Kredyt hipoteczny 2 lata po zakończonym postepowabiu

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Kredyt hipoteczny 2 lata po zakończonym postepowabiu

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  pas1973 3 miesiące, 3 tygodnie temu.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy

karolina86
    Participant

Panie Mecenasie
    Ew Użytkownicy forum, czy ktoś się orientował czy wat możliwość wzięcia kredytu hipotecznego po zakonczonym postępowaniu ? Koniec miałam w 2017, rejestry czyste ‚mam dobrze płatna stabilna prace a w bankach słyszę odmowę i to nie przez ileś lat a w ogóle !

Czy są jakieś regulacje ?
    Ew do jakiego banku można się idąc ? Komuś się udało ?

moskit
    Participant

Jeśli ban nie zechce kredytu nie udzieli 🙂
    Banki sprawdzają BIK i msig. Tam są wpisy o ogłoszonej upadłości. To dla banku jest podstawą do negatywnej oceny wiarygodności kredytowej i skutkuje odmową udzielenia kredytu.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 3 miesiące, 3 tygodnie temu przez  moskit.

karolina86
    Participant

To jest bez sensu. Mam wysokie zarobki, nieruchomość jako zabezpieczenie plus ta, na która chce wziąć hipotekę. Czym bank ryzykuje

pas1973
    Participant

To rodzaj zemsty. Banki nienawidzą upadłości konsumenckiej, więc mszczą się na nas, bo upadłość kończy możliwość wysysania w nieskończoność z nas i naszych spadkobierców odsetek i innych kosztów.

Już było o tym na forum (anheros chyba o tym pisał), że dla banków osoba po upadłości z pewnych względów powinna być LEPSZYM klientem, bo ma solidną nauczkę i teraz nie będzie tak bezmyślnie zaciągać zobowiązań. Ale tak nie jest.

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.