klopot z syndykiem

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej klopot z syndykiem

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Autor
    Wpisy
    Kasia2811
    Participant

ogłoszona upadłość, mam zasądzone alimenty w kwocie 1600,00zł. moje wynagrodzenie netto 3000,00. podczas rozmowy telefonicznej z syndykiem oznajmił mi ,że sama mam płacic alimenty z kwoty, która zostaje mi po potrąceniu kwoty do masy upadłości. otrzymuje do wypłaty 2300 zł, z tego musze zapłacić alimenty i zostaje mi kwota 700,00. Syndyka nie obchodzi , ze nie mam za co żyć po opłaceniu rachunków …nie mam na podstawowe potrzeby… napisałam do niego pismo, z prośbą o zajęcie 60 % wynagrodzenia i płacenie przez niego alimentów. wtedy zostało by mi 1200zł. dla mnie to ogromna róznica. pismo zostało równiez wysłane do wiadomości sędziego komisarza. minął juz miesiac jak syndyk otrzymał moje pismo i żadnej odpowiedzi. Ile czasu ma taki syndyk na odpowiedż? przecież to niezgodne z przepisami prawa… Jestem załamana.

perse
    Participant

Syndyk powinien pobierać kwoty zgodnie z ustawą.O zmniejszenie wpłat do masy upadłości możesz pisać tylko do sadu z opisem całej sytuacji,to sad wyda postanowienie jeśli uzna to za zasadne i dopiero wtedy syndyk będzie musiał się do tego dostosować.Sam z siebie ci nie zmniejszy.

Kasia2811
    Participant

a ja własnie chce, żeby pobierał mi 3/5 wynagrodzenia tj, wiekszą kwote niż dotychczas i regulował alimenty tak jak mówi ustawa, ze alimenty maja pierwszeństwo i w pierwszej kolejności sa zaspokajane z masy upadłości….

perse
    Participant

hmmm,to może po prostu do niego zadzwoń skoro ci nie odpowiada,albo udaj się do jego biura.

Kevin
    Participant

Musisz to wyjaśnić koniecznie, prawo jest po Twoje stronie, ja byłem w analogicznej sytuacji i to syndyk płacił za mnie alimenty.

@Kasia2811

Art. 343 ust. 2 Prawa upadłościowego
    2. Zobowiązania alimentacyjne ciążące na upadłym, przypadające za czas po ogłoszeniu upadłości, syndyk zaspokaja zgodnie z ust. 1 (tj. jeżeli fundusze masy upadłości na to pozwalają) w terminach ich płatności, do dnia sporządzenia ostatecznego planu podziału, każdorazowo dla każdego uprawnionego w kwocie nie wyższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Pozostała część tych należności nie podlega zaspokojeniu z masy upadłości.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.