Moja upadłość, problemy z hazardem

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Moja upadłość, problemy z hazardem

Ten temat zawiera 505 odpowiedzi, ma 62 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  chorybet 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 496 do 506 (z 506)
  • Autor
    Wpisy

anheros
    Participant

Złożyć wniosek do Sądu, ale czarno to widzę, jeśli nie masz silnej woli i nie leczysz się. Widać chcesz, żeby ktoś decydował za Ciebie – zamknął Cię – smutne.
    Życie nie jest łatwe. Albo się weźmiesz za siebie (ostatni gwizdek!), albo będzie wspominał upadłość konsumencką jako coś bez znaczenia, co Ci nic nie dało w życiu, bo nic się nie zmieniło.

Hazardzista
    Participant

antheros – nie bede klamal jest zle i jak nie pojde na odwyk bd gorzej . Nie ze sie wymigam od splacania . Przejde terapie 6-8 tyg , poszukam innej roboty ( obecnie umowa zlecenie i praca raczej nie dla mnie pod nałóg ) i bd dalej splacal . poprpstu chce isc na leczenie zamkniete . Nie pomoga mi przewaznie teraz jakies mitingi itp . Jak bys na moim miejscu zaczal ten wniosek bo jestem zielony…

anheros
    Participant

Ja rozumiem, ale zrozum, że problemem NIE jest praca taka czy inna, to tylko pretekst! Problemem jest niestety Twoja choroba oraz głowa – brak silnej woli.

moskit
    Participant

@hazardzista
    Jeśli zarobki Ci na to pozwalają zapłać jak najwięcej rat z góry i dopiero idź na tą terapię zamkniętą.
    Ewentualnie napisz wniosek do sądu o zmianę PSW – o zawieszenie wykonywania na czas terapii z jednoczesnym wydłużeniem okresu o ten czas zamrożenia spłat.

michalah
    Participant

@hazardzista – nie wiem jaki masz plan spłat ale wydaje mi się, że na pewno jesteś w stanie znaleźć możliwość aby mieć pieniądze na spłatę planu spłat przez dwa miesiące…skoro na grę na pewno byś znalazł 🙂 . Sam jestem osobą uzależnioną (alkohol i hazard) i wiem jak to wygląda. Leczenie najważniejsze bo bez tego i tak będzie lipa, ale tak jak pisali koledzy szkoda Twojej upadłości więc jeszcze dobrze się zastanów i przemyśl co możesz zrobić. Także kiedyś po terapii zacząłem grać i później straciłem 2 lata życia i narobiłem sobie dużo problemów i długów, ale na szczęście udało mi się z tego wyjść i już kilka lat nie piję i nie gram. Wieżę, że i Tobie się uda, ale decyzję musisz podjąć Ty.

Uzalezniony
    Participant

Chciałem dodad ze jeszce zaraz kto sie zna zaczyna sie mundial i prawdopodobnie to by mnie dobilo a tak to bede pod jakims ,, parasolem obronnym ‚

Mundial Cię prawdopodobnie nie ominie. Ty myślisz, że pójdziesz i wejdziesz i już jesteś w ośrodku na NFZ?. A kolejka, masz szczególne przywileje?. Może Ci się uda wcisnąć, może akurat ktoś wypadnie z kolejki, ale wątpię. Dostałeś upadłość a teraz nie masz kasy na raty, myślisz, że pójście do ośrodka załatwi sprawę?. Najpierw leczenie póżniej upadłość jak widać odwrotna kolejność zbyt dobra nie jest. Weż się w garść i nie wymiguj się od spłat bo spieprzysz wszystko. A skąd masz pewność, że po ośrodku za tydzień do gry nie wrócisz i jeszcze te myślenie. że psychotropami się wspomogę, przykre.

