Kilka pytań nt.upadłości konsumeckiej

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Kilka pytań nt.upadłości konsumeckiej

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 7 głosów, i został ostatnio zaktualizowany przez  phoenix 4 miesiące temu.

Przeglądajasz 13 wpisów - od 16 do 28 (z 28)
  • Autor
    Wpisy

moskit
    Participant

W tym przypadku problemem może być coś innego. Chodzi o samo podpisanie umowy restrukturyzacyjnej i ustanowienie zabezpieczenia w postaci weksla. Jeśli istnieją inni wierzyciele można by się zastanawiać, czy taka czynność nie stawia tego konkretnego wierzyciela w uprzywilejowanej sytuacji kosztem pozostałych. Jest to zabronione, gdy jest już się w stanie niewypłacalności. Zresztą nakłanianie do takiego czynu (Kasa Stefczyka) również. 🙂

phoenix
    Participant

wierzycieli jest kilkunastu…myslalem ze proba splat swoich zobowiazan jest raczej pozytywnie traktowana przed sad 🙁
    czyli jednak podpisalem cyrograf…

moskit
    Participant

Ja tam bym się specjalnie nie martwił. Musiał by się trafić naprawdę upierdliwy i zdeterminowany wierzyciel, a wygranie takiej sprawy wcale nie jest łatwe.

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 miesiące temu przez  moskit.

phoenix
    Participant

bardziej martwie sie o stanowisko sadu/sedziego, jak zareaguje na restrukturyzacje i ten caly weksel…
    sam wniosek mysle skladac dopiero po nowym roku

phoenix
    Participant

dzisiaj nasunelo mi sie takie pytanie. jak pisalem wyzej wniosek zamierzam skladac po nowym roku, w ktorym to moze wejsc nowelizacja ustawy. pytanie: a) co jezeli wejdzie po zlozeniu wniosku a przed pierwsza rozprawa. b) po pierwszej rozprawie (przyznanej upadlosci). chodzi o to ktore prepisy beda stosowane w poszczegolnych sytuacjach – stare czy nowe. dziekuje za odpowiedz

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 miesiące temu przez  phoenix.

moskit
    Participant

Moim zdaniem:
    a) stare przepisy
    b) nowe przepisy

moskit
    Participant

korekta: w obu przypadkach stare przepisy. Słabo się myśli w takim upale 🙂

phoenix
    Participant

fakt ze upal doskwiera 🙂 czyli mam rozumiec ze data zlozenia wniosku powinna okreslac zastosowanie danych przepisow
    dziekuje za odpowiedz i dalej czytam forum 😉

moskit
    Participant

Dokładnie tak.

phoenix
    Participant

@moskit jako ze jestes obecnie najatywnijszym uzytkowinikiem, czy jest mozliwosc skontaktowania sie z konkretną osobą? chodzi mi o Guana32 , jako ze czytam rowniez oglaszal upadlosc w katowicach i z tych samych powodów…wlasnie dlatego chcialbym sie z nim skontakowac

• Ta odpowiedź została zmodyfikowana 4 miesiące temu przez  phoenix.

pas1973
    Participant

Jeśli interesują cię Katowice, poczytaj nie tylko o zwycięzcach, ale i o przegranych. Niestety, Katowice są straszne. Na mojej rozprawie sędzina ewidentnie szukała powodu do oddalenia wniosku. Poszukaj mojej wypowiedzi w temacie „Upadłość – Katowice” (14 strona tematu, z 11 stycznia 2018).

Na wszelki wypadek przygotuj się na wszelkie możliwe zarzuty i na złożenie wniosku o uzasadnienie a potem wycofanie wniosku, gdyby oddalili ci wniosek. Nie życzę ci tego, ale sąd w Katowicach jest inny od pozostałych. Mamy pecha.

Guana32
    Participant

@phoenix tutaj masz maila do mnie. agarloth@gmail.com
    Teraz jestem na wakacjach więc moge odpisywać z opóżnieniem.

phoenix
    Participant

@pas1973 akurat przedwczoraj czytałem caly temat o katowiach i czytałem o Twojej sytuacji/przypadku – przykro mi 🙁 ale to było w zeszłym roku, składałeś nowy wniosek? jaki masz plan?
    @guana32 dziekuję za odpowiedzi i maila, tym bardziej ze jestes na wakcjach nie bede zawracal glowy 😉 tak jak pisalem do samego wniosku u mnie jeszcze sporo czasu poza tym w tej chwili jestem w trakcie czytania forum i zaznajamiania sie z upadloscia, procesem, wymaganiami itd. chcialbym sie do tego odopowiednio przygotowac dlatego wierze ze rada/wspracie osoby ktora to przeszla, pomogloby 🙂
    pozdrawiam wszystkich

Przeglądajasz 13 wpisów - od 16 do 28 (z 28)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.