Jaka kancelaria do negocjacji z syndykiem

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jaka kancelaria do negocjacji z syndykiem

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Autor
    Wpisy
  • #18530
    kate254
    Uczestnik

    Witam jaka kancelarie polecacie do negocjacji z syndykiem po upadłości konsumenckiej bo mieliśmy wcześniej Rio i poprostu są nierzetelni.Boimy się ze nas puszczą z torbami.

    #18531
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    A o jakie negocjacje chodzi? Po ogłoszeniu upadłości z syndykiem nic się nie negocjuje 🙂

    #18532
    kate254
    Uczestnik

    Upadłość męża przeprowad,ała kancelaria Rio,dziś otrzymaliśmy pismo o zmianie sygnatury upadłości konsumenckiej ,został wyznaczony syndyk …nie wiemy co dalej robić…mieszkanie jest tylko moje bo zakupione z pieniędzy posprzedarzy mieszkania panieńskiego ,jednak wciąż się o nie boję, no i jest samochod który wygrałam Ok 5 lat temu i jest na mnie jednak wygrany w trakcie małżeństwa,jestem opiekunem 90 letniej niepelnosprawnej matki,i samochod jest mi niezbędny….wiec chodzi mi o przprowadzenie nas do końca upadłości aby jak najmniej nas to bolało….potrzebna nam jest jakaś pomoc…chcę mieszkanie notarialnie przepisać w ramach darowizny na córkę…nie wiem czy to zabezpieczy je na 100%…proszę o podpowiedz i rade.

    #18534
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Z tego co wyczytałem wynika, że została ogłoszona upadłość i dlatego nastąpiła zmiana sygnatury z GU na GUp. GU to jest postępowanie w przedmiocie rozpoznania wniosku o ogłoszeniem upadłości. GUp to jest właściwe postępowanie upadłościowe. Można powiedzieć, że ogłoszenie upadłości (GU) dopiero otwiera procedurę, w ramach której można uzyskać oddłużenie – postępowanie upadłościowe (GUp). Dlatego zawierając z kancelariami umowę na poprowadzenie sprawy należy dopilnować aby zlecenie obejmowało jedno i drugie postępowanie.

    Z tego co Pani pisze wynika, ze mieszkanie stanowi Pani majątek osobisty. Oznacza to, że nie wejdzie do masy upadłości męża, a co za tym idzie jest bezpieczne. Problem może być ewentualnie z samochodem. W jaki sposób/gdzie go Pani wygrała?

    We wniosku o ogłoszenie upadłości mąż wskazywał jakiś majątek?

    #18535
    kate254
    Uczestnik

    Samochód wygrał w konkursie SMSowym- promocyjnym w lipcu 2016 roku .Mąż nie ma żadnego majątku…Tylko ten samochód jest JAKBY WSPÓLNY….Jeśli chodzi o to mieszkanie to boję się że wierzyciele mogą się zgłosić do mnie po tym jak od męża nie ściągną pieniążków. Co Pan radzi dalej współpracować z tą kancelarią RIO,oni chcą miesięcznego abonamentu w kwocie 500zl ,dla nas to dużo co miesiąc…

    #18536
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    W takim razie samochód niestety wchodzi do masy upadłości. Teraz – po ogłoszeniu – już się go nie zabezpieczy przed syndykiem.
    Wierzyciele męża nie mogą się od tak do Pani zwrócić z żądaniem spłaty jego zadłużenia. Jeśli niczego Pani nie poręczała, to mieszkanie jako majątek osobisty jest bezpieczne.

    Jeżeli chodzi o współpracę ze wskazaną kancelarią, to już Państwo muszą ocenić czy kwota abonamentu jest adekwatna do tego co oferują i czy w związku z tym warto ponosić takie koszty. Niemniej jeżeli musi Pani szukać pomocy na forum mając płaconą kancelarię, to coś jest nie tak.

