jak to wygląda?

Forum Fora Upadłość konsumencka – pytania jak to wygląda?

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy, i został ostatnio zaktualizowany przez  mialczu 1 tydzień temu.

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)
  • Autor
    Wpisy

mialczu
    Participant

Witam!
    Mam masę długów spowodowanych hazardem. Dwa lata temu skończyłem terapię w ośrodku zamkniętym. Jakieś pół roku temu miałem
    nawrót i znowu grałem i brałem pożyczki i chwilówki. Zastanawiam się nad złożeniem wniosku o upadłość ale kompletnie nie wiem na czym to polega. Pracuję na umowę o pracę, zarabiam około 4000zł netto. Jedynie co posiadam to rower i meble w pokoju które sam kupiłem (mieszkam nadal z rodzicami).
    Jeżeli sąd zaakceptuje mój wniosek to co zostanie mi odebrane na spłatę? Ile pieniędzy z wypłaty mi zostanie? Czy w czasie
    planu spłat jeśli uda mi się odłożyć na coś pieniądze to mogę np. coś sobie kupić? (jakieś ciuchy czy wyjazd na weekend).

Bardzo proszę o odpowiedz! Te długi strasznie męczą mnie psychicznie.

Howard80
    Participant

Cześć. Niecałe 2 lata temu oglosilem upadłość. Długi spowodowane były hazardem. Przepraszam ale z całym szacunkiem dla Ciebie nie odpowiem na Twoje pytania. Najpierw uporaj się z nałogiem. Upadłość można ogłosić RAZ w życiu. Sądzę że otworzysz sobie wrota żeby znów zacząć grać. A co za tym idzie zadluzac się… Napisałeś że długi męczą Cię psychicznie. Upadłość nie jest psychologiem żeby poradzić sobie z problemem…

mialczu
    Participant

Z nałogiem chce sobie poradzić, jeżdżę na mitingi AH oraz chodzę na terapie do poradni leczenia uzależnień. Nie jestem w stanie spłacić moich zaległości, co chwila przychodzą listy z wezwaniami do zapłaty, telefony. Nie daje rady, cały czas o tym myśle.
    Czy ktoś może odpowiedzieć na moje pytania?

tomkasz
    Participant

Ciężko powiedzieć co zostanie Ci odebrane, to zależy od tego jaką to ma wartość i od syndyka. Wynagrodzenia dostaniesz 50%, reszta idzie do masy upadłości.
    Co do psychicznego zmęczenia, to warto się z tym uporać przed ogłoszeniem upadłości i nauczyć się szczęśliwie żyć z długami (bo można żyć szczęśliwie mając nawet ogromne długi). To, że jeździsz na mitingi i chodzisz na terapię to jak widać jeszcze za mało, skoro jesteś tak zmęczony psychicznie. Po ogłoszeniu upadłości psychiczne zmęczenie wcale nie znika. Upadłość to nie tylko plusy, jest sporo spraw, które po ogłoszeniu upadłości się komplikują i też psychicznie męczą. No i upadłość to nie takie hop-siup, to trwa kilka lat.

mialczu
    Participant

A czy ktoś z hazardzistów mógłby mi podesłać swój wypełniony wniosek wraz z uzasadnieniem? Oczywiście bez danych osobowych.

Proszę o pomoc, bo nie wiem czy sam dam radę! Z góry dzięki!

Przeglądajasz 5 wpisów - od 1 do 5 (z 5)

Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.