Kilka pytań odnośnie upadłości.

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Kilka pytań odnośnie upadłości.

Przeglądasz 8 wpisów - od 31 do 38 (z 38)
  • Autor
    Wpisy
  • #20108
    Anonim
    Nieaktywne

    Mój kolega właśnie jest po pierwszej rozmowie z syndykiem. Krótko mówiąc jest załamany. Syndyk powiedział ze to miemozliwe żeby w takim młodym wieku mieć 90 tysięcy długu i ze ona dokładnie przejrzy wnioski brania pożyczek i może odpowiadać karnie. On jest załamany chce się wycofać, a ja jeszcze bardziej zaczynam myśleć 🙁

    #20109
    Anonim
    Nieaktywne

    Jakaś służbistka się trafiła. Na szczęście nie ona decyduje o ewentualnym umorzeniu tylko Sąd

    #20110
    Wiosna2019
    Uczestnik

    „Syndyk powiedział ze to miemozliwe żeby w takim młodym wieku mieć 90 tysięcy długu i ze ona dokładnie przejrzy wnioski brania pożyczek i może odpowiadać karnie”

    Co prawda po starych przepisach, ale moja rozprawa w sądzie trwała ponad czas na który była przeznaczona. Pytania były głównie na które nie byłem przygotowany. Właśnie o tym co syndyk ma do twojego kolegi, tylko tyle, że tu syndyk ma więcej czasu niż mój sąd na rozprawie.

    #20119
    Anonim
    Nieaktywne

    No a wcześniej mówiłeś że syndyka nie interesują wnioski o pożyczki 🙁

    #20120
    Anonim
    Nieaktywne

    Art. 4918. 1. Po ogłoszeniu upadłości syndyk zwraca się do naczelnika urzędu skarbowego właściwego dla upadłego z wnioskiem o udzielenie informacji dotyczących upadłego, mających wpływ na ocenę jego sytuacji majątkowej, w szczególności dotyczących okoliczności powodujących powstanie po stronie upadłego obowiązku podatkowego w okresie pięciu lat przed dniem zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości, oraz zasięga informacji w Krajowym Rejestrze Sądowym, czy upadły jest wspólnikiem spółek handlowych, jak również czy w okresie dziesięciu lat przed dniem zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości sprawował funkcję członka organu spółek handlowych i czy w stosunku do tych spółek ogłoszono upadłość.

    2. Syndyk informuje sędziego-komisarza o niezgodności informacji uzyskanych w sposób, o którym mowa w ust. 1, z danymi podanymi przez upadłego we wniosku o ogłoszenie upadłości.

    !!!! Czyli teoretycznie jeśli mam umowę o kredyt z dnia 20.01.2019r a ostatnie zatrudnienie mam z 2018r to syndyk weźmie to pod uwagę? Będzie to badał?
    Nie miałam pracy, więc skąd kredyt w 2019? PROSZĘ O POMOC!

    #20121
    Anonim
    Nieaktywne

    i dalej było, że syndyk sprawdza wysokość dochodu z 5 lat, stąd moje wcześniejsze pytanie.

    #20125
    Wiosna2019
    Uczestnik

    „No a wcześniej mówiłeś że syndyka nie interesują wnioski o pożyczki 🙁”

    Tak było, nie wiem jak jest na nowych zasadach. Teraz dużą robotę robią syndycy.

    #20126
    Wiosna2019
    Uczestnik

    „Nie miałam pracy, więc skąd kredyt w 2019? PROSZĘ O POMOC!”

    Na razie się tym nie przejmuj, nie wiesz jak do tego podejdą. Jakby wierzyciel coś przedstawił w sądzie wtedy muszą się tym zająć, a tak to nie wiadomo na dzień dzisiejszy.

Przeglądasz 8 wpisów - od 31 do 38 (z 38)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.