Która Kancelaria lub adwokat

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Która Kancelaria lub adwokat

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Autor
    Wpisy
    Anusiaa
    Participant

Dobry wieczór forumowicze. Przeglądam to forum ale nie mogę znaleźć… Wiem że to strona Pana Hajduka i nie wiem czy wypada abyście reklamowali kogoś innego ale czy możecie polecić najlepszą według Was kancelarię lub adwokata który specjalizuje się w postępowaniach upadłościowych wobec osób fizycznych gdzie długi powstały podczas prowadzenia działalności gospodarczej ? Oczywiście działalność jest już zamknięta.
    Szukam takiej kancelarii lub adwokata gdzie jak wpłynie wniosek o upadłość to zarówno Sąd jak i później syndyk widząc sam wniosek a później pisma będą wiedzieli że mają do czynienia z profesjonalistą. Wiem że Sąd u mnie w mieście podchodzi z wielkim dystansem do upadłych dlatego wydaje mi się że jak skorzystam z profesjonalnej kancelarii to pójdzie bardziej gładko…
    Czytałam fora i kontaktowała się z kilkoma „kancelariami i adwokatami” i doradzali abym zaczęła się leczyć psychiatrycznie albo od hazardu ale wybaczcie do mnie to nie trafia…przecież Sądy nie są głupie i jak zobaczą że dziewczyna 33 lata nagle się leczy 2 miesiące przed złożeniem wniosku to na pewno to podważą. Zresztą czytałam tu na forum że Sąd w Poznaniu powiedział jednemu z użytkowników ( który miał dwa zaświadczenia od psychologów ) że trzeba było nie grać 🙂
    Dlatego szukam poważnej, porządnej oraz profesjonalnej kancelarii więc proszę Was o pomoc.

Przy rozpoznawaniu wniosku o upadłość konsumencką, jak i w toku postępowania upadłościowego nie ma większego znaczenia czy długi powstały w okresie prowadzenia działalności gospodarczej. O możliwości oddłużeniu decyduje nie tyle samo źródło zadłużenia, co okoliczności powstania stanu niewypłacalności.

Oczywiście warto powierzyć swoją sprawę profesjonalnej kancelarii. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że wniosek zostanie przygotowany w sposób rzetelny, a upadły należycie przygotowany do przebiegu postępowania upadłościowego. Jednakże dla sądu nie ma to większego znaczenia kto reprezentuje dłużnika. Liczy się treść wniosku oraz pism składnych w toku postępowania. Niemniej syndycy rzeczywiście mają inne podejście gdy widzą, że po drugiej stronie jest pełnomocnik.

W poznańskim sądzie upadłościowym osoby, których stan niewypłacalności jest związany z wszelkiego rodzaju uzależnieniami rzeczywiście nie mają łatwo. Są już nawet przypadki odmowy oddłużenia. Dlatego też nie szedłbym w tym kierunku na siłę, zwłaszcza jeżeli nie jest to zgodne z prawdą.

Ponieważ nie chcę aby forum zmieniło się w słup ogłoszeniowy, z czym już aktualnie walczę, regulamin forum nie zezwala na podawanie jakichkolwiek linków oraz danych kontaktowych kancelarii. Takie informacje proszę przekazywać na priv.

Jeżeli potrzebuje Pani pomocy, to można przesłąć mi na maila opis swojej sytuacji, tj. historii powstania stanu niewypłacalności. Nieodpłatnie ją przeanalizuję i powiem jakie są możliwości dalszego działania w kierunku uzyskania oddłużenia.

Kevin
    Participant

mozna tylko dodac i potwierdzic, ze rzeczywiscie sad w Poznaniu nie uznaje hazardu jako choroby.

Lazik123
    Participant

Panie Michale, czy miał Pan do czynienia z upadłością w Szczecinie? W jaki sposób sądy podchodzą.

Tak, mam kilka spraw prowadzonych, jak i zakończonych w szczecińskim sądzie upadłościowym. Dotychczas nie miałem jakichkolwiek problemów w żadnej ze spraw. Niemniej nie miałem jeszcze w tym sądzie sprawy osoby, która popadłaby w stan niewypłacalności na skutek jakiegoś uzależnienia.

Lazik123
    Participant

No ja mam problem, że nie mam żadnego uzależnienia, dlatego się boję, jak to uargumentować. Ile mniej więcej kosztuje Pana pomóc prawną przy upadłości?

matt
    Participant

Witam ja właśnie pisałem jaką miałem sytuację z sądem w Poznaniu, uczęszczałem na.dwie różne terapię na każdą pod rok czasu. Okazałem dwie opinie dwóch różnych psychologów, którzy oboje stwierdzili hazard patologiczny ale nic to nie dało

@Lazik123
    Proszę zadzwonić do mnie jutro między godz. 12 a 15. Będę potrzebował dopytać o kilka rzeczy.

Hubert
    Participant

Trochę to słabe że sąd ignoruje całkowicie wiedzę medyczną na temat uzależnień. Uzależnienie to choroba, która jest niezamierzona. Nikt nie przecież nie chce zostać alkoholikiem czy uzależnionym od hazardu, a mimo to ludzie się uzależniają i dotyczy to wszystkich grup społecznych, sędziów również.

W moim przypadku uzależnienie od alkoholu mi „pomogło” w ogłoszeniu upadłości na starych zasadach ale wtedy już byłem po 3 latach terapii. Jestem też przekonany że gdyby nie uzależnienie, nie wpakowałbym się w długi. Jeśli jednak nie jesteś uzależniona to nie radzę kombinować z terapiami bo tam szybko się połapią że ściemniasz.

Kevin
    Participant

na uzaleznienie od alkoholu nie wiem jak sad w Poznaniu regauje, z opowiesci dluznikow wiem tylko o hazardzie.

Na każde uzależnienie reaguje tak samo. Niestety w różnych sądach różnie podchodzą do tego tematu. W niektórych upadłość ogłaszali już na samo hasło „uzależnienie”. W innych natomiast nie było nawet sensu składać wniosku.

Przeglądajasz 11 wpisów - od 1 do 11 (z 11)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.