Kwota potrącenia z pensji

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Kwota potrącenia z pensji

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy
  • #16023
    Marmar215
    Uczestnik

    Witam
    Otóż pracę na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy zaczęłam 15.01.2020 roku i za przepracowane 2 tygodnie wpłynęło około 1800 zł. Nie pamiętam dokładnie ile ponieważ pensja wpływa na konto techniczne syndyka. Z tych pieniędzy syndyk potrącił ponad 600 zł i tu moje pytanie, czy mógł to zrobić. Nie powinien mi zostawić najniższej pensji? Wtedy syndyk podzielił mi najniższa krajowa przez liczbę dni przepracowych i jakoś wyliczył sobie z tego ile niby jest na godzinę pomnożył i tak mu wyszło. Czy syndyk zrobił to prawidłowo? Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź.

    #16024
    moskit
    Uczestnik

    Moim zdaniem postąpił niewłaściwie.
    Kwota wolna od potrąceń może być zmniejszona wyłącznie w przypadku gdy pracownik jest zatrudniony na niepełny etat. Długość okresu zatrudnienia nie ma znaczenia.

    #16031
    Marmar215
    Uczestnik

    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Rozmawiałam z syndykiem i jednak przyznał mi rację. Nie był zbyt zadowolony z tego faktu i stwierdził, że nie zgadza się z tymi przepisami. Mimo wszystko wyjścia nie ma i pieniądze mi zwróci. Gdybym nie drążyła tematu byłabym stratna na ponad 600zl.

Przeglądasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.