Kilka pytań w jednym (:

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Kilka pytań w jednym (:

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  zuraga 2 miesiące, 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)
  • Autor
    Wpisy

zuraga
    Participant

Witam ponownie wszystkich Forumowiczów (:
    Dawno mnie tu nie było, niestety moja upadłość dalej jest w toku (wniosek złożony w czerwcu 2016, postanowienie sądu w Katowicach we wrześniu 2016), właściwie bez majątku, tylko 2 stare auta, dawno „zlikwidowane”. Pani w biurze syndyka twierdzi, że max. czas postępowania to 3 lata, ale szczerze mówiąc nie wiem skąd wzięła ten przepis… (nie chodzi tu o plan spłat). Może ktoś wie, czy istnieje taki przepis??
    Aktualnie od lipca 2018 moja lista wierzytelności czeka na zatwierdzenie w Sądzie, pisałam pismo, na razie bez echa.

Ze złożeniem wniosku o upadłość nosi się też mój mąż, ma prawo majątkowe do połowy mieszkania („pamiątka” po poprzednim małżeństwie), aktualnie jest sprawa w sądzie, gdyż była żona wystąpiła o nierówny podział, a wlaściwie o zrzeczenie się przez męża prawa do mieszkania. Rozumiem, że tą połowę mieszkania powinien wykazać we wniosku o upadłość?

Z góry przepraszam, jeśli moje pytania już padły, ale naprawdę nie jestem w stanie przekopać się przez całe forum i bloga Mecenasa.

moskit
    Participant

Dłuuuugo. 🙁

„…czy istnieje taki przepis??”
    Nie.
    „Rozumiem, że tą połowę mieszkania powinien wykazać we wniosku o upadłość?”
    Tak, z informacją o toczącym się postępowaniu.

zuraga
    Participant

Dziękuję i pozdrawiam

Przeglądajasz 3 wpisy - od 1 do 3 (z 3)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.