wiselka
    Participant

To bardzo przykre, mam nadzieję że uda Ci się stanąć na nogi

Hazardzista
    Participant

Witam ze wczesniejszych wpisow nic sie u mnie nie zmienilo i mam dosyc sie tak meczyc postanowilem ze chce isc ponownie na terapie zamknieta. Psycholog itp nic mi nie pomagalo. Musze zakonczyc pracowac gdzie obecnie pracuje bo zaciagam chwilowki i znow przegrywam. Majac duzo czasu w robocie jak szatan we mnie siedxi ze wkoncu cos sie odegram. Moj stan psychiczny nie jest ciekawy. Jestem w trakcie splacania planu splat. Nie chce sie wymigiwac od splat ake musze cos zrobic w kiermrunku uzdrowienia. Czy istnieje opcja zawieszenia splat na okres przebywania w osrodku.? Po ukonczeniu mialem ponowniw gdzies sie zaczepic do oracy i splacac sumiennie. Nalog mnie przerosl ze mam ochote sie zabic nie moge juz patrzyc na to co odwalam nie robie tego celowo itp ake to porazka co wyrabiam ….

moskit
    Participant

Tak, jest możliwe złożenie wniosku o zawieszenie spłat. Przy czym należy liczyć się z możliwością wydłużenia okresu PSW przez to o dodatkowe 18 mies.

chorybet
    Participant

Witam ponownie.
    Jakiś czas mnie nie było na forum, teraz nadrabiam zaległości. Widzę, że wiele się działo na forum od mojej ostatniej wizyty.
    Jest dużo postów których jeszcze nie czytałem ( a właściwie stron 🙂 Skupiłem się na tym aby uspokoić swoje myśli, nerwy i
    nie myśleć cały czas o tym co ja narobiłem, o grach, długach i problemach. Chodzę cały czas na terapię indywidualną do 2 poradni,
    oraz na grupę dla zaawansowanych 🙂
    Cieszę się jak mam wizytę w poradni, bardzo to lubię i tego potrzebuję. Czy to jest grupa czy spotkanie indywidualne.
    Nie miałem sytuacji żebym nie poszedł, zawsze jestem, jak nie miałem wyjścia to brałem urlop na żądanie w pracy żeby być na grupie.
    Wspólpracuję z prawnikiem od marca, albo od lutego, nawet już nie pamiętam. Teraz wiem, że nadszedł moment na zajęcie się sprawą upadłości. Niebawem będę składał wniosek do sądu. Nawet się zdziwiłem ,że mam około 100 stron dokumentacji medycznej.
    Pierwotnie mi się strasznie spieszyło z tą upadłością, a doszedłem do takiego stanu, że to terapeuta mnie mobilizuje do działania w tej sprawie. Sama terapia i nie granie dała mi wielki komfort życia w porównaniu do lat wcześniejszych. Spowodowało to u mnie brak pośpiechu z upadłością. Mam komornika od kilku miesięcy, trochę to komplikuje życie, więc wspólnie z Terapeutą podjeliśmy decyzję, że ruszenie ze sprawą upadłości będzie wskazane dla mnie i mojej dalszej terapii.
    Ruszam więc.

hazardzista, tak jak już ktoś napisał , kolejność odwrotna. Najpierw leczenie , później upadłość.
    Mam nadzieję , że zrozumiesz co jest w życiu ważne. To co zrobisz teraz zaowocuje w przyszłości.
    Pytanie jakie owoce chcesz zebrać? Chyba nie robaczywe?
    Też jestem zdania , że najpierw wpłać kilka rat z góry a później idź na terapię zamkniętą.
    Mam nadzieję, że to nie jest ucieczka przed płaceniem rat, to byłoby bez sensu.

Pozdrawiam znajomych forumowiczów 🙂
    Przepraszam, że się nie odzywałem do Was jakiś czas. Mam nadzieję , że zrozumiecie.

Aha, jeżeli ktoś z Was, już upadłych nie ma z tym problemu to może mi przesłać na maila swoje uzasadnienie wniosku, żebym mógł sie odnieść do czegoś przy moim wniosku. Ofert płatnej pomocy proszę do mnie nie wysyłać.

mój mail miki2@onet.eu

Jeżeli ktoś bedzie życzliwy podesłać mi swoje uzasadnienie z góry dziękuję.

Będę na bierząco opisywał swoją historię i dzielił się z Wami w trakcie sprawy upadłościowej.

Pozdrawiam i życzę zdrowia 🙂

chorybet
    Participant

No to widzę, że cisza zapadła w tym wątku..

Znajomi z forum na priva też coś nie odpisują..

Wiem, że czasu czasami brakuje, albo nastroju.

Sam coś o tym wiem.

Ale mimo wszystko zachęcam do rozmowy 🙂

Pozdrawiam raz jeszcze.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 496 do 506 (z 506)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.