Jak upadłość będzie wyglądała w moim przypadku

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania Jak upadłość będzie wyglądała w moim przypadku

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Autor
    Wpisy
    Kula36
    Uczestnik

Jestem mamą 3 dzieci i od 2015 jestem w domu z dziećmi mam partnera i w zasadzie jesteśmy razem tylko dla dzieci.Opisze w skrucie moją historię,2016 roku miałam długi i zaczęłam szukać czegoś by się ich pozbyć i znalazłam pośredniczkę w Gliwicach która była adwokatem więc jej zaufalam wysłałam dowód i przedstawiłam swoją sytuację i niemartwilam się onic bo kredyt w mBank załatwiła ja jej za to zapłaciłam a długi spłaciłam i od 1.15.2018 zaczęłam spłacać kredyt i do lata było ok jak policja się nie odezwała.I wzywają do dziś a ja jak zaczęły raty rosnąć zaczęłam szukać czegoś by się pozbyć kredytu w mBank i znalazłam smartney, potem Wonga na spłatę Provident bo długu przez znajoma która obiecała spłacać a się poklucilysmy i spłacałam to wkratke i wypowiedzieli mi umowę i ten kredyt trafił do firmy windykacjnej Kaczmarski inkaso a Wonga tylko starczyła na spłatę Provident.Rate smartney płaciłam do sierpnia, ratę Wongi zapłaciłam tylko jedną i do tego dochodzi jeszcze dług z Santander bank na kwotę 6346 bo w międzyczasie szukałam czegoś by sobie dorobić i chciałam pomóc osobie która obiecała że nie narobi mi problemów związane z policją i wysłała mi dowód a ja jej konto bankowe urzyczylam i właśnie w Santander mam jedno konto z byłym i on ma komorników i ta osoba mnie poprosiła by odzyskać te pieniądze i tak zrobiłam odzyskałam 6346 i jej to odesłałam i potem stało się jeszcze gorzej bo zgłosiłam to na policję.Moje pytanie brzmi jak by wyglądała upadłość w moim przypadku ja nie pracuję, utrzymuję się z 500 plus, alimentów na córkę i rodzinnego,nie mam majątku, abonament płacę za siebie i dzieci a telefony komórkowe to też mam i spłacam bo biorę dla dzieci, partnera bez ślubu z innym nazwiskiem chcę wykluczyć bo w domu w którym mieszkamy, wszystko jest jego a dom na jego tatę czy tak się da i jaką kwotę czy plan spłaty może syndyk ustalić czy sąd w mojej sytuacji

adw. Michał Hajduk
    Administrator

Procedura konsumenckiego postępowania upadłościowego jest taka sama w stosunku do każdego dłużnika. Jeżeli chodzi Pani o możliwość ogłoszenie upadłości, to wskazane przez Panią okoliczności nie stanowią przeszkody. Droga do oddłużenia jest otwarta. To czy będzie plan spłaty wierzycieli rozstrzyga sąd pod koniec całego postępowania biorąc pod uwagę możliwości zarobkowe dłużnika oraz koszty niezbędnego utrzymania. Forum, jak i blog jest pełen informacji na ten temat.

Przeglądasz 2 wpisy - od 1 do 2 (z 2)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.