Jak reagować na pisma wierzycieli po 2letniej upadłości??

Forum Fora Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Jak reagować na pisma wierzycieli po 2letniej upadłości??

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Autor
    Wpisy
    emi168
    Participant

Witam mam pytanie. Dwa lata temu została ogłoszona moja upadłość (bez ustalenia planu spłaty). Obecnie otrzymałam pismo z Firmy Hoist Finanse- dokładnie( zawiadomienie o zmianie wierzyciela w związku z przelewem wierzytelności.) Wcześniejszym wierzycielem był Open Finanse który był wpisany na listę wierzycieli lecz nie brał udziału w postępowaniu. Co dalej?? jak można sprzedawać dług który już nie istnieje? Co z tym robić? ktoś miał taką sytuację? Pozdrawiam

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Możesz zadzwonić i powiedzieć jak jest.

emi168
    Participant

Dzwoniłam i niestety takie bzdury mi powiedzieli ze kupili moja wierzytelność na przyszłość bo jakbym miała dług u nich to mi ten stary dopisza. Kompletnie nie ma z kim rozmawiać. Ludzie którzy tam pracują nie mają wiedziećzy.przydał by się jakiś konkretny wzór pisma na to.

Jedyne co może podziałać, to podjęcie kroków prawnych. Naruszenie dób osobisty, próba wyłudzenia itp.

tomkasz
    Participant

W zasadzie można sprzedawać co się tylko chce, byle tylko znalazł się na to klient. Wierzytelności są sprzedawane w dużych paczkach za ułamek wartości i kupujący liczy się z tym, że część będzie nie do odzyskania.
    Co możesz zrobić? Ja bym po prostu napisał do nich pismo, że zobowiązanie, które nabyli zostało umorzone postanowieniem sądu w związku z Twoją upadłością konsumencką i załączył bym do tego pisma kopię postanowienia o upadłości i o umorzeniu zobowiązań i tyle. Wysyłka oczywiście poleconym z potwierdzeniem odbioru.
    Jeśli po takim piśmie by się jeszcze kiedyś naprzykrzali, to bym napisał, że nie życzysz sobie, żeby Cię nękali i następnym razem zgłaszasz sprawę na policję.

Takie bzdury przez telefon to oni sobie wymyślają, bo na wiele osób to działa i mają z tego kasę. Jak pokażesz, że znasz swoje prawa, to powinni przestać. A jak nie przestaną, to może jakieś odszkodowanie od nich dostaniesz za nękanie.

emi168
    Participant

Dziękuję za informację. Napiszę pismo i będziemy wiedzieli co dalej. Wiedza każda się przyda. W moim przypadku aż 4 wierzycieli w ogóle nie wpisało się na listę i nie brało udziału w postępowaniu. Za parę lat może się znowu ktoś odezwać. A było już tak spokojnie przez te 2 lata. Pani syndyk którą miałam radziła mi zawsze reagować na takie pisma. Podobno taki wierzyciel może wystąpić do sądu o nadanie klauzury i komornik znowu się pojawi.

Wiosna2019Wiosna2019
    Participant

Pani syndyk którą miałam radziła mi zawsze reagować na takie pisma. Podobno taki wierzyciel może wystąpić do sądu o nadanie klauzury i komornik znowu się pojawi.

Dlatego @Karol123 założył mega mocny temat „Bezpieczne życie po upadłości” i tam jest wszystko pięknie, bajecznie opisane i tego się trzeba trzymać.

kazik79
    Participant

U mnie podobnie jak u emi168 zaczęli pojawiać się wierzyciele,którzy nabyli umorzone zobowiązania.Na ich pisma odpowiedziałem swoim z dołączonym postanowieniem o upadłości i informacją,że dług,który nabyli również postanowieniem upadłościowym był objęty.Wysłałem oczywiście poleconym za potwierdzeniem odbioru.Mam nadzieję,że po moich pismach się odczepią.Jeśli będą mnie mimo informacji o upadłości dalej męczyć zostanie podjęcie kroków o jakich pisał wyżej mecenas.Mam jednak nadzieję,że nie będzie to konieczne.Niemniej zgadzam się z sugestią syndyka,że na takie pisma ze strony wierzycieli trzeba reagować.Oczywiście tak,żebyśmy mieli na naszą reakcję dowód np. w postaci potwierdzenia nadania/odbioru przesyłki.

wasbe12
    Participant

Witam,
    Jestem w podobnej sytuacji jak emi168.dokladnie ten Sam wierzyciel odkupil wierzytelnosc od GetBack, ktory byl ujety w postepowaniu upadlosciowym. Jednak GetBback nie zglosil swoich wierzytelnosci do upadlosci, a ja sprzedal w tym roku. Czy w pismie do nowego wierzyciela Hoist Finance powinnam ich poinformowac, ze poprzedni wierzyciel nie zglosil swoich Wierzytelnosci?

Przeglądajasz 9 wpisów - od 1 do 9 (z 9)
  • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.