Masa upadłości

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #21403
  Xularp
  Uczestnik

  Wprawdzie już jestem po ustaleniu PSW ale nurtuje mnie jedna sprawa. Mianowicie chodzi o pieniądze zgromadzone w masie upadłości. Ponieważ nie miałem żadnego majątku do spieniężenia to od momentu ogłoszenia upadłości 25% emerytury wpływało na konto syndyka jako masa upadłości. To jest 16 miesięcy.
  Czy jestem w stanie sprawdzić ile tych pieniędzy jeszcze zostało i jak zostały rozdysponowane?
  Po drugie: jeśli sąd przy ogłaszaniu upadłości sąd przekazal syndykowi 2000 zł na poczet zaliczki to czy po ustaleniu kosztów syndyka przez sąd (4700) te 2000 zł pomniejszają wynagrodzenie syndyka?

  #21431
  tomek001
  Uczestnik

  Nie pomniejszają, te 2000 zapłacisz w planie spłat, przypomne ze najpierw w planie spłat spłacamy koszty postępowania.

  Tak jesteś w stanie sprawdzić ile pieniędzy jest w masie, wystarczy udać się do syndyka i zapytać i zobaczysz ewentualny plan podziału masy upadłości , na co poszły twoje pieniądze.

  #21451
  Xularp
  Uczestnik

  Do Syndyka się nie wybiorę bo jest 200 km ale już wysłałem wniosek do swojego biura emerytalnego o podanie informacji od kiedy i ile do sierpnia tego roku włącznie , syndyk zabrał z emerytury. Wtedy będę wyjaśniał sprawę. To znaczy będę wyjaśniał jak dostanę prawomocny odpis o zatwierdzeniu PSW bo w dalszym ciągu mi się nie zgadza.
  W postanowieniu o upadłości był zapis, że sąd przyznaje 2 tys zaliczki dla syndyka na koszty postępowania. Ok. Potem otrzymałem postanowienie o kosztach syndyka 4700brutto.
  W planie spłaty ujęto 2 wierzycieli. Zobowiązania wobec nich razem to 2700 zł.
  Sumując to wszystko daje kwotę 9400. Z moich obliczeń wynika, że z emerytury potrącono mi do sierpnia włącznie 10700zl.Czyli brakuje 1300zl. Co do sumy potrąceń z emerytury pewność będę miał za tydzień

  #21452
  Xularp
  Uczestnik

  A oprócz tego m plan spłaty przez 6 miesięcy po 481zł. To na tych dwóch wierzycieli i skarb Państwa. Generalnie według moich obliczeń , wszystko to co zabrał syndyk z emerytury wystarczyło na tą zaliczkę 2000, koszty syndyka 4700 i wierzycieli 2700. Tych dwoje wierzycieli na 2700 razem to dokładnie tyle ile kredytu wziąłem od nich . To ciekawe ale poczekam na odpust prawomocnego postanowienia bo coś mi się nie podoba.
  Reasumując , masa upadłości czyli tylko kwota potrącana przez syndyka z emerytury( nic więcej nie miałem) zaspokajane całości wszystko to co wymieniłem i jeszcze powinno zostać.

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.