konto bankowe

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy
    Kikipiki
    Participant

czy syndyk ma wgląd do zamknietych rachunkow brankowych?

z konta wypłacono wszystkie pieniądze, nie ma tam nic. Czy likwidować to konto, czy zostawić je puste żeby nie było problemu?
    Jestem na etapie przed złożeniem wniosku o upadlosc

Kikipiki
    Participant

i jeszcze taka kwestia, jeżeli coś jest z mocy prawa wyłączone z upadlosci, to czy wpisuje to do wniosku?
    mam odszkodowanie, zgodnie z tym co tu czytałem wchodzi do masy upadlosci tylko 1/4 całości. Ale tą 1/4 zajął mi już komornik. Czy mam wpisywac 3/4 do wniosku o upadłość, czy zostawić to tak, jakby te pieniądze nie istniały?

kmaro08
    Participant

Z tym kontem to bez znaczenia, można śmiało zamykać. Syndyk nawet jak ma możliwość wglądu na aktywne konto to i tak w większości przypadków tego nie robi.

Wiosna2019
    Participant

Nie wiem czy tak jest, że syndyk nie sprawdza. To co w dniu upadłości na koncie to powinno przejść do masy upadłości, więc nie wiem jak syndyk może nie sprawdzać konta bankowego po upadłości.

kmaro08
    Participant

Wszystko zależy od Syndyka. Pełna zgoda, to co w dniu upadłości znajduje się na koncie powinno zasilić masę upadłości. Rzeczywistość jednak może być inna. U mnie np. 2 tygodnie po ogłoszeniu upadłości na konto wpłynęła cała wypłata, bo pismo syndyka jeszcze nie dotarło do pracodawcy. Po ok 1-2 mięsiąca, po interwencji Syndyka, w banku zostało odblokowane moje konto i mogłem z niego korzystać, łącznie z częścią wynagrodzenia, którą powinien przejąć syndyk. Jednak tego nie zrobił przez całą upadłość i byłem przez to trochę pieniędzy do przodu.
    W powyższym przykładzie na koncie nie ma środków, jest puste więc, jak dla mnie nie ma problemu z jego zamknięciem tym bardziej, że nawet nie został jeszcze złożony wniosek o ogłoszenie upadłości.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.