mieszkanie

Otagowane: 

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Autor
    Wpisy
  • #2068
    karolina86
    Uczestnik

    Witam Panie Mecenasie, czekam na zatwierdzenie przez Sąd planu podziału – wierzyciele zaspokojeni w 100 % , plan podziału był obwieszczony w monitorze – nikt nie zgłosił sprzeciwu. Mam pytanie Babcia chce mi przepisać mieszkanie – czy może już zrobić to bezpiecznie teraz czy poczekać na zakończenie postępowania upadłościowego ?

    #2076
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Stanowczo poczekać do czasu zakończenia całej procedury.

    #2078
    karolina86
    Uczestnik

    ok 🙂 Dziękuję 🙂

    #2144
    Anonim
    Nieaktywne

    Witam
    czy przy ogłoszeniu upadłośći konsumenckiej syndyk może zlicytować mieszkanie komunalne nie należące do mnie tylko do miasta??

    #2146
    alutka 2
    Uczestnik

    Nie ma takiej możliwości.

    #2171
    Anonim
    Nieaktywne

    Czy syndyk może zlicytowac mieszkanie które jest moich rodziców tylko ze jest również zabezpieczeniem kredytu mieszkaniowego który wziąłem na własne mieszkanie a ze suma kredytu była większa niż wartość kupionego mieszkania rodzice dołożyli swoje mieszkanie pod hipoteka żeby wszystko było ok

    #2172
    moncolek
    Uczestnik

    Panie mecenasie mam pytanie , mieszkam w mieszkaniu komunalnym gmin proponuje mi żebym wykupiła mieszkanie ogłosiłam upadłość w 2015 roku czy w związku z tym ze z dniem ogłoszenia upadłości powstaje rozdzielność majątkowa może je wykupić mój mąż albo córka?

    #2196
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    @jerzy19821
    Syndyk nie. Komornik na wniosek baku, który będzie chciał się zaspokoić z przedmiotu zabezpieczenia już tak. Oczywiście bank wcześniej musi uzyskać tytuł wykonawczy przeciwko właścicielom nieruchomości obciążonej hipotekom.


    @moncolek

    A to już proszę się gminy zapytać czy wskazane osoby mogą wykupić mieszkanie zamiast Pani. Niemniej jeżeli mieszkanie to zostanie przez nich wykupione i wejdzie do ich majątku, to syndykowi nic do niego.

Przeglądasz 8 wpisów - od 1 do 8 (z 8)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.