic nie wywalczą bo sad ewidentnie stwierdził,ze większa rata jest niemożliwa, żebym nie popadła w skrajne ubóstwo i żeby moje dziecko mogło normalnie funkcjonować itd itd.
    Teraz mam pytanie- to się musi uprawomocnić i co dalej? czy ja muszę iść do sadu o jakiś odpis uprawomocnionego wyroku? I na co ja mam wpłacać? ani nie podano mi kont na rzecz skarbu państwa ani nic ,wymieniono tylko firmy i kwoty które mam co miesiąc wpłacać, jak ja mam ustalić te konta,bo mam już na 15 marca wpłacać.
    Moje następne pytanie, co w sytuacji gdy podczas tych 3 lat zmienię prace na wyższa o 200- 400 zl to trzeba jakoś zgłosić do sadu,ze moja sytuacja poprawiła się o kilkaset złotych np? albo gdy w ogóle stracę pracę, co wtedy się robi?

moskit
    Participant

Gratulacje.
    Jednym z aspektów psw jest cel wychowawczy, ponoszenie przez upadłego niedogodności związanych ze swoim zadłużeniem.

Odpowiedzi do większości pytań udzieliłem w innym wątku.
    „co w sytuacji gdy podczas tych 3 lat zmienię prace na wyższa o 200- 400 zl to trzeba jakoś zgłosić do sadu,ze moja sytuacja poprawiła się o kilkaset złotych np?
    Nic nie zgłaszasz. Informacja o wyższych zarobkach znajdzie się w sprawozdaniu rocznym.
    Oczywiście nie daje to podstawy do zmiany psw.

„…albo gdy w ogóle stracę pracę, co wtedy się robi?”
    Jeśli wykonywanie psw stanie się niemożliwe można wnioskować o zmianę psw. Możliwe w tej sytuacji jest wydłużenie okresu psw o dodatkowe 1.5 roku. Jeśli utrata możliwości zarobkowych ma charakter trwały sąd może uchylić psw i od razu umorzyć niespłacone zobowiązania.

perse
    Participant

Moskit,dziękuję jak nie wiem co, duzo mi wyjaśniłeś. Ale faktycznie jak poprawi się twoja sytuacja życiowa i zaczniesz o wiele więcej zarabiać( np praca za granicą) to to nie jest podstawą do zmiany psw- podwyższenia? A wierzyciele też dostają to sprawozdanie roczne i gdy widzą zmianę nie domagają się podwyższenia psw?

moskit
    Participant

„…jak poprawi się twoja sytuacja życiowa i zaczniesz o wiele więcej zarabiać( np praca za granicą) to to nie jest podstawą do zmiany psw- podwyższenia?”
    Nie jest – PU art. 491.19 pkt 3.
    „A wierzyciele też dostają to sprawozdanie roczne i gdy widzą zmianę nie domagają się podwyższenia psw?”
    Sprawozdania nie dostają. Mogą jedynie sobie je obejrzeć czytając akta sprawy.

perse
    Participant

A to jeszcze jedno pytanie już NAPRAWDĘ ostatnie; a to postanowienie aktualne sądu każdy wierzyciel dostaje z całą rozpiska planu spłat dla wszystkich wierzycieli?tzn dokładnie to samo co ja dostałam?

moskit
    Participant

Tak.

s_kato
    Participant

Cześć wszystkim,

Jako, że też szykuję się do złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej z tego samego powodu co wszyscy w tym wątku, miałbym ogromną prośbę do kogoś kto zechciałby podzielić się swoim wnioskiem. Niestety jestem w takiej sytuacji finansowej, że cały wniosek piszę sam, dlatego zapoznanie się z uzasadnieniem we wniosku, który został rozpatrzony pozytywnie bardzo by mi pomogło.

Wniosek będę składał w Koszalinie dlatego nie ukrywam, że najbardziej by mi zależało na wnioskach osób, które też składały w Koszalinie.
    Jeśli ktoś zechciałby się podzielić to byłbym bardzo bardzo wdzięczny
    Mój mai: s_kato@interia.pl

Mattix96
    Participant

Witam mam pytanie ile czeka się od momentu złożenia wniąsku w sądzie do otrzymania terminu rozprawy?

tomkasz
    Participant

Sąd to nie maszyna, ciężko powiedzieć. U mnie trwało to około 3 miesiące, ale zależy to od obłożenia sądu sprawami, od urlopów itp itd
    Najlepiej zadzwoń do sądu, w którym składany był wniosek i zapytaj. To nie jest forum jasnowidzów 🙂

zenek
    Participant

Witam,
    Jestem nowy na forum i tak jak reszta z was mam problem z hazardem. Nie chciałbym zanudzać swoją historią, w skrócie napiszę że hazard zmarnował mi życie, długu mam ponad 300 tys. Było znacznie więcej ale jak jeszcze miałem kawałek ziemi po rodzicach to ja sprzedałem żeby spłacić część długów. Ogólnie tragedia. Żona jeszcze nie ma pojęcia co narobiłem więc może tego nie wytrzyma i mnie zostawi.
    Upadłość jest dla mnie ostatnią szansą na wyjście z tego. Zacząłem się leczyć dopiero jak przegrałem wszystko i stanąłem pod ścianą.Chce złożyć wniosek o upadłość i mam prośbę do forumowiczów którzy przeszli to z sukcesem o podzielenie się wnioskami i uzasadnieniami. Jeżeli oczywiście mogą. Bardzo bym prosił. U mnie sytuacja jest bardziej skomplikowana dlatego że założyłem działalność (jako osoba fizyczna) i jest w tym momencie problem ze złożeniem wniosku o upadłość konsumencka.
    Chciałem zapytać również bardziej doświadczonych o to co się dzieje jak nie mam majątku, czy na żony zarobki syndyk wchodzi po ogłoszeniu upadłości? Bardzo proszę o pomoc, widziałem tu sporo ludzi którzy przeszli proces np. Howard, perse, Michał, Marcin, lege. Jak zaglądacie dajcie znać proszę.
    Mój mail to zenobiusz_1981@wp.pl
    Dziękuję z góry. Jak przejdę proces to też się chętnie podzielę doświadczeniami. Pozdrawiam.

zenek
    Participant

Przeczytałem jeszcze raz forum całe i bardzo bym chciał się skontaktować z Howardem bo nasze historie są bardzo podobne. Jeżeli można to prosiłbym o kontakt mailowy lub telefoniczny jak się uda. Moja mail podałem wyżej. Inne kontakty też oczywiście mile widziane, każda informacja się przyda jak człowiek jest poda ścianą. Dzięki.

moskit
    Participant

„…co się dzieje jak nie mam majątku, czy na żony zarobki syndyk wchodzi po ogłoszeniu upadłości?”
    Po ogłoszeniu upadłości powstaje rozdzielność majątkowa. Zarobki żony powinny być bezpieczne.
    Niestety będziesz musiał zamknąć działalność gosp.

Howard80
    Participant

Hej. Napisałem maila. Pytaj o co chcesz…

Przeglądajasz 13 wpisów - od 541 do 553 (z 553)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.