konto bankowe

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #18727
  Kikipiki
  Participant

  czy syndyk ma wgląd do zamknietych rachunkow brankowych?

  z konta wypłacono wszystkie pieniądze, nie ma tam nic. Czy likwidować to konto, czy zostawić je puste żeby nie było problemu?
  Jestem na etapie przed złożeniem wniosku o upadlosc

  #18728
  Kikipiki
  Participant

  i jeszcze taka kwestia, jeżeli coś jest z mocy prawa wyłączone z upadlosci, to czy wpisuje to do wniosku?
  mam odszkodowanie, zgodnie z tym co tu czytałem wchodzi do masy upadlosci tylko 1/4 całości. Ale tą 1/4 zajął mi już komornik. Czy mam wpisywac 3/4 do wniosku o upadłość, czy zostawić to tak, jakby te pieniądze nie istniały?

  #18729
  kmaro08
  Participant

  Z tym kontem to bez znaczenia, można śmiało zamykać. Syndyk nawet jak ma możliwość wglądu na aktywne konto to i tak w większości przypadków tego nie robi.

  #18736
  Wiosna2019
  Participant

  Nie wiem czy tak jest, że syndyk nie sprawdza. To co w dniu upadłości na koncie to powinno przejść do masy upadłości, więc nie wiem jak syndyk może nie sprawdzać konta bankowego po upadłości.

  #18738
  kmaro08
  Participant

  Wszystko zależy od Syndyka. Pełna zgoda, to co w dniu upadłości znajduje się na koncie powinno zasilić masę upadłości. Rzeczywistość jednak może być inna. U mnie np. 2 tygodnie po ogłoszeniu upadłości na konto wpłynęła cała wypłata, bo pismo syndyka jeszcze nie dotarło do pracodawcy. Po ok 1-2 mięsiąca, po interwencji Syndyka, w banku zostało odblokowane moje konto i mogłem z niego korzystać, łącznie z częścią wynagrodzenia, którą powinien przejąć syndyk. Jednak tego nie zrobił przez całą upadłość i byłem przez to trochę pieniędzy do przodu.
  W powyższym przykładzie na koncie nie ma środków, jest puste więc, jak dla mnie nie ma problemu z jego zamknięciem tym bardziej, że nawet nie został jeszcze złożony wniosek o ogłoszenie upadłości.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.