Komornik po upadłości konsumenckiej

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Komornik po upadłości konsumenckiej

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #18128
  Grzesiek32
  Participant

  Witam. Pod koniec stycznia 2021 została ogłoszona moja upadłość konsumencka (na starych zasadach). Pomimo, iż od ogłoszenia wyroku minęło 2,5 miesiąca komornik dalej siedzi mi na koncie i wypłacie. Rozmawiałem z syndykiem i twierdzi, że wyrok mój jest już prawomocny, ale nie otrzymała go jeszcze z sądu. Zastanawiam się czy mogę sam wnioskować o wydanie odpisu wyroku i czy mogę zanieść to do komornika.

  Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi

  #18131
  perse
  Participant

  Dziwne,od 2 mcy masz upadłość a syndyk co? nie zajął ci dochodów tylko nadal zajmuje je komornik? coś nie tak. Prawomocność jest od razu po ogłoszeniu upadłości ,na to się nie czeka,skoro jest przydzielony syndyk to on powinien działać. Mąż miał podobną sytuację,komornik wszedł mu na pobory dosłownie 2 dni przed syndykiem( może z tydzień po ogłoszeniu upadłości)syndyk zareagował w przeciągu 3 dni,komornik ustąpił a syndyk wszedł w jego miejsce i koniec. A ty do tej pory nie masz żadnego pisma z sadu,ze masz ogłoszoną upadłość? To co? syndyk nic nie robi? Nie rozumiem jak to dziala.

  #18132
  Sylwianna
  Participant

  Mi też komornicy siedzieli na koncie kilka miesięcy, a było ich trochę. Tylko jeden zszedł z zajęcia. Syndyk wysyłał pismo a po kilku miesiącach na moją prośbę także maila. Komornicy zeszli z zajęć dopiero po moim telefonie do kancelarii. Każdy tłumaczył się tym, że to niedopatrzenie. Niektórzy cofnęli zajęcia jeszcze tego samego dnia więc polecam kontakt z kancelaria Komornicza i zapytanie dlaczego zajęcia nie zostały jeszcze cofnięte.

  #18133
  Sylwianna
  Participant

  Ale w sumie skoro syndyk nie wysyłał pisma do komornika to trochę inna sytuacja…

  #18136
  Wiosna2019
  Participant

  Prawomocność jest od razu po ogłoszeniu upadłości

  Nie jest.

  #18137
  Grzesiek32
  Participant

  No właśnie według mecenasa który prowadził mi upadłość dostałem najgorszego syndyka z możliwych, nie odbiera odejmie telefonów i ciężko z nią coś załatwić. A komornika to syndyk ma gdzieś, bo i tak prędzej czy później komornik przeleje mu te pieniądze. Sęk w tym że syndyk pobiera max połowę wypłaty, a komornik do minimalnej, pewnie dlatego jest jej na rękę żeby był komornik

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.