komornik skarga

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Autor
    Wpisy
    karolina86
    Participant

witam,
    czy zna ktoś forum tego typu :), gdzie dostanę informację na temat skargi na komornika ?
    Chcę wnieść skargę na czynności komornika dotyczące obniżenia opłaty stosunkowej i odstąpienia od naliczenia podatku VAT . Co do VAT’u jest dużo interpretacji – chciałabym spytać jak mogę to skutecznie uzasadnić w skardze.
    DZIĘKUJĘ za pomoc

A co dokładnie chce Pani zarzucić komornikowi. Komornik nie może odstąpić od naliczania podatku VAT, jeżeli wynika to z przepisów. To samo dotyczy wysokości opłat stosunkowych. Przedmiotem skargi może być jedynie naruszenie konkretnych przepisów procedury. Jeżeli nie doszło do takiego naruszenia, to skargi żaden sąd nie uwzględni.

karolina86
    Participant

komornik wszczął postępowanie o egzekucję alimentów na wniosek syna dłużnika, mimo iż ostatnio ten sam komornik wykazał, że dłużnik ma nadpłatę alimentów na rzecz wierzyciela. W końcu dłużnik napisał pismo do komornika, że faktycznie była nadpłata i dłużnik nie ma żadnych zaległości i prosi jedynie o egzekucję bieżących alimentów. Wierzyciel doszedł do porozumienia z Dłużnikiem i Dłużnik po ok 2 tygodniach od złożenia wniosku o egzekucję bieżących alimentów wycofał wniosek. Komornik natomiast policzył pełne opłaty mimo , iż nie wykonywał żadnej pracy przez ten czas, to chciałabym podnieść w skardze, że opłaty są niewspółmierne do wykonanej pracy. Co do Vatu to właśnie jest dużo interpretacji przynajmniej w Internecie, mówiących o tym, że VAT powinien być już w opłacie stosunkowej a nie doliczany osobno. Znalazłam nawet uchwały SN, które to potwierdzają.
    Dodatkowo komornik w aktach ( pomijam, że nieponumerowanych ) nie ma kompletu dokumentów, nie ma np. blokady konta bankowego, a bank takie pisma od komornika posiada, poza tym nie zgadzają się kwoty , o których mówi komornik i te, które bank ma w piśmie..
    ciężki przypadek, ale może dlatego, że kancelaria jest na Śląsku w
    „Sosnowcu” 😉

karolina86
    Participant

* w końcu Wierzyciel napisał pismo do komornika – tak miało być, przepraszam za błąd

Przeglądajasz 4 wpisy - od 1 do 4 (z 4)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.