Moja upadłość, problemy z hazardem

Forum Fora Historie upadłych – podziel się z innymi swoją historią Moja upadłość, problemy z hazardem

Ten temat zawiera 535 odpowiedzi, ma 63 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  bastiansc 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 536)
  • Autor
    Wpisy

Howard80
    Participant

Co do mitingow to ja chodzę na hazardowe. Moze gdybyś się wybierał na jakiś to moglibyśmy się tam spotkać?
    Terapię odbywam na Zgierskiej. Póki co zbieram potrzebne mi informacje odnosnie upadlosci. Po skończonej terapii zamierzam złożyć wniosek. Wcześniej nie będę miał dokumentacji medycznej

Howard80
    Participant

Kolejne pyt…
    Czy sąd pyta ile ktos ma abstynencji? Myśli Pan ze ma to znaczenie?

michalah
    Participant

Któregoś dnia moglibyśmy się spotkać, gdzieś w centrum to bym powiedział jak to w moim przypadku wyglądało. Z tą abstynencją to ciężko mi powiedzieć. Ja we wniosku akurat napisałem prawdę, że po terapii miałem jeszcze wpadki z grą co bardzo pogorszyło moją sytuację i że abstynencję utrzymuję od końca września 2015 roku. Na rozprawie padło pytanie czy gram – powiedziałem, że od września nie gram w ogóle i więcej pytań nie było na ten temat.

Howard80
    Participant

Ja ostatni raz zagralem ok 5 listopada. A od 10 listopada jestem na terapii. Którego ewentualnie dnia moglibyśmy się spotkać?

michalah
    Participant

Możemy się spotkać, w którąś sobotę z rana – tak koło 11.30 np. przy wejściu do Empiku na ul. Marszałkowskiej.

Czyli rozumiem, że właśnie kończysz terapię? Jeżeli masz możliwość to radziłbym się od razu zapisać na jakąś terapię pogłębioną (chodzę już 1,5 roku i polecam). Zebrałeś już dokumenty odnośnie zadłużenia ? Myślę, że od tego powinieneś zacząć i później możemy się spotkać i pogadać.

Howard80
    Participant

No wlasnie jakie dokładnie dokumenty odnośnie zadłużenia są potrzebne?
    Sporo dlugow mam w parabankach a one sprzedają to innym firmom

michalah
    Participant

Tak jak, w którymś z wpisów pisał Pan Michał, jeżeli firma sprzedaje dług innej firmie to wtedy najlepiej podać ostatniego znanego wierzyciela. CO do dokumentów – dołączyłem wszystkie umowy jakie miałem czy to z parabankami czy z bankami.Plus do tego dołączyłem harmonogram spłat

7. Bank Millennium S.A. pożyczka gotówkowa nr umowy xxxxxxxxx
    Termin zapłaty raty 1-ego dnia miesiąca.

Przykładowo

01-07-2015 859,80 PLN spłacona
    01-08-2015 859,80 PLN spłacona
    01-09-2015 520,46 PLN zaległa
    01-10-2015 859,80 PLN zaległa
    01-11-2015 859,80 PLN zaległa
    01-12-2015 859,80 PLN
    01-01-2016 859,80 PLN
    01-02-2016 859,80 PLN
    01-03-2016 859,80 PLN
    01-04-2016 859,80 PLN
    01-05-2016 859,80 PLN
    01-06-2016 859,80 PLN
    01-07-2016 859,80 PLN
    01-08-2016 859,80 PLN

Howard80
    Participant

Witaj. Dziekuje za cenne informacje
    Przy okazji kolejne pytanie mi się nasuwa. Jak sąd patrzy na pożyczki w których nie splacilem ani jednej raty? Miales podobna sytuacje może?

michalah
    Participant

Miałem 2 takie pożyczki ?( chwilówki), coś tam wpłacałem ale w małych kwotach. Myślę, że wszystko zależy od Sędziego, który będzie rozpatrywał wniosek.

Howard80
    Participant

Wniosek będę chciał złożyć po skończonej terapii w Dziennym Oddziale Odwykowym czyli na przelomie maja i kwietnia. Kiedy należałoby zrobić listę wierzytelności? Odsetki rosna wiec z dnia na dzień moje wierzytelności mają inny rozmiar

@howard80
    Lista wierzycieli powinna być aktualna na dzień składania wniosku.

Howard80
    Participant

#michalah pisaliśmy o spotkaniu. Którego dnia moglibyśmy się spotkać?

lukas
    Participant

Witam wszystkich,
    Jestem właśnie w przygotowaniach dot. pisania wniosku i zbieram wszystkie informacje. Mam wobec tego pytanie:
    Jakie kwoty należy wpisać przy wierzycielach( chodzi tu o pożyczki, kredyty)? Czy kwoty z ostatnich pism upominawczych wystarczą? Czy należy podać dokładną kwotę z odsetkami na dzień sporządzania wniosku?

Jeśli ktoś ma informację w tym temacie to bardzo proszę o informację.

Powinno się wskazać dokładną kwotę z odsetkami na dzień składania wniosku. Niemniej jeżeli nie da się jej ustalić, to można bazować na informacjach zawartych w pismach od wierzycieli.

misiorek11
    Participant

Witam wszystkich,
    Jestem w podobnej sytuacji i również jestem w trakcie składania wniosku o upadłość i stąd moje pytanie:
    @michalah
    1) Piszesz że złożyłeś z wnioskiem dokumentację medyczną z ośrodka, czy ośrodek bez problemów wydał Ci taką dokumentacje?
    Gdyż w ośrodku w którym leczę się już od roku stwierdzili, że nie mogą mi udostępnić takiej dokumentacji. Dostałem tylko zaświadczenie że uczęszczam na terapię, a żadnej historii choroby i tych notatek które terapeuta wykonuje(a które pisałeś że dostałeś) dać mi nie chcą. Twierdzą że więcej informacji mogą udzielić jedynie na wniosek sądu i to tylko odpowiadając na konkretne pytania sędziego.
    Jeśli ktoś ma informację czy ośrodek ma obowiązek przekazać mi dokumentację choroby czy nie musi tego robić to bardzo proszę o odpowiedź bo szczerze mówiąc taki świstek papieru jakim jest zaświadczenie może nie wystarczyć sędziemu

I czy taki wniosek należy składać osobiście czy pocztą?

Przeglądajasz 15 wpisów - od 16 do 30 (z 536)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.