konto masy upadłości.

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli konto masy upadłości.

Otagowane: 

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #18891
  piotrek4u
  Uczestnik

  Witam. Jestem w trakcie wykonywania psw spłaciłem juz 3 raty. Czy syndyk musi mi zwolnić konto masy upadłości. Dzięki i pozdrawiam.

  #18894
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Odblokować konto może tylko bank. Bank zrobi to po przedłożeniu mu prawomocnego postanowienia w przedmiocie planu spłaty wierzycieli.

  #18896
  piotrek4u
  Uczestnik

  Ok dziękuję za odpowiedź. Bylem już z postanowieniem w pko tam mam konto osobiste i mają dać znać czy to starczy, bo w sumie to oni mi konto zablokowali z automatu i syndyk mówił mi, że to powinno wystarczyć natomiast w Santander mam konto masy dopiero tam będę jechał ciekawe co powiedzą.

  #18897
  Kevin
  Uczestnik

  ja do tego podszedłem inaczej, bo wiem jakie jaja potrafią się wyrabiać z odblokawaniem konta, syndyk mi przelał to co zostało w masie, na podstawie mojego oświadczenia, a te z santander on po prostu zamknal i tyle.

  #18905
  piotrek4u
  Uczestnik

  Ok PKO zdjęło blokadę. Jeszcze Santander ale syndyk mówił zeby chwile poczekać on to ogarnie bo tam jest jego wynagrodzenie. To sąd tam przelał kasę dla niego? Bo w aktach sprawy na portalu info bylo pismo o wypłatę wynagrodzenia dla syndyk sle nie widziałem tam nr konta

  #18907
  adw. Michał Hajduk
  Administrator

  Zapewne był to rachunek wykorzystywany w postępowaniu upadłościowym. Na niego wpływały wszystkie środki należne do masy upadłości. Z tych środków – o ile w danym postępowaniu zostały zgromadzone – pokrywa się m.in. wynagrodzenie syndyka.

  #18915
  piotrek4u
  Uczestnik

  Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Przeglądasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.