Moja upadłość, problemy z hazardem

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Moja upadłość, problemy z hazardem

Otagowane: 

Ten temat zawiera 552 odpowiedzi, ma 66 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  Howard80 1 miesiąc temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 526 do 540 (z 553)
  • Autor
    Wpisy

mhw1259
    Participant

@aldona
    Dzięki za odpowiedź
    oczywiście wiem że muszę wpisać także te umorzone ale wtedy chyba nie wpisuję kosztów komornika bo ich nie mam?
    zresztą po każdym takim umorzeniu z reguły wierzyciel przesyła np propozycję ugody i wtedy mam podane tylko n.gł, odsetki ewentualnie jakieś inne koszty

100nog@
    Participant

Czy na etapie składania wniosku te kwoty naprawdę są najważniejsze?. Skup się na uzasadnieniu i dokumentach do tego uzasadnienia. Także, żeby to dobrze powpisywać; umowy kredytowe, wypowiedzenia, cesje etc

bastiansc
    Participant

Mam pytanie z ilu miesięcy trzeba zaświadczenie o dochodach z pracy??i czy trzeba PIT dołączyć czy jest obowiązkowy

100nog@
    Participant

Powiem tak, zakład wystawia co do zasady za okres ostatnich 3 miesięcy. Ważne u mnie jest teraz takie zaświadczenie przez jeden miesiąc. Pity dobrze, jest złożyć, jeśli nie to czekać czy wezwą do ich złożenia. Ja musiałem w zakładzie załatwić, bo… podarłem :(.

bastiansc
    Participant

Mam pytanie polecicie jakies dobre kancelarie i w dobrej cenie?? Pozdrawiam

Hazardzista
    Participant

Witam . Dawno sie nie udzielalem. Wiekszosc pewnie mnie kojarzy z dawnych wpisów . Otoz po utrzymaniu upadlosci nie radze sobie do tekj pory z hazardem. Postanowilem ze zapisze sie na terapie zamknieta. Mam jeszcze tylko zamiar przeoracowac do konca tego miesiaca gdyz jestem dluzny pieniadze ludziom ( 2800 ) moje zarobki to kolo 4 tys . Jak jestem w trakcie splacania rat czy moge to jakos wstrzymac na kilka miesiecy ? Nie ze nie chce splacac i sie wymigac chce . Uswiadomilem sobie to co robie przez ostanie mc przekracza pewne granice…Nadplaty na chwile obecna nie wchodze w gre. To co zarobie musze oddac ludziom i zostana marne grosze . Juz dawno powinienem to zrobic ale z nowym rokiem powiedzialem ze musze cos z tym zrobic. Na chwile obecna mam tylko na jedzenie i nic wiecej . Pozamykalem konta internetowe itp ale cholernie sie mecze z tym …Chce sumiennie przejsc terapie , byc odciety od pieniedzy i ponownie mam zamiar wrocic do pracy po odbyciu terapii tylko nie wiem co zrobic z aktualnym planem splaty. Zostalo jeszcze 16 mc po 600zl.

tomkasz
    Participant

Jak pójdziesz na terapię do ośrodka to dostaniesz zwolnienie ZUS-ZLA na ten czas, czyli należy Ci się wynagrodzenie chorobowe za okres pobytu w ośrodku. Dostaniesz 70% swojej wypłaty i z tego uregulujesz plan spłat. W ośrodkach jest zawsze możliwość skorzystania z telefonu w wyznaczonym czasie i wtedy możesz przez internet puścić raty. A nawet jeśli nie zdążysz to można poprosić terapeutę o zgodę na wykonanie przelewów w innym czasie, niż ten wyznaczony na korzystanie z telefonu. To są sprawy, z którymi na pewno problemu nie będzie.
    Jesli chcesz coś zmienić i zacząć od solidnej podstawy, to zapisuj się do ośrodka, powiedz szefowi, że nie będzie Cię przez 6 tygodni bo musisz zadbać o swoje zdrowie i jedź. Planu spłat i tak nie zrealizujesz jeśli będziesz robił tak, jak do tej pory.

Hazardzista
    Participant

Tomasz ja pracuje na umowach zlecenuach to zmienia postac rzeczy

tomkasz
    Participant

Kiedyś słyszałem coś takiego: „jeśli mieszkanie przeszkadza Ci zdrowieć, to zmień mieszkanie, jeśli praca przeszkadza Ci zdrowieć to zmień pracę, jeśli żona przeszkadza Ci zdrowieć to zmień żonę”. Nie wiem, nie znam dokładnie Twojej sytuacji. Może jest opcja na leczenie na miejscu, w ośrodku, gdzie terapia podstawowa odbywa się popołudniami. Poszukaj, popytaj. No, chyba że wolisz dalej pracować na umowach zleceniach i nic z tego nie mieć, to Twój wybór. Żarty dawno się skończyły. To, jak będziesz miał w życiu zależy od Ciebie. Jak nic nie zrobisz to nic się nie zmieni.

Hazardzista
    Participant

Mialem przejsc na umowe o prace ale czuje w sobie zmeczenie tym wszystkim i szef mnie lubi i mam z nim na dniach porozmawiac o sytuacji . Wiem ze musze porobic do konca miesiaca gdyz mam dlugi u osob prywatnych a plan splaty nie wiem co bardzo robic. od marca jest splacane systematycznie ale co miesiac cos porzycze i przegram i oddam znowu porzycze i tak w kolko . No ku+++ ludzie to tak nie moze byc !

bastiansc
    Participant

Dostałeś taka szanse otrzymałeś upadłość konsumencka i to zmarnowałaś najpierw powinieneś się leczyć a nie ogłaszać upadłość do tego trzeba dojrzeć… hazardzista

Mattix96
    Participant

Witam mój problem z hazardem zaczął sie w wieku 16lat na samym początku były to małe kwoty ,kupony po 2 zł stopniowo coraz więcej 5zł 10zł,50zł ,100zł,200zł przegrywałęm swoje wszystkie oszczędności zaczęłem prace nawyki zostały gdy pojawiły się możliwości kredytowe niestety zaczęłem znich korzystać na dzień dzisiejszy mam 23lata i około 200tys długu,mam też stwierdzoną psychoze przez lekarza psychiatre.Hazard potekował psychoze a ona Hazard .Mam wrażenie że straciłem wszystko i totalnie nie mam pojęcia co robić.Nie mam realnej szansy spłacić długu chociaż bym chciał zarabiam niecałe 2000tys miesiecznie. Jedyną moją szansą na normalne zycie jest upadłość.Chodze regularnie do psychiatry i do psychologa oraz zapisałem sie na terapie zamknieta .Ale nwm co dalej.Czy jest ktoś kto składał upadłość w Gorzowie WLKP albo Poznan?

michal.333
    Participant

Upadłośc konsumencka to dobre rozwiązanie jeśli się leczysz. Z własnego doświadczenia jednak wiem, że w Poznaniu masz bardzo małe szanse na upadłość. Najlepiej jakbyś miał jakiś punkt zaczepienia do złożenia wniosku w innym mieście (adres zamieszkania, jakieś sprawy ktore Cię wiążą z tym miastem itp.). Sąd w Poznaniu nie jest przychylny dłużnikom w przeciwieństwie do innych, np. Warszawa, Białystok, Rzeszów itd.

Mattix96
    Participant

Mam szansę złożyć upadłość w Gorzowie

michal.333
    Participant

Napisz do mnie na michal.333@op.pl

Przeglądajasz 15 wpisów - od 526 do 540 (z 553)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.