klopot z syndykiem

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej klopot z syndykiem

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #19165
  Kasia2811
  Participant

  ogłoszona upadłość, mam zasądzone alimenty w kwocie 1600,00zł. moje wynagrodzenie netto 3000,00. podczas rozmowy telefonicznej z syndykiem oznajmił mi ,że sama mam płacic alimenty z kwoty, która zostaje mi po potrąceniu kwoty do masy upadłości. otrzymuje do wypłaty 2300 zł, z tego musze zapłacić alimenty i zostaje mi kwota 700,00. Syndyka nie obchodzi , ze nie mam za co żyć po opłaceniu rachunków …nie mam na podstawowe potrzeby… napisałam do niego pismo, z prośbą o zajęcie 60 % wynagrodzenia i płacenie przez niego alimentów. wtedy zostało by mi 1200zł. dla mnie to ogromna róznica. pismo zostało równiez wysłane do wiadomości sędziego komisarza. minął juz miesiac jak syndyk otrzymał moje pismo i żadnej odpowiedzi. Ile czasu ma taki syndyk na odpowiedż? przecież to niezgodne z przepisami prawa… Jestem załamana.

  #19166
  perse
  Participant

  Syndyk powinien pobierać kwoty zgodnie z ustawą.O zmniejszenie wpłat do masy upadłości możesz pisać tylko do sadu z opisem całej sytuacji,to sad wyda postanowienie jeśli uzna to za zasadne i dopiero wtedy syndyk będzie musiał się do tego dostosować.Sam z siebie ci nie zmniejszy.

  #19167
  Kasia2811
  Participant

  a ja własnie chce, żeby pobierał mi 3/5 wynagrodzenia tj, wiekszą kwote niż dotychczas i regulował alimenty tak jak mówi ustawa, ze alimenty maja pierwszeństwo i w pierwszej kolejności sa zaspokajane z masy upadłości….

  #19168
  perse
  Participant

  hmmm,to może po prostu do niego zadzwoń skoro ci nie odpowiada,albo udaj się do jego biura.

  #19171
  Kevin
  Participant

  Musisz to wyjaśnić koniecznie, prawo jest po Twoje stronie, ja byłem w analogicznej sytuacji i to syndyk płacił za mnie alimenty.

  #19180

  @Kasia2811

  Art. 343 ust. 2 Prawa upadłościowego
  2. Zobowiązania alimentacyjne ciążące na upadłym, przypadające za czas po ogłoszeniu upadłości, syndyk zaspokaja zgodnie z ust. 1 (tj. jeżeli fundusze masy upadłości na to pozwalają) w terminach ich płatności, do dnia sporządzenia ostatecznego planu podziału, każdorazowo dla każdego uprawnionego w kwocie nie wyższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę. Pozostała część tych należności nie podlega zaspokojeniu z masy upadłości.

Przeglądajasz 6 wpisów - od 1 do 6 (z 6)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.