kolejne pytanie…

Forum Fora Upadłość przedsiębiorcy kolejne pytanie…

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #2688
  zuraga
  Participant

  Panie Mecenasie, pytań o upadłość byłych i obecnych przedsiębiorców padło tu wiele, ale o ile w „dziedzinie” upadł. konsumenckiej jakoś sobie radzę, to jeśli chodzi o przedsiębiorcę, mam mętlik w głowie, i proszę w miarę możliwości o rozjaśnienie (:
  Mianowicie chodzi o mojego męża, prowadził jednoosobową działalność, którą zamknął powiedzmy 10 dni temu, od maja działalność była zawieszona. Ma szereg zobowiązań, w większości związanych z działalnością, ale nie tylko (alimenty, ale o nich wiem, że nie podlegają umorzeniu itd.). Wiem też, że przy jednoosobowej działalności nie ma znaczenia, czy są to zobowiązania związane z działalnością, czy nie..
  Czy teraz musi czekać rok od zamknięcia działalności, aby złożyć wniosek o upadłosć konsumencką?
  Jeśli tak, to czy teraz powinien wystąpic o upadłosć na tzw. zasadach ogólnych, a jeśli nie, to czy wystąpić o konsumencką, czy na zasadach ogólnych?
  W Pana ocenie co byłoby korzystniejsze?

  Pozdrawiam serdeczne

  #2730

  Nie, nie trzeba już czekać ze złożeniem wniosku. Od 2016 roku nastąpiła zmiana w przepisach i wniosek o upadłość konsumencką można składać nawet zaraz następnego dnia po wyrejestrowaniu działalności.

  #2780
  zuraga
  Participant

  Dziękuję za odpowiedź i wszystkiego dobrego w nowym roku (:

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.