Masa upadłości

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    Xularp
    Uczestnik

Wprawdzie już jestem po ustaleniu PSW ale nurtuje mnie jedna sprawa. Mianowicie chodzi o pieniądze zgromadzone w masie upadłości. Ponieważ nie miałem żadnego majątku do spieniężenia to od momentu ogłoszenia upadłości 25% emerytury wpływało na konto syndyka jako masa upadłości. To jest 16 miesięcy.
    Czy jestem w stanie sprawdzić ile tych pieniędzy jeszcze zostało i jak zostały rozdysponowane?
    Po drugie: jeśli sąd przy ogłaszaniu upadłości sąd przekazal syndykowi 2000 zł na poczet zaliczki to czy po ustaleniu kosztów syndyka przez sąd (4700) te 2000 zł pomniejszają wynagrodzenie syndyka?

tomek001
    Uczestnik

Nie pomniejszają, te 2000 zapłacisz w planie spłat, przypomne ze najpierw w planie spłat spłacamy koszty postępowania.

Tak jesteś w stanie sprawdzić ile pieniędzy jest w masie, wystarczy udać się do syndyka i zapytać i zobaczysz ewentualny plan podziału masy upadłości , na co poszły twoje pieniądze.

Xularp
    Uczestnik

Do Syndyka się nie wybiorę bo jest 200 km ale już wysłałem wniosek do swojego biura emerytalnego o podanie informacji od kiedy i ile do sierpnia tego roku włącznie , syndyk zabrał z emerytury. Wtedy będę wyjaśniał sprawę. To znaczy będę wyjaśniał jak dostanę prawomocny odpis o zatwierdzeniu PSW bo w dalszym ciągu mi się nie zgadza.
    W postanowieniu o upadłości był zapis, że sąd przyznaje 2 tys zaliczki dla syndyka na koszty postępowania. Ok. Potem otrzymałem postanowienie o kosztach syndyka 4700brutto.
    W planie spłaty ujęto 2 wierzycieli. Zobowiązania wobec nich razem to 2700 zł.
    Sumując to wszystko daje kwotę 9400. Z moich obliczeń wynika, że z emerytury potrącono mi do sierpnia włącznie 10700zl.Czyli brakuje 1300zl. Co do sumy potrąceń z emerytury pewność będę miał za tydzień

Xularp
    Uczestnik

A oprócz tego m plan spłaty przez 6 miesięcy po 481zł. To na tych dwóch wierzycieli i skarb Państwa. Generalnie według moich obliczeń , wszystko to co zabrał syndyk z emerytury wystarczyło na tą zaliczkę 2000, koszty syndyka 4700 i wierzycieli 2700. Tych dwoje wierzycieli na 2700 razem to dokładnie tyle ile kredytu wziąłem od nich . To ciekawe ale poczekam na odpust prawomocnego postanowienia bo coś mi się nie podoba.
    Reasumując , masa upadłości czyli tylko kwota potrącana przez syndyka z emerytury( nic więcej nie miałem) zaspokajane całości wszystko to co wymieniłem i jeszcze powinno zostać.

Przeglądasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.