MIESZKANIE A BRAK MASY UPADŁOŚCIOWEJ

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej MIESZKANIE A BRAK MASY UPADŁOŚCIOWEJ

Otagowane: 

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #17115
  Lukasz80
  Participant

  Dzień dobry,
  Zastanawiam się nad ogłoszeniem upadłości konsumenckiej. Obecnie jestem zatrudniony na umowie na czas nieokreślony i mam zawieszoną działalność gospodarczą.
  Nie posiadam praktycznie żadnej masy upadłościowej (brak mieszkania oraz samochodu). Moim pytaniem jest – co zapewnieniem dachu nad głową ? Wynajmuję mieszkanie, które razem z mediami kosztuje mnie 1700 zł/mc. W momencie kiedy syndyk zostawi mi minimalną krajową – zgodnie z Kodeksem Pracy nie zostanie mi w zasadzie nic na życie. Jak w tym przypadku określana jest kwota, którą syndyk musi mi zostawić z wynagrodzenia na życie oraz mieszkanie ?
  Drugie pytanie, czy syndyk lub sąd podczas procedury upadłościowej sprawdza moją historię kont bankowych ? W sensie na co wydawałem pieniądze ileś miesięcy wstecz ?

  Pozdrawiam,
  Łukasz

  #17125
  Archibaldt
  Participant
  #17128
  Wiosna2019
  Participant

  2. Drugie pytanie, czy syndyk lub sąd podczas procedury upadłościowej sprawdza moją historię kont bankowych ? W sensie na co wydawałem pieniądze ileś miesięcy wstecz ?

  W sądzie nie sprawdzali, a syndyk popatrzył tylko od daty upadłości.

  • Ta odpowiedź została zmodyfikowana 1 year, 2 months temu przez Wiosna2019.
  #17133
  Archibaldt
  Participant

  W moim przypadku do wniosku o upadłość były dołączone wyciągi z konta z 3 lat i PIT-y też z 3 lat. A czy sędzia do tego zajrzał, to już inna sprawa. Adwokat, który sporządzał wniosek tak doradził.

  #17135
  Kevin
  Participant

  ja dolaczalem pity do wniosku z ostatnich 5 lat i pare przykladowych wyciagow z przelewami do firm bukacherskich, ale mam wrazenie, ze ani syndyka ani sedziego nie interesuje historia konta.

  #17138
  kmaro08
  Participant

  U mnie podobnie, nikt się historią kont bankowych nie interesował, a i sam nie wychodziłem przed szereg i nikomu nic bez prośby nie udostępniałem.

  #17287
  Renia15
  Participant

  Dzień dobry,
  ja i mąż mamy ogłoszoną upadłość, mieszkamy na razie w mieszkaniu, które jest włączone do masy upadłościowej. Syndyk złożyła już wniosek do sędziego o przetarg – sprzedaż mieszkania. Mieszkanie jest w bardzo dobrym punkcie liczymy na to, że może być łatwo je sprzedać, dlatego chcemy się wyprowadzić.
  Mieszkanie jest wspólne, ale przypisane do mojej masy upadłościowej, niestety na moim koncie nie ma środków i nie mogę się ubiegać o zaliczkę na pokrycie kosztów na wynajem mieszkania. Natomiast mąż na swoim koncie ma środki.

  Pytania:
  Czy możemy wnioskować o zaliczkę z konta męża?
  Czy wynajęcie mieszkania przed uzyskaniem kwoty na zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych, przed sprzedażą mieszkania może mieć jakiś wpływ na decyzję, na kwotę i w ogóle na przyznanie tych środków?
  Czy możemy podpisać umowę notarialną o wynajem i media w wynajętym mieszkaniu?

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.