mieszkanie

Otagowane: 

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #2068
  karolina86
  Uczestnik

  Witam Panie Mecenasie, czekam na zatwierdzenie przez Sąd planu podziału – wierzyciele zaspokojeni w 100 % , plan podziału był obwieszczony w monitorze – nikt nie zgłosił sprzeciwu. Mam pytanie Babcia chce mi przepisać mieszkanie – czy może już zrobić to bezpiecznie teraz czy poczekać na zakończenie postępowania upadłościowego ?

  #2076
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Stanowczo poczekać do czasu zakończenia całej procedury.

  #2078
  karolina86
  Uczestnik

  ok 🙂 Dziękuję 🙂

  #2144
  koronka86
  Uczestnik

  Witam
  czy przy ogłoszeniu upadłośći konsumenckiej syndyk może zlicytować mieszkanie komunalne nie należące do mnie tylko do miasta??

  #2146
  alutka 2
  Uczestnik

  Nie ma takiej możliwości.

  #2171
  jerzy19821
  Uczestnik

  Czy syndyk może zlicytowac mieszkanie które jest moich rodziców tylko ze jest również zabezpieczeniem kredytu mieszkaniowego który wziąłem na własne mieszkanie a ze suma kredytu była większa niż wartość kupionego mieszkania rodzice dołożyli swoje mieszkanie pod hipoteka żeby wszystko było ok

  #2172
  moncolek
  Uczestnik

  Panie mecenasie mam pytanie , mieszkam w mieszkaniu komunalnym gmin proponuje mi żebym wykupiła mieszkanie ogłosiłam upadłość w 2015 roku czy w związku z tym ze z dniem ogłoszenia upadłości powstaje rozdzielność majątkowa może je wykupić mój mąż albo córka?

  #2196
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  @jerzy19821
  Syndyk nie. Komornik na wniosek baku, który będzie chciał się zaspokoić z przedmiotu zabezpieczenia już tak. Oczywiście bank wcześniej musi uzyskać tytuł wykonawczy przeciwko właścicielom nieruchomości obciążonej hipotekom.


  @moncolek

  A to już proszę się gminy zapytać czy wskazane osoby mogą wykupić mieszkanie zamiast Pani. Niemniej jeżeli mieszkanie to zostanie przez nich wykupione i wejdzie do ich majątku, to syndykowi nic do niego.

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.