    #18537
    kate254
    Uczestnik

    Właśnie nie ufam tej kancelarii …jesteśmy już obsługiwane przez 4 osobę,,i każdej musimy wszystko tłumaczyć od początku….boimy się…dlatego szukamy pomocy gdzie indziej…czy może nam Pan polecić jakäś za udaną kancelarię która nas przez to przeprowadzi?

    #18538
    kate254
    Uczestnik

    A jeszcze powiem Panu że to ta Pani doradca prawny w Rio straszył w mnie że właśnie wierzyciele mogą się do mnie zwrócić o zadośćuczynienie za długi męża i będę musiała a takzeb ogłosić upadlosc i najlepiej juz zabezpieczyc mieszkanie i spisac darowizne na corke ….i jak ja mam im ufac.

    #18539
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Jakiekolwiek darowizny przed składaniem wniosku o ogłoszenie upadłości nie wchodzą w grę. Taka czynność zostanie uznana za bezskuteczną a ponadto może skutkować odmową oddłużenia przez sąd pomimo przeprowadzenia postepowania upadłościowego. Jest to najgorsza z możliwych rzeczy jaką można zrobić przed złożeniem wniosku o upadłość.

    Tak jak wskazywałem wcześniej, jeżeli nie podpisywała Pani żadnych weksli, ani nie udzielała poręczeń za zobowiązania męża, to jego wierzyciele nie mogę żądać od Pani czegokolwiek. Oczywiście nie znam dokumentów i moją ocenę bazuję na tym co Pani pisze. Niemniej jeżeli przed ogłoszeniem upadłości mąż miał już komorników i żaden z nich nie wszczął postępowania bezpośrednio przeciwko Pani, to uważam za mało prawdopodobne aby Pani ponosiła odpowiedzialność za jego długi.

    W jakim sądzie prowadzone jest postepowanie upadłościowe?

    #18540
    kate254
    Uczestnik

    Mąż nie miał jeszcze komorników tylko windykacja …w czasie pandemii nasza sytuacja finansowa się bardzo pogorszyła ąż podupadł na zdrowiu znacznie, jego pensja całą szła na spłatę zadłużenia,opiekuje się starsza mamą ma chorobę alzheimera-początki,i ona nam pomagała,teraz pobieram świadczenie pielęgnacyjne na nią i ona ma rentę.maz jpracowal na poczcie teraz jest na zasiłku chorobowym a jego stanowisko pracy ma być zlikwidowane więc nie wiadomo czy ma wogole do czego wracać…Sprawa odbyła się w sądzie w Piotrkowie Tryb.

    #18541
    kate254
    Uczestnik

    O długach meza dowiedziałam się rok temu …nic nie podpisywałam…

    #18544
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    W takim razie Pani nie ma żadnego zadłużenia. Nie ma podstaw do składania wniosku o upadłość. Wystarczy, że w stosunku do męża zostało wszczęte postępowanie upadłościowe.

    Niestety w tych okolicach nie jestem w stanie nikogo polecić. Przy czym jeżeli syndyk nie będzie robił problemów i współpraca będzie przebiegała w miarę gładko, to na tym etapie postępowanie nie potrzebują Państwo pełnej/stałej obsługi prawnej. Ewentualnie w razie gdyby były jakieś problemy proszę napisać do mnie. Mogę doraźnie udzielać Państwu porad prawnych, jak i sporządzić potrzebne pisma.

    #18545
    kate254
    Uczestnik

    Proszę jeśli to możliwe o pomoc …mój mąż ma depresję teraz będzie miał wizytę u psychologa i psychiatry…min….juz nie wiemy co robic

    #18546
    kate254
    Uczestnik

    Dobrze…dziekuje za słowa otuchy i nadziei …jeśli mogłabym skan tego pisma które dzis dostaliśmy z sądu przesłać do Pana żeby Pan zerknął…bo nasza kancelaria tylko nas straszy syndykiem….a mąż w coraz gorszym stanie psychicznym…pozdrawiam

    #18547
    adw. Michał Hajduk
    Administrator

    Dobrze. Proszę wysłać mi na maila.

Przeglądasz 15 wpisów - od 1 do 15 (z 15)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.