komornik skarga

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #3489
  karolina86
  Participant

  witam,
  czy zna ktoś forum tego typu :), gdzie dostanę informację na temat skargi na komornika ?
  Chcę wnieść skargę na czynności komornika dotyczące obniżenia opłaty stosunkowej i odstąpienia od naliczenia podatku VAT . Co do VAT’u jest dużo interpretacji – chciałabym spytać jak mogę to skutecznie uzasadnić w skardze.
  DZIĘKUJĘ za pomoc

  #3588

  A co dokładnie chce Pani zarzucić komornikowi. Komornik nie może odstąpić od naliczania podatku VAT, jeżeli wynika to z przepisów. To samo dotyczy wysokości opłat stosunkowych. Przedmiotem skargi może być jedynie naruszenie konkretnych przepisów procedury. Jeżeli nie doszło do takiego naruszenia, to skargi żaden sąd nie uwzględni.

  #3606
  karolina86
  Participant

  komornik wszczął postępowanie o egzekucję alimentów na wniosek syna dłużnika, mimo iż ostatnio ten sam komornik wykazał, że dłużnik ma nadpłatę alimentów na rzecz wierzyciela. W końcu dłużnik napisał pismo do komornika, że faktycznie była nadpłata i dłużnik nie ma żadnych zaległości i prosi jedynie o egzekucję bieżących alimentów. Wierzyciel doszedł do porozumienia z Dłużnikiem i Dłużnik po ok 2 tygodniach od złożenia wniosku o egzekucję bieżących alimentów wycofał wniosek. Komornik natomiast policzył pełne opłaty mimo , iż nie wykonywał żadnej pracy przez ten czas, to chciałabym podnieść w skardze, że opłaty są niewspółmierne do wykonanej pracy. Co do Vatu to właśnie jest dużo interpretacji przynajmniej w Internecie, mówiących o tym, że VAT powinien być już w opłacie stosunkowej a nie doliczany osobno. Znalazłam nawet uchwały SN, które to potwierdzają.
  Dodatkowo komornik w aktach ( pomijam, że nieponumerowanych ) nie ma kompletu dokumentów, nie ma np. blokady konta bankowego, a bank takie pisma od komornika posiada, poza tym nie zgadzają się kwoty , o których mówi komornik i te, które bank ma w piśmie..
  ciężki przypadek, ale może dlatego, że kancelaria jest na Śląsku w
  „Sosnowcu” 😉

  #3608
  karolina86
  Participant

  * w końcu Wierzyciel napisał pismo do komornika – tak miało być, przepraszam za błąd

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.