małżeństwo oddzielny syndyk

Forum Fora Masa upadłości – co może zabrać syndyk małżeństwo oddzielny syndyk

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    dzidzius503
    Participant

witam mam pytanie może ktoś by mi pomógł a mianowicie ja otrzymałem upadłość konsumencką wcześniej przed żoną i wypisałem w majątku wszystkie swoje rzeczy z domu a jeśli teraz żona otrzymała upadłość i też ma wypisane te same przedmioty bo prowadzimy wspólne gospodarstwo domowe to co żona ma teraz mówić swojemu syndykowi o tych rzeczach że należą do niej czy do syndyka jej męża bo na pewno będzie taka procedura jak u mnie że musi ujawnić swój cały majątek syndykowi

Aldonaa
    Participant

Cały majątek wchodzi do „pierwszej” (czyli Twojej) masy upadłości.
    Teraz już wykazany we wniosku żony majątek – jest nieaktualny i syndyk żony będzie to wiedział.

dzidzius503
    Participant

Dziękuję bardzo bo właśnie nie wiedziałem z żoną jak to będzie

donkap
    Participant

Witam!
    proszę o odpowiedź czy syndyk jednego ze współwłaścicieli nieruchomości może wystąpić do drugiego współwłaściciela o podział majątku. Współwłasność dotyczy domu w części po 1/2 dla dwójki rodzeństwa. Jedno z nich ma ogłoszoną upadłość i syndyk chce sprzedać jego część domu. Jako współwłaściciel otrzymałam pismo od syndyka o wskazanie propozycji podziału nieruchomości na dwa odrębne lokale. Dłużnik zajmuje parter, ja piętro. W księgach wieczystych nie jest zapisane która część domu należy do kogo. Czy muszę ustosunkować się do pisma syndyka, a jeżeli tego nie zrobię to czy to niesie dla mnie jakieś konsekwencje.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.