Jak reagować na pisma wierzycieli po 2letniej upadłości??

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jak reagować na pisma wierzycieli po 2letniej upadłości??

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Autor
  Wpisy
 • #14747
  emi168
  Participant

  Witam mam pytanie. Dwa lata temu została ogłoszona moja upadłość (bez ustalenia planu spłaty). Obecnie otrzymałam pismo z Firmy Hoist Finanse- dokładnie( zawiadomienie o zmianie wierzyciela w związku z przelewem wierzytelności.) Wcześniejszym wierzycielem był Open Finanse który był wpisany na listę wierzycieli lecz nie brał udziału w postępowaniu. Co dalej?? jak można sprzedawać dług który już nie istnieje? Co z tym robić? ktoś miał taką sytuację? Pozdrawiam

  #14748
  Wiosna2019Wiosna2019
  Participant

  Możesz zadzwonić i powiedzieć jak jest.

  #14749
  emi168
  Participant

  Dzwoniłam i niestety takie bzdury mi powiedzieli ze kupili moja wierzytelność na przyszłość bo jakbym miała dług u nich to mi ten stary dopisza. Kompletnie nie ma z kim rozmawiać. Ludzie którzy tam pracują nie mają wiedziećzy.przydał by się jakiś konkretny wzór pisma na to.

  #14750

  Jedyne co może podziałać, to podjęcie kroków prawnych. Naruszenie dób osobisty, próba wyłudzenia itp.

  #14751
  tomkasz
  Participant

  W zasadzie można sprzedawać co się tylko chce, byle tylko znalazł się na to klient. Wierzytelności są sprzedawane w dużych paczkach za ułamek wartości i kupujący liczy się z tym, że część będzie nie do odzyskania.
  Co możesz zrobić? Ja bym po prostu napisał do nich pismo, że zobowiązanie, które nabyli zostało umorzone postanowieniem sądu w związku z Twoją upadłością konsumencką i załączył bym do tego pisma kopię postanowienia o upadłości i o umorzeniu zobowiązań i tyle. Wysyłka oczywiście poleconym z potwierdzeniem odbioru.
  Jeśli po takim piśmie by się jeszcze kiedyś naprzykrzali, to bym napisał, że nie życzysz sobie, żeby Cię nękali i następnym razem zgłaszasz sprawę na policję.

  Takie bzdury przez telefon to oni sobie wymyślają, bo na wiele osób to działa i mają z tego kasę. Jak pokażesz, że znasz swoje prawa, to powinni przestać. A jak nie przestaną, to może jakieś odszkodowanie od nich dostaniesz za nękanie.

  #14752
  emi168
  Participant

  Dziękuję za informację. Napiszę pismo i będziemy wiedzieli co dalej. Wiedza każda się przyda. W moim przypadku aż 4 wierzycieli w ogóle nie wpisało się na listę i nie brało udziału w postępowaniu. Za parę lat może się znowu ktoś odezwać. A było już tak spokojnie przez te 2 lata. Pani syndyk którą miałam radziła mi zawsze reagować na takie pisma. Podobno taki wierzyciel może wystąpić do sądu o nadanie klauzury i komornik znowu się pojawi.

  #14753
  Wiosna2019Wiosna2019
  Participant

  Pani syndyk którą miałam radziła mi zawsze reagować na takie pisma. Podobno taki wierzyciel może wystąpić do sądu o nadanie klauzury i komornik znowu się pojawi.

  Dlatego @Karol123 założył mega mocny temat „Bezpieczne życie po upadłości” i tam jest wszystko pięknie, bajecznie opisane i tego się trzeba trzymać.

  #14754
  kazik79
  Participant

  U mnie podobnie jak u emi168 zaczęli pojawiać się wierzyciele,którzy nabyli umorzone zobowiązania.Na ich pisma odpowiedziałem swoim z dołączonym postanowieniem o upadłości i informacją,że dług,który nabyli również postanowieniem upadłościowym był objęty.Wysłałem oczywiście poleconym za potwierdzeniem odbioru.Mam nadzieję,że po moich pismach się odczepią.Jeśli będą mnie mimo informacji o upadłości dalej męczyć zostanie podjęcie kroków o jakich pisał wyżej mecenas.Mam jednak nadzieję,że nie będzie to konieczne.Niemniej zgadzam się z sugestią syndyka,że na takie pisma ze strony wierzycieli trzeba reagować.Oczywiście tak,żebyśmy mieli na naszą reakcję dowód np. w postaci potwierdzenia nadania/odbioru przesyłki.

  #14782
  wasbe12
  Participant

  Witam,
  Jestem w podobnej sytuacji jak emi168.dokladnie ten Sam wierzyciel odkupil wierzytelnosc od GetBack, ktory byl ujety w postepowaniu upadlosciowym. Jednak GetBback nie zglosil swoich wierzytelnosci do upadlosci, a ja sprzedal w tym roku. Czy w pismie do nowego wierzyciela Hoist Finance powinnam ich poinformowac, ze poprzedni wierzyciel nie zglosil swoich Wierzytelnosci?

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.