Komornik po upadłości konsumenckiej

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Komornik po upadłości konsumenckiej

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    Grzesiek32
    Participant

Witam. Pod koniec stycznia 2021 została ogłoszona moja upadłość konsumencka (na starych zasadach). Pomimo, iż od ogłoszenia wyroku minęło 2,5 miesiąca komornik dalej siedzi mi na koncie i wypłacie. Rozmawiałem z syndykiem i twierdzi, że wyrok mój jest już prawomocny, ale nie otrzymała go jeszcze z sądu. Zastanawiam się czy mogę sam wnioskować o wydanie odpisu wyroku i czy mogę zanieść to do komornika.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

perse
    Participant

Dziwne,od 2 mcy masz upadłość a syndyk co? nie zajął ci dochodów tylko nadal zajmuje je komornik? coś nie tak. Prawomocność jest od razu po ogłoszeniu upadłości ,na to się nie czeka,skoro jest przydzielony syndyk to on powinien działać. Mąż miał podobną sytuację,komornik wszedł mu na pobory dosłownie 2 dni przed syndykiem( może z tydzień po ogłoszeniu upadłości)syndyk zareagował w przeciągu 3 dni,komornik ustąpił a syndyk wszedł w jego miejsce i koniec. A ty do tej pory nie masz żadnego pisma z sadu,ze masz ogłoszoną upadłość? To co? syndyk nic nie robi? Nie rozumiem jak to dziala.

Sylwianna
    Participant

Mi też komornicy siedzieli na koncie kilka miesięcy, a było ich trochę. Tylko jeden zszedł z zajęcia. Syndyk wysyłał pismo a po kilku miesiącach na moją prośbę także maila. Komornicy zeszli z zajęć dopiero po moim telefonie do kancelarii. Każdy tłumaczył się tym, że to niedopatrzenie. Niektórzy cofnęli zajęcia jeszcze tego samego dnia więc polecam kontakt z kancelaria Komornicza i zapytanie dlaczego zajęcia nie zostały jeszcze cofnięte.

Sylwianna
    Participant

Ale w sumie skoro syndyk nie wysyłał pisma do komornika to trochę inna sytuacja…

Wiosna2019
    Participant

Prawomocność jest od razu po ogłoszeniu upadłości

Nie jest.

Grzesiek32
    Participant

No właśnie według mecenasa który prowadził mi upadłość dostałem najgorszego syndyka z możliwych, nie odbiera odejmie telefonów i ciężko z nią coś załatwić. A komornika to syndyk ma gdzieś, bo i tak prędzej czy później komornik przeleje mu te pieniądze. Sęk w tym że syndyk pobiera max połowę wypłaty, a komornik do minimalnej, pewnie dlatego jest jej na rękę żeby był komornik

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.