Małżeństwo

Otagowane: ,

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
  • #2343
    Twrafi
    Uczestnik

    Mam pytanie co do zawarcia małżeństwa już po ogłoszeniu upadłości. Obecnie jestem w trakcie ustalania planu spłaty. Z narzeczoną planujemy w przyszłości ślub. Jak wyglądała by nasza sytuacja gdybyśmy chcieli wziąść ślub jeszcze w trakcie planu spłaty? Zaznaczam, iż nie posiada ona żadnych nieruchomości.

    #2344
    Anonim
    Nieaktywne

    A co ma przepraszam plan spłaty do zawarcia związku małżeńskiego?

    #2356
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Zasadniczo nie ma to żadnego wpływu na plan spłaty wierzycieli. Niemniej jeżeli pojawi się w przyszłości nowy członek rodzony i tym samym zrosną koszty utrzymania, to ewentualnie można wnosić o zmianę lub uchylenie planu spłaty wierzycieli.

    #3455
    Anonim
    Nieaktywne

    a co ze wspólnotą majątkową?

    #3591
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Jaką wspólnością? Z dniem ogłoszenia upadłości powstaje rozdzielność majątkowa, która nadal trwa.

    #11690
    Upadly28
    Uczestnik

    Dzień dobry

    Niedługo odbędzie się posiedzenie sądu w sprawie ustalenia PSW.
    Sąd przysłał mi do wypełnienia tabelkę z kosztami utrzymania, zarobkami itd. Jest tam rubryka „ilość osób w gospodarstwie domowym”, jaka relacja nas łączy oraz dochody tych osób. Upadałem jako kawaler, w międzyczasie się ożeniłem i od razu ustanowiliśmy rozdzielność. Nie chcę podawać zarobków żony ponieważ ona nie ma z tym nic wspólnego i nie chcę żeby sąd brał pod uwagę dochody żony przy ustalaniu PSW. Co zrobić?

    #11691
    Guana32
    Uczestnik

    Wypisać tak jak masz w tabelce
    mozesz podac ze nie znasz dochodow zony
    mozesz napisac ze kazdy z was prowadzi osobne gospodarstwo
    mozesz zataic ze zona ma wynagrodzenie i pracuje – mozesz uwalic postepowania za podawanie nieprawdziwych danych

    Mnie sad nie pytal o zone ani o jej dochod przy ustalaniu psw.

    Zastaniw sie tylko czy warto kombinowac na tym etapie dla kilku stowek wiecej.

    #11692
    Upadly28
    Uczestnik

    Kłamać na pewno nie będę. Chytry 2x traci, aż tak mi nie zależy ale mimo wszystko chciałbym płacić 300-500zł a kto wie jak sąd to policzy jeśli weźmie pod uwagę nasze dochody. Nie zarabiamy dużo, wystarcza na spokojne utrzymanie i normalne życie. Może ktoś z forumowiczów miał podobną sytuację, czy istnieje rozsądna odpowiedź dla sądu tłumacząca, że należy wziąć pod uwagę moją osobistą sytuację i nie łączyć tego z żoną? Jak to byście uzasadniali?

    #11693
    Guana32
    Uczestnik

    Powiem ci co mi sad powiedzial. Napisalem ze wydatki mi sie zwieksza poniewaz corka pojdzie do zlobka…. wiec sad odpisal ze zona moze sie „dolozyc”…. a jak chce cos dla siebie to moge znalezc 2 prace 🙂 Takze mnie sedzia wyliczyl dokladnie:-)

Przeglądasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.