konto masy upadłości.

Forum Fora Wykonywanie planu spłaty wierzycieli konto masy upadłości.

Otagowane: 

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Autor
    Wpisy
    piotrek4u
    Participant

Witam. Jestem w trakcie wykonywania psw spłaciłem juz 3 raty. Czy syndyk musi mi zwolnić konto masy upadłości. Dzięki i pozdrawiam.

Odblokować konto może tylko bank. Bank zrobi to po przedłożeniu mu prawomocnego postanowienia w przedmiocie planu spłaty wierzycieli.

piotrek4u
    Participant

Ok dziękuję za odpowiedź. Bylem już z postanowieniem w pko tam mam konto osobiste i mają dać znać czy to starczy, bo w sumie to oni mi konto zablokowali z automatu i syndyk mówił mi, że to powinno wystarczyć natomiast w Santander mam konto masy dopiero tam będę jechał ciekawe co powiedzą.

Kevin
    Participant

ja do tego podszedłem inaczej, bo wiem jakie jaja potrafią się wyrabiać z odblokawaniem konta, syndyk mi przelał to co zostało w masie, na podstawie mojego oświadczenia, a te z santander on po prostu zamknal i tyle.

piotrek4u
    Participant

Ok PKO zdjęło blokadę. Jeszcze Santander ale syndyk mówił zeby chwile poczekać on to ogarnie bo tam jest jego wynagrodzenie. To sąd tam przelał kasę dla niego? Bo w aktach sprawy na portalu info bylo pismo o wypłatę wynagrodzenia dla syndyk sle nie widziałem tam nr konta

Zapewne był to rachunek wykorzystywany w postępowaniu upadłościowym. Na niego wpływały wszystkie środki należne do masy upadłości. Z tych środków – o ile w danym postępowaniu zostały zgromadzone – pokrywa się m.in. wynagrodzenie syndyka.

piotrek4u
    Participant

Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam

Przeglądajasz 7 wpisów - od 1 do 7 (z 7)